Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Aki küszködik /küszködött/ a...

Aki küszködik /küszködött/ a hozzátáplálással, végül is kialakult?

Figyelt kérdés
Tápszeres 5 hónapos babám igaz nagyon duci meg úgy tűnik hogy mindig éhes de 1-2 kanál gyümin bébiételen kívül semmit nem fogad el. Már próbáltam mást is amit én főztem de 1 2 alkalmat kivéve nem akarja a kanalas kajákat. Étkezést még nem sikerült kiváltani. Mióta 3 napja kihányta a bébiételt azóta aztán semmi nem kell.

2012. szept. 20. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne erőltesd.

Tápszeres babát is 6 hónaposan kéne kezdeni hozzátáplálni, nem csak az anyatejest.

Tarts szünetet és később próbáld újra.

Egyik gyerekem 7,5 hónapos koráig kilökte a kanalat a szájából, bármi volt is benne.

Ma a legjobb evő gyerekem.

Türelem!

2012. szept. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tarts szünetet.

Nekem a babám 5,5 hónaposan elfordította a fejét. Én ugyan nem hagytam szünetet, hanem a tiszta újjammal tettem a szájához. Így elfogadta, majd jöhetet a kanál is. Itt olvastam a fórumon.

2012. szept. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

6 hónapos, tápszeres volt a kisfiam, amikor elkezdtük a hozzátáplálást. Ő aztán igazán problémás volt! Eleinte a kanalat sem fogadta el. Aztán 1-2 kanál gyümölcsöt már igen. Mire eljutottunk kb 8-9 hónapos korára oda, hogy 60-80 grammot már megevett, addigra ismét újabb probléma jött: egyik napról a másikra csak tápszert akart enni! Az orvosunk szerint a hirtelen felgyorsult fogzása okozta. Akkor majdnem összeomlottam, de a gyermekorvosunk tartotta bennem a lelket: fog ez a gyerek még kolbászt is enni, csak győzzem majd etetni! :)))) Igaza volt! Most 20 hónapos múlt a kis mindenevő, folyton éhes, mindent egyedül szeretne belapátolni, és jöhet a tányérra bármi! A zöldség, a gyümölcs, a hús, a főzelék, (és tényleg nagy kedvenc a kolbász újabban) neki mind "fiom" = finom... :))))

Ne aggódj, csak bízd a babádra, és legyél türelmes, ő tudja, mire van szüksége!

2012. szept. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást. Az a baj hogy inni se akar csak a tápszer de azt is napi max 5ször 200ml. Tegnap pl délután 2 től este fél 8 ig azt sem akarta elfogadni este 5kor megevett vagy 5kanál gyümit meg vagy 2 korty vizet azon elvolt. Mosolyog gőgicsél csak nem éhes szomjas olyankor...
2012. szept. 21. 07:37
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam sem szeretett inni! :) Ha 10-20 ml vizet megivott naponta a tápszer mellett, akkor már sokat mondok! Aztán jött a kánikula, és eljutottunk 50 ml-ig is! :))) Nem értem, miért nem volt szinte sosem szomjas. Amikor már értékelhető mennyiséget evett a szilárd ételből (100-160 ml), akkor kezdett fokozatosan egyre többet inni. Az idén nyáron viszont átváltott "kacsa-üzemmódra", 3-6 dl (!) vizet ivott a kánikulában. Most, hogy nincs olyan meleg, másfél-2 és fél decivel megelégszik naponta, plusz azért a reggel este 280 ml tápszer, és persze a szilárd ételben is van víz. Utólag azt mondom, kár volt annyit aggódnom... A doktornénink mindig azt mondja, bízzam a gyerekre! Ha nagy az étvágya, akkor "hadd egyen, ha egyszer éhes!", ha nem akar inni, akkor azt mondja: "ha egyszer nem szomjas!" :)))) Pedig koraszülött volt a kisfiam, és nagyon alapos, gondos az orvosunk emiatt pláne, de sosem aggódott ezeken, mindig megnyugtatott! 3. voltam ismét.
2012. szept. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!