Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Szerintetek jól csinálom?...

Szerintetek jól csinálom? Éhes maradna a babám?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kislányom fél éves és kb 2 hete tápszeres.

4 hónaposan kóstoltattam vele almát először, hetekig csak 1-2 kanállal, mivel volt elég tejem. Azóta adtam neki tököt, krumplit, répát, barackot, céklát, banánt. Mindent elfogad. Jelenleg úgy néznek ki az etetéseink, hogy délben kap 2 dl főzeléket (hús nélkül) + víz , 4-kor kap valami gyümölcsöt tejpéppel keverve + 60 mili tápszert. Fürdés után kb negyed 8-kor 160 mili tápszert, és lefekvés előtt még egyszer 60 mili tápszert. Alszik reggel 6-7-ig. Akkor kap 130 mili tápszert. Reggel 8-9 körül kelünk, olyankor gyümölcs levet adok neki. Napközben többször megkínálom vízzel.

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek jól csinálom? Olyan mintha a babám éhes maradna. Mindig mikor elfogy a táljából a pép, vagy az üvegből az innivaló akkor még kérné. Nem szeretném őt se túl etetni, se azt, hogy éhes maradjon.

Köszönöm a válaszokat.



2013. nov. 30. 22:12
 1/3 anonim ***** válasza:

ha jól számolom, akkor 400ml tápszer, + tejpép, az elég. a 2dl főzelék is elég nagy adaga. kár, hogy hamar kezdtél neki egyebet adni, ha még volt tejed, és így hamar elapadt, vagy direkt így akartad?

az jó, hogy nem teát adsz, hanem vizet.

a gyümölcslébe és a főzelékbe esetleg tehetsz sinlacot, az elég tápdús.

2013. nov. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem így akartam... elkezdett fogyni a tejem, ezért védőnő és gyerekorvos javaslatára kezdtem el a kóstoltatást. Kb 3 hónapos volt a kislányom amikor az esti etetések nem túlzok 1,5 órásak voltak. Ebből gondolták, hogy már nem lehet neki elég az anyatej, és ha kiváltok egy étkezést akkor lesz elég tejem estére. Sajnos nem így lett. Szerencsére rengeteg anyatejet fagyasztottam le az első hetekben, így azzal kihúztuk november közepéig. A tejem pedig csak egyre fogyott, ezért nyúltam tápszerhez. Gondolkozom azon, hogy veszek anyatejet tejleadó anyukától, csak nem tudom, hogy van-e még értelme így, hogy a lányom már fél éves...
2013. nov. 30. 22:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem kevés neki a reggeli tápszer? Mi 4 hónaposan a 150-et keverjük, ami 166ml-re jön ki.

Egyébként a sima gyümölcslé nem túl laktató, azt el tudom képzelni, hogy azután éhes marad, de legalábbis hamar keresztülmegy rajta. Én gyümölcspépet adnék neki, valami gabonafélével keverve (alma+darált keksz).

Én nem vettem észre, hogy túl lehet etetni a babát, mert ha már nem éhes, akkor kilöki a cumit a nyelvével, vagy kitolja a kaját a szájából. Inkább csinálj több kaját neki, s ami marad, marad.

Semmi baj nincs azzal, hogy fél évesen elválasztottad, ez így természetes, nem hiába nőnek ki a fogai. :)

2013. dec. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!