Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan vegyem rá a babámat,...

Hogyan vegyem rá a babámat, hogy elfogadja a pépest?

Figyelt kérdés
Kisfiam most töltötte a hat hónapot, mivel szép nagy, érett baba, ezért kb. már két hete kóstolgatunk. Amit eddig örömmel elfogad az csupán az almalé. Próbáltam főzni az almát, anyatejjel kevertem, de semmi. Mindent kiköp, nem akarja lenyelni, bekapja az ujját, esetleg sír is közben. Egyébként csak anyatejes baba. Imád cicizni. Hála Istennek van tejem még bőven. A gyerekorvos stresszel, hogy a gyereknek az már nem elég. Kell neki a pépes, meg a főzelék. Így már én is elég stresszes vagyok, hogy a babám, hogy fogja elfogadni a pépet, mikor jutunk el odáig, hogy elfogad legalább hat kiskanállal egyszerre. Egyszerűen nem tudom mit csináljak. Legszívesebben nem erőltetném, majd eljön mindennek a maga ideje. De mikor a gyerekorvosnál vagyunk a havi tanácsadáson úgy érzem magam, mint egy diák, akit elszámoltat a tanára és rosszallóan néz, ha nem feleltem meg.

2012. szept. 21. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:

AZ én fiam 8 hós koráig nem evett semmit, csak anyatej volt a menő.

Nálunk az orvosnál nincs ilyen, mondtam, nem eszi meg, és kész.

Ő rég nem stresszeli ilyenkkel az anyukákat.:)

Türelem, és nem lesz gond.

2012. szept. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

5 hós babám tápszeres és horror a hozzátáplálás. sír forog köpköd bármit adok nem kell. minden bébiétel kikaparásra került, a gyümi még 2-3 kanál aztán köpi ki. Amikor vagy 40ml-t belelapátoltam nem tom mi volt vele hogy lenyelte egyszer csak gondolt egyet és kihányta.

A tápszer már kevés volt neki szinte már óránként etettem és aztán azt találtam ki hogy keverek táphoz tejpépet így kibír 3 órát.

2012. szept. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Babeli Zurzavar ***** válasza:

amikor a babam 4 honapos lett tapszerre kellett atalnoi, akkor megkezdtuk a hozzataplalast is. a gyumit tejpepbe keverve ette eleinte,3 het utan teljesen el tudtuk hagyni a tejpepet, de mivel 2 etkezest szerettem volna kivaltani, a gyumi utan kapta pepet amig el nem telt. a zoldsegekkel allt hadilabon, de azt is ki tudom jatszani ugy, hogy pl. a parolt repa pure melle kap tapszert is, 2 kanal pure, pici cumisuveg,es folyamatosan novelm a kanalak szamat, mig a vegere csak pure marad. nyilvan esetedben nehezebb a dolog ha cicirol es nem cumisuvegrol van szo, de azt megteheted, hogy a lefejt tejet poharbol adod a pure melle.

de szerintem ne eroltesd. a doki nyilvan egy regebbi vagasu orvos, ha egy fiatalabb, pl most vegzett orvossal beszelnel nem eroltetne a hozzataplalast, foleg hogy anyatejes.

2012. szept. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ezek tényleg hasznosak voltak. Igen. Kb. 60 körüli a doktor nénink.
2012. szept. 21. 13:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Engem is állandóan stresszelt a védőnő és a doki is, hogy muszáj mást is enni, mint anyatej. Kb 7-8 hónapos koráig szó szerint szenvedtem azzal, hogy egyen pépeset (4 hónaposan kezdtük). Egy fokkal jobb helyzetben voltam mint te,3-4 kanállal megevett, utána szoptatnom kellett. Hozzáteszem, "nem lett volna szabad", mondta a védőnő, mert ha hozzászokatom, hogy nem muszáj ennie szilárdat, cicizhet is, akkor mindig ki fog használni és csak szopizni fog. Az idő elteltével mindig több és több kanálkával evett. Most együtt érzek veled. Tiszta idegbeteg voltam, sírtam, volt hogy rákiabáltam szegény kislányomra. 9-10 hónapos volt amikor minden rendbe jött. Ő döntötte el, hogy megérett arra, hogy kevesebb legyen a szopi.Persze közben próbáltam rendesen kiváltani az étkezéseket ahogy "kellett"... Nem mindig jött össze. Most 12 hónapos, gyönyörűen eszik, de belefér az is ha néha kevesebbet, de nem válogat. Reggel és este van szopi, felfogta, hogy nappal nincs. Arra kérlek, hogy ne idegeskedj, nehogy elmenjen a tejcsid. Bízd a picidre, Ő fogja tudni, hogy mit akar és mikor. Tudom, hogy nehéz, mert megmondják, hogy mit tegyél, de Ő a Te babád, te vagy vele egész nap és BÍZZ BENNE! De azért kínálgasd mindig, úgyis el fogja fogadni. Ez persze az én tapasztalatom. Remélem, minden OK lesz. Ja és még valami. Én nem mondtam el mindent a dokinak. Kérdezte, hogy eszik? Mondtam, hogy persze... Csak azt nem mondtam, hogy mit és mennyit:-)
2012. szept. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Köszönöm a kimerítő és kedves választ. Nagyon jól esett. Azért annyira nem idegeskedem, mert még csak hat hós, van ideje hozzászokni a dologhoz. Inkább rábízom a dolgot, mint a dokira meg a védőnőre. Egyébként határozottan haladunk, mert evett "répafőzeléket"is már és "sütőtökfőzeléket" is már. Az a nyitja a dolognak, hogy jó folyósra kell csinálnom, sok anyatejjel hígítom, így jó pár kanállal megevett már. Nagyon büszke vagyok rá.:)És azért kis "átverés" is kellett hozzá, mert almalével kzdtem, majd hirtelen a főzelék, amin meglepődött, de azért lenyelte.:)

2012. szept. 24. 08:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen! Mindig lesz ilyen ami nehezebben megy. Mi most a kenyérrel vagyunk úgy hogy kevésbé fogadja el, de ha fogpiszkálót szúrok bele, úgy már érdekesebb és eszik belőle:-) Igen, kell egy kis átverés:-)
2012. szept. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!