Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Adhatok 6 hónapos babámnak...

Adhatok 6 hónapos babámnak banánt egészben?

Figyelt kérdés
Püresitve mar evett többször, de multkor az ölemben volt a kislanyunk, amikor en szerettem volna enni egy banant, de ö kivette a kezemböl es a szajaba nyomta. Nagyon tetszett neki, szopogatta, ragcsalta (foga meg nincs). Kisebb darabokat le is "harapott" rola es ez az, ami miatt aggodok. Okozhat gondot, felrenyelheti?

2012. máj. 11. 17:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Mi 4 hósan kezdtük a ht-t banánnal , imádja .Magozni hülyeség.
2012. máj. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
28%

Figyeljetek, én csak jót akarok. Mit gondoltok, a málnát, epret stb. miért nem lehet adni? Mert allergizál?

A franckarikát! :) Az apró kis magvak miatt, kedveseim, az apró pici magvak miatt. A banán ugyanez. Apróra szeletelni a karika banánt és kihagyni a pépesítésből a középső, magvas részét.... hm, nem sok idő..... (Én megettem, megírom őszintén) Van amelyik baba emésztése bírja a kis magvakat is (főleg itt olyanokra gondolok, mint az eper, málna stb.), de a legtöbbnek idő, míg fel tudja dolgozni és nagyon kellemetlen a pocijának, felfújja, szorulása lesz stb.

2012. máj. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
...és természetesen az 1 éven aluli babákra gondolok itt, ezt még hozzáírom.
2012. máj. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Amiből már ki kell szedni a magokat,azt inkább később kéne bevezetni,amikor már ehet magostul. Szerintem azért kell betartani a hozzátáplálási rendet,hogy a baba emésztőrendszere szép fokozatosan szokja meg az ételeket. Nem hiába kell alma,őszibarack,meggy,cékla,répa,krumpli,sütőtökkel kezdeni a hozzátáplálást,mert ezek szinte sose allergizálnak. Ha már ezeket eszi 1 hónapja,akkor jöhet a banán. Érdemes ezt betartani. Amúgy a védőnőm nem dijazta amúgy se a banánt,mert hogy nincs benne semmi vitamin,csak kalória,szerinte nem hasznos gyümölcs a babának.
2012. máj. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Az enyém is imádja szopogatni, foga még nincs, és mire észreveszem a banán vége valahogy "elkopik":))))

Csak arra figyelek, nehogy nagyobb darab a szájába törjön, nem tudná még se lenyelni, se kiköpni szegényke)

2012. máj. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nalunk a köpes jol megy :) de nem banannal, mert az fiiiinom :) azt hiszem, a valaszaitok alapjan mernem adni, mostmar csak a ferjemet kell meggyözni, ö aggodosabb :)
2012. máj. 14. 20:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!