Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 4 hónaposan hozzátáplálás?

4 hónaposan hozzátáplálás?

Figyelt kérdés

Itt olvastam,hogy valaki ennyi idősen kezdte meg a gyermeke hozzátáplálását.Nekem is 4 hónapos a kisfiam és eddig úgy tudtam,hogy 6 hónapos korig várni kell vele.Anyatejes baba,van tejem rendesen és fejlődik szépen.

Most akkor várjak vele,vagy el lehet kezdeni a kóstoltatást?Ha igen,akkor mivel érdemes kezdeni?



2012. máj. 31. 16:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tápszeres volt emiatt javasolta a doktornő hogy 4 hónaposan már kóstoltassak vele mást! Ha anyatejes lett volna kivárom a fél évet!
2012. máj. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerkőceim tápszeres voltak így már 4-5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást. A helyedben várnék még.
2012. máj. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors válaszokat!! Megnyugodtam,hogy nem késtünk le semmit. :)
2012. máj. 31. 16:39
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Nekem is tápszeres volt, de kivártam a 6 hónapot.
2012. máj. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én orvosi javaslatra kezdtem ennyi idősen szintén anyatejes babámnál. Nem hízott és egy kínszenvedés volt minden kaki. 2 hét alatt mind a két probléma megoldódott :-))

Ha ezek nem lettek volna, én is kivárom a 6 hónapot.

2012. máj. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
39%
Nekem tápszeres volt és 4 hónaposan kezdtük,viszont a doki azt mondta érdemes anyatejes babánál is elkezdeni kóstoltatni 4-5 hónaposan,mert sokszor előfordul,hogy később a baba minden elutasít a tejen kívül ami ugye nem szerencsés,nem beszélve arról,hogy az a legjobb ha a gyerek szépen megismerkedik az ételekkel,minél hamarabb fokozatosan.almával,barackkal,krumplival,répával érdemes elkezdeni
2012. máj. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor jön az ellenvélemény:). Nem az enyém, hanem a gyermekorvosunké. Szerinte az újszülött emésztőszervrendszere fél éves kor alatt még alkalmatlan arra, hogy az anyatejen/ tápszeren kívül mást kapjon. Mi kivártuk a fél évet, nem késtünk le semmiről. A következő gyereknél is így teszek majd. Ja, almával szokás kezdeni a hozzátáplálást.
2012. máj. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elég 6 hónaposan (a tápszeres babáknál is). Sőt, van olyan baba, aki még 6 hósan sem fogad el semmit, csak később, 7-8-9 hós korban. Azzal sincsen semmi baj, ez is amiatt van, hogy a babák másképp fejlődnek, és máskor érnek meg a hozzátáplálásra (és nem amiatt, hogy előbb kezdődik a kóstoltatás).
2012. máj. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm,ismét!És az "ellenvéleményt" is :).
2012. máj. 31. 18:16
 10/13 anonim ***** válasza:
az én fiam is 4 hós tápszeres, a napokban kezdtem el a hozzátáplálást. De nyugodtan várj vele 6. hónapig, ha anyatejes!
2012. máj. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!