Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A hozzátáplálással kapcsolatos...

Maja20 kérdése:

A hozzátáplálással kapcsolatosan egyeztetni kell a gyermekorvossal? Nekem most 4 hónapos a kisfiam, és én megkóstoltattam vele a baba desszertet, és ízlett neki. Nem lesz baja tőle?

Figyelt kérdés

#Hozzàtáplálás #4hónapos baba táplálása
2013. ápr. 10. 12:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Tápszeres a babád? én a védőnővel konzultáltam. Nem hinném hogy baja lenne tőle,bár úgy javasolják hogy az almával kell kezdeni,annak is a levével.de az én kisfiam nem itta a levét,az almát viszont ette.A bébi desszertben több gyümölcs is volt?Csak azért mert ha valami kijön rajta(kiütés) akkor nehéz lesz megállapítani hogy melyik gyümölcsre érzékeny.Minden újdonságtól lehet bármi,még 9 hónapos korában is.Gondolom 4 hónaposoknak való bébi desszertet adtál neki...!?
2013. ápr. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

anyatejes vagy tápszeres a babád?

ha tápszeres, akkor elkezdheted a kóstoltatást. ha anyatejes, akkor még várhatsz vele egy kicsit.

az almával kezd, először csak néhány kiskanállal, majd fokozatosan többet.

aztán jöhetnek az első zöldségek: krumpli, répa, sütőtök, cékla


a mi gyerekdokink adott egy nagyon jó útmutatót, hogymikor mit és hogyan adhatok a babámnak.

de a felicitas kiadványokban is van jó táblázat.


és igen, nyugodtan kérdezz rá a gyerekorvosnál, hogy elkezdheted-e. ha kevés neki a tej/tápszer, akkor ad tanácsot, hogy mit adhatsz neki. ált. a tejpépet is szokták javasolni.

2013. ápr. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
tápszeres baba. az almát már megkóstoltattam vele,az ízlett neki. és baja sem volt tőle. csak a keresztanyukája hozott neki,és megkóstoltattam vele,tetszett neki. szíve szerint 4kanálnál többet evett volna.
2013. ápr. 10. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!