Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mennyit eszik 6 hós babátok...

Mennyit eszik 6 hós babátok hozzátáplálásként (alma, krumpli. Stb?

Figyelt kérdés
Lányom 70 cm és 8750g. Nemrég hozzátáplálást kezdtünk, de az anyatejet elhagytuk, s tápszerre kellett váltani. Ez speciális tejmentes tápi, mert érzékeny a tejre. Lényeg: püréből akár 250-300g-t is megeszik ebédre és még iszik is rá.Aztán meg szinte minden alkalommal kakil, jó szilárdat és sokszor küzd vele(kinyomás).Naponta 5-ször eszik. Hogyan tudnám lágyítani a szélkeletet?Vagy kevesebbet adjak neki?De olyan éhes, sok a ballasztanyag a tápiban is.

2013. márc. 14. 10:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Tyű, szépen eszik a lányzó! :) Szerintem annyit tudsz csinálni, hogy figyelsz, mit adsz neki enni...kerülni a székletfogó ételeket és több rost dús széklethajtót adni, mint pl szilva, barack, sütőtök...il. amik a te lányodra széklethajtó hatással vannak (nálunk pl az alma is ilyen).

Illetve ha jól emlékszem a tápszeres dobozokra ráírják, hogy pont jó arányba keverd, mert ha több por kerül a vízbe, akkor székletfogó hatása lehet...ennek az ellenkezőjével is lehet próbálkozni: kevesebb por, vagy több víz, folyadék!

2013. márc. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat, a kérdésedre válaszolva: a 6 hós babám anyatej/tápszerbe 190 ml-t eszik, pürékbe 140 is elég neki egy étkezésre, napi 5-ször eszik. 65cm és 7200 gr a fiam.
2013. márc. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia. nekem 8 honapos lesz nem sokára a fiam, szopik de naponta egyszer adok neki vagy gyümit vagy fözeléket vagy zöldséget. én azt vettem észre hogy a sok répa meg a sok krumpli megkeményiti kicsit a kakit, ha sok folyadékot adok neki akkor puhább de akkor is szilárd, már nem anyatejes folyékony. A táppal lehet valami vagy tényleg sok a burgonya az étrendjében. Amugy jó nagy baba a tied :))) az én fiam 75 cm és 8500 gramm :)
2013. márc. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Krumplit csak 2-szer adtam,mert diókeménységűre préselte a kakit.Szóval azt elfelejtjük. Alma eddig jó volt, 2 napja kap répával almát.Akkor a répát leváltom.Már ez a 2. hét a táplálásban. A tápit mindig bőven vizezem és még sima vizet is szokott inni 1-2-szer naponta,mert csuklik. Az kb. 20-40ml.
2013. márc. 14. 11:10
 5/10 anonim ***** válasza:
Lányom 5hós múlt.Én a helyedbe adnék szilvát,sárgabarckot,vagy pedig ne adj neki pár napig semmit csak tápszert.Lányom nem eszik másbol,csak 100grammot,utána meg tejet vagy tápot még.Neki 200ml kb egy adag tápszer/anyatej.Enyém 70centi és 7820gramm.
2013. márc. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Fiam is simán megeszik ebédre zöldségpürékből 200-250 grammot + erre még eszik kb. 30-40 gramm barackpürét (ezt azért, hogy lazítsa a székletét, na meg desszertnek sem rossz). Erre még iszik vizet, néha 2 kortyot, néha egy fél üveggel, mikor mennyire szomjas.

Gyümölcsből egy evésre (ez nem tudom hány grammnak felel meg) egy alma + egy banán + egy keksz. Tízóraira és uzsonnára kap gyümölcsöt, vagy tejpépet.

Tápszerből kevés kell neki, 150 ml egy evésre. Ezt még reggel és este kap 2x.

Összesen 6x eszik, 6 hónapos 8200 gramm és 72 cm.

2013. márc. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsónak:Húha,akkor az enyém nem eszik sokat, már ezen aggódtam. A barackpürét milyen barackból csinálod?
2013. márc. 14. 19:26
 8/10 anonim ***** válasza:
Az enyém 7 hónapos, ha ebédről van szó ő simán benyom 180 ml tápszert és még 70-80 g gyümölcsöt. Most olyan 7600g körül lehet és kb 70 cm. Nálunk a Babylove szilva-körte bébiétel jött be, ha székrekedése van akkor tejpépbe keverek egy - két kanállal, az lazítja a székletet, másnap pedig gabonapépbe teszek , akkor kicsit többet. De nekünk ugyanígy a Babylove almája is jó erre.
2013. márc. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

6-os vagyok

Barackból kész bébiételt veszek, nem szeretem a mirelitet.

2013. márc. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Most én is vettem kész Őszibarackot(Univer), de olyan furcsa mellékíze van nekem.Mást még nem próbáltam kész ételből, mert általában csinálom, ha van miből.Nincs olyan konzerv barack direkt babáknak nagy kiszerelésben?
2013. márc. 23. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!