Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nekem nem megy ez a hozzátaplá...

Nekem nem megy ez a hozzátaplálás, bele zavarodtam?!

Figyelt kérdés
Lassan 5 hós a babám, már evett sargarepát, krumplit, almát, banánt, körtét, sütőtököt! De meg mindig nem tudok neki kiváltani egy étkezést! Mindig kéri utánna a tápszert is! Meg most, hogy csináljam, délelőtt két étkezes közt adjak neki gyümölcsöt, és délbe meg főzeléket? De a gyümölcsöt csak magába, egy fajtát? És főzeléknek mi számít? Ha üveges bébikaját adok, mondjuk sütőtök alma , az úgy jó???? Bocsi a sok kérdésért, de már teljesen bele zavarodtam!!!! Első babás vagyok!
2014. jan. 20. 12:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

nem kell 5 hónaposan még étkezést kiváltani, a saját ritmusában fog ez menni, nálunk az első gyereknél 8 hónaposan sikerült, pedig 4 hónaposan kezdtük a gyerekorvos javaslatára, mégis felnőtt, nyugi, ne kapkodj, el fog jutni idáig a maga temperamentumának megfelelően

az üveges bébikaja is főzeléknek számít, adhatod nyugodtan

kap reggelit mondjuk 7-kor, 10-kor gyümölcs, majd 12-kor ebéd, a gyümölcsöket keverheted egymással, ha már mindegyiket bevezetted és nem volt tőle baja

2014. jan. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%

két étkezés között önmagában gyümölcs elegendő, tegyél ki a pultra egy csomag babakekszet, ha nagyon nézi, akkor abból még adj neki mert akkor még éhes. De ne erőltess semmit. Almával kell kezdeni, a banánra figyelni kell mert puffaszthat. Ha bírja, mehet az is.

Zöldségeket főétkezésre adhatsz, főzd meg őket és úgy tudmixold össze: almát répával, répát burgonyával, stb. Itt egy jó oldal receptekkel:


[link]


Az adott receptnél mindig olvasd el felül, hogy mit írt róla a dietetikus.

Főzelék tehát amikor összepürésíted a zöldséget, gyümölcsöt, húst (csirkemell, pulykamell).

Sót, k betűs zöldségeket ráérsz 8 hónapos kortól. Cukort, tejet még ne használj. Az szerintem nem gond ha még kér tápszert, még csak 5 hónapos. Később lehet pl. tápszerrel kikevert müzlit adni neki, vagy anyatejjel kevertet. Ezekre is találsz recepteket ezen az oldalon. Itt vannak olyan ételek, amiket uzsonnára vacsira ehet. És vannak receptek 8 hónapos, illetve 1 éves kortól is.

(mézet, tehén tejet, kakaót, túrórudit csak egy éves kortól szabad adni).

2014. jan. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

még csak 5 hónapos. teljesen normális,hogy kéri még a tápszert evések után.

én tízóraira és uzsira is gyümölcsöt adtam.(pl banánt almával) vagy üveges bébiételelt (gyümiset)

délbe főzelék félét.amit vagy én csináltam,vagy szintén üveges főzeléket. DE! ebben a korban örültem ha megevett 6-7 kanállal,utána mindig szopizott rá..

vacsira meg tejpépet vagy főzeléket kapott.

egy jó darabig még nem tudtam kiváltani semmit.

Talán 7 hónapos volt amikor előszőr a tízorait,majd az uzsit sikerült kiváltani. aztán még sokáig kérte a cicit ebéd után is.legtovább az esti szopi maradt meg.

szóval: nyugi,mindent jól csinálsz!

2014. jan. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

5 hónaposnak babakekszet?? az nagyon korai!

max az almához reszelve szoktam adni..

2014. jan. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Akkor az még nem gond, ha kéri utánna a tápszert! Na remélem, hogy belejövünk!! Es ez az oldal nagyon jó, majd onnan nézek ki neki kajakat :) meg lenne egy kérdésem, ha meg itt vagytok! Tegnap répát evett krumplival össze turmixolva, és reggel a széklete tiszta narancssárga volt! Az nem gond? A répa miatt lehetett? Vagy nem tudta megemészteni?
2014. jan. 20. 13:07
 6/8 anonim ***** válasza:

nekem így mondták, bevált és magam is jónak tartom:


4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást. főzelék krumpli alapú, hozzá kisebb arányban vmilyen zöldség, mézállagúra turmixolva v bébiételként. gyümölcs: alma, barack, banán, illetve ezek kombinálva.


a te babád korában még nem is kell kiváltani egy étkezést egyen pár kanállal, aztán jöhet az anyatej. ami az étkezések ritmusát illeti: én akkor adtam "rendes kaját", amikor amúgy is etetéási idő volt, tehát nem iktattam be külön időpontot. eleinte egyszer kapott más ételt, tehát ha adtam főzeléket, akkor aznap nem adtam gyümölcsöt és fordítva. ha főzeléket kapott, azt a déli étkezéskor kapta, "ebédre" (utána anyatej), ha gyümölcsöt, akkor azta kora délutánihoz, kvázi "uzsonnára".


ne légy türelmetlen, lehetnek "visszaesések". az én fiam tök jól evett 3 napon belül 10 kanállal, aztán kibújt a foga és alig akarja elfogadni, most jó, ha 1-1.5 kanálnyit lenyel (köpköd a drága:)). légy türelmes, ne erőltesd. meg fogja szokni és előbb-utóbb meg is fogja enni :)

2014. jan. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a répa béta-karotin tartalma miatt :) normális
2014. jan. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor megnyugodtam :) azt gondoltam nem tudta megemészteni szegénykém!
2014. jan. 20. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!