Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálással kapcsolatosan...

Hozzátáplálással kapcsolatosan tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

5,5 hónapos a lányom, anyatejes, 6 hónaposan kezdjük a hozzátáplálást. Kérlek szépen szájbarágósan írjátok le nekem hogy hogy kell elkezdeni! Odáig tudom hogy első alkalommal alma leve, 2-3-4 kanállal. És utána?

Valami jó hozzátáplálási táblázatot is linkeljetek légyszi, mert 1000 féle van fent a neten, és így hogy ő az első babám, fogalmam sincs hogy melyik a jó!

Köszönöm!!



2012. okt. 28. 11:39
 1/7 A kérdező kommentje:
Néha visszabukja a tejet a picim, de már tényleg ritkán, nem úgy mint kisebb korában. Akkor is jó almával kezdeni ? (a savassága miatt)
2012. okt. 28. 11:42
 2/7 anonim ***** válasza:
a babáknak való almalevek savmentesek.a védőnőtől kapni fogsz egy szájbarágós táblázatot,legalábbis én kaptam,és mindent elmagyarázott.
2012. okt. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]

Itt letöltheted a babaszakácskönyvet ingyen, abban jól leír mindent.

2012. okt. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi 4 hónaposan kezdtük.

Szájbarágósan:

1 nap: pici almalé 3-4kiskanál

2 nap: ugyanaz + 1-2 kanál almapüré

3 nap: almapüré amennyit szivesen megeszik

Ha nem szereti az almát, akkor próbáld meg az őszibarackot.

Először hagyd neki hogy ízlelgesse. Nagyon új dolog lesz ez még neki.

2012. okt. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Első! Angliában élünk, itt nem foglalkoznak ilyennel hogy mit mikor kap enni a gyerek, és a védőnő se jár hozzánk :)

2012. okt. 28. 13:15
 6/7 anonim ***** válasza:

Na én pedig itt élek Magyarországon, de a védőnő ilyen ügyben le se sz@r..Semmiféle táblázatot nem kaptam és nem is jön túl sűrűn.Tanácsadáson meg erre nincs idő futószalagon mérik a gyerekeket!

Én 4 hónaposan kezdtem.

Első nap alma nagyon pépesre turmixolva.2-3 kanál.

Második nap már több.

Harmadik napon én már kevertem barackkal

Aztán rájöttem, hogy a barack jobban bejön neki..

Kezdheted barackkal is ha gondolod és az finomabb is szerintem.

Aztán jöhet a répa a sütőtök a krumpli sorban.Én 2 napig kóstoltattam aztán ami ízlett neki azt ette, ami nem azt nem. Krumlihoz mindig keverj majd valamit, mert rohadt nyúlós tud lenni magában.:D Ismert ízt keverj majd.Mondjuk almát.Ami nálunk allergizált az a körtevolt és a mi székrekedést okozott az a banán.Sok sikert kívánok. :) Kérdezz ha elakadsz nyugodtan!

2012. okt. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Itt is úgy vannak vele, hogy na egyel több gyerek, azt' csá. :-)

Szerintem tuti lesz még kérdésem! Köszi a választ :)

2012. okt. 28. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!