Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Szoptatós édesanyák véleményér...

Szoptatós édesanyák véleményére vagyok kíváncsi, hogy mikor kezdtétek bevezetni a saját étrendetekbe a nem javasolt termékeket? és mit mikortól? (pl. tej, tejtermékek, fűszeres ételek, hüvelyesek. )

Figyelt kérdés

2013. nov. 12. 14:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
3 hónapos volt a fiam, amikor elkezdtem héjjal enni a paradicsomot, illetve ettem a borsót, babot, ittam a tejet, kakaót, stb. Na, ez így hirtelen szerintem meg is terhelt annyira, hogy többször begörcsölt az epém, és mint uh-n kiderült a terhesség alatt epekövem lett... Mivel még mindig szoptatok (6 hónapos a fiam) gyógyszert nem szedek rá, viszont az epegörcsök elkerülése miatt újból kiestek ezek a kaják....... Pedig már úúúgy ennék egy joghurtot, egy borsófőzeléket, vagy egy babgulyást...
2013. nov. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én a két legkisebbnél már 2 hósan, mert nem voltak hasfájósak. A nagy brutál hasfájós volt, nála még 8-10 hónaposan is figyelni kellett! Nagyon fűszerest, csípőst nem merek, de tejet, hüvelyeseket, káposztát már ettem, nem volt gond! (3 hós a legkisebb). Próbáld szépen lassan, fokozatosan, és látod, ha mégsem lehet még!
2013. nov. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
4 hónapos a babám,tejet,tejterméket én végig ettem,azt csak akkor kell kerülni ha allergiás én úgy tudom.Paradicsomot is ettem hajastul és egy kevés borsót is már megeszek a levesből.
2013. nov. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A terhességem utolsó harmadában sok tejet és tejterméket ittam. Hat hetes a fiam és próbáltam a krumplilevest tejes rántással, rájöttem hogy még korai volt. Mi a véleményetek a déligyümölcsökről? (pl. narancs, datolya, mangó, kivi, füge stb.)
2013. nov. 12. 14:39
 5/12 anonim ***** válasza:
Nálunk csak a tej zavart be. A nagynál ittam, aztán felhagytam vele, mert tiszta kiütés lett. Fél éves koráig szója meg rizstejet ittam. A kisebbnél már eleve nem ittam tehéntejet. Túl fűszeres ételt mi nem eszünk, az nem hiányzott, mást meg ettem, azok nem okoztak gondot.
2013. nov. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A tejet nem szereten, de kaveba, tejtermekeket az elejetol ettem mindket gyereknel. Elejen fuszerekkel, huvelyesekkel, szensavval vigyaztam, de csak par hetig. Mostmar mindent eszem, kiveve eper, szensav, most 3 hos. Kesobb majd szensav is johet. Epret szoptatas vegeig nem fogok, fiamnal is volt allergia, most nem kockaztatok. Deli gyumolcsot eszem, kiveve most mandarint nem merek, mert arra egy darabtol kiutese volt. Varok meg egy kicsit. Modjaval mindent lehet, max. latod, hogy valamibol nem szabad egyelore. Minden szervezet mas, ki kell tapasztalni.
2013. nov. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%

az elején mindentől féltem, szinte rizst, húst, krumplit és kenyeret ettem csak, meg almát és mentesvizet ittam :)

aztán kisebb bűnözések jöttek, tej, koffeinmentes kávé, csoki, vaj, gyümölcsök, gyümölcslevek, stb.stb.

nem volt egy kicsit se hasfájós, de azért óvatos voltam. mikor belépett a harmadik hónapba, akkor már mindent megengedtem magamnak. káposzta, kigyóubi, ananászlé, hagyma, fűszerek, fokhagyma, enyhén csípős kaja, bors... stb. (cigi, alkohol, sok koffein, édesítőszer azért sose fordulhat elő, azért egy kis light cola-val 1-1 dl bűnöztem, de ennyi)

2013. nov. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én sose tagadtam meg semmit magamtól, mindent ettem szoptatás alatt is, bár a lányom nem volt hasfájós.
2013. nov. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki hozzászólását. Ha még más is szeretne írni, akkor azt is szívesen elolvasom.
2013. nov. 15. 18:03
 10/12 anonim ***** válasza:

Első fiam brutál hasfájós volt,vele gyakorlatilag májkrémes kenyéren és tarhonyalevesen éltem az első 3 hónapban,utána szépen,fokozatosan elkezdtem enni minden mást.

2.fiam nem volt olyan hasfájós,vagy csak jobban csináltam,nem tudom,de változatosabban ettem.

Reggel próbáltam mindig újat,ha estére nem volt gond,akkor utána jöhetett:)De pl tejből 1,5öset ittam és szigorúan étkezés közben, mert úgy én is jobban bírom,mint simán.

A fűszeres ételeket alapból nem szeretem.

A hüvelyesek nagy lemondás,a bab a kedvencem,de gyik fiamnál se próbáltam 3 hónapos korukig.

A déli gyümölcsökkel is vigyáztam...datolyának pl nagyon erős a héja,kivi apró magvas, narancs elég savas...talán 1-2 mandarint ettem.

Szóval én a 3. hónapig eléggé megválogattam mindent, utána szépen fokozatosan visszatértem a "régi kerékvágásba":)

2013. nov. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!