Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Szoptatós édesanyák véleményér...

Szoptatós édesanyák véleményére vagyok kíváncsi, hogy mikor kezdtétek bevezetni a saját étrendetekbe a nem javasolt termékeket? és mit mikortól? (pl. tej, tejtermékek, fűszeres ételek, hüvelyesek. )

Figyelt kérdés

2013. nov. 12. 14:15
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én a tejtermékeket, lisztet (glutént) teljesen elhagytam az étrendemből, mert ezektől én voltam rosszul. Korábban nem volt bajom velük, vagy nem tűnt fel. Miután elhagytam a tejet, elmúlt a lányom koszmója, kb. egyik napról a másikra. Amikor meg a tojást is (egy étel-intoleranciatesztnek köszönhetően), akkor meg még az ekcémás kiütései is. Most 11 hós, még szoptatom, nem eszem ezeket az ételeket. A bőre gyönyörű.

A baj az, hogy a fiamnál senki nem szólt, hogy az iszonyatos koszmója, ekcémás bőre miattam lehet. Másfél éves koráig szoptattam, utána kb. fél évvel tisztult meg a bőre teljesen, azóta, egy éve, semmi pötyi.

Néha gondolkozom rajta, vajon használok-e a lányomnak a szoptatással vagy csak ártok neki...

Fűszeressel semmi bajunk nem volt, pedig ettem csilis babot is! Egyedül a sárgaborsó okozott gondot, pedig már bőven elmúlt fél éves.

2013. nov. 27. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nagy butaság, már elnézést, hogy ezeket néhányan nem javasolják! Egészséges ételeket miért hagynék ki az étrendemből?! Mindezeket ettem végig szoptatás alatt, ha valamelyik gyerekemnek allergiás tünete vagy hasfájása lett volna, akkor kezdtem volna kikísérletezni, hogy melyiktől lehet és csak azt hagytam volna ki. De erre szerencsére nem került sor.
2013. nov. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!