Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Aki 2-3 hónaposan kezdte a...

Aki 2-3 hónaposan kezdte a hozzá táplálást, hogyan kezdtétek el, volt valami nehézség?

Figyelt kérdés
Igazából minden tapasztalat érdekel ami ezzel kapcsolatos. Arra nem vagyok kíváncsi, hogy a tápszer jobb a babának. Tejem nincs elég hiába szeretnék szoptatni én is tudom, hogy az a legjobb, de ha nem megy akkor nem megy.

#korai táplálás
2014. febr. 25. 10:11
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Bizonyára más körökben mozgunk, mert nekem bizony nem egy ismerősöm már 2-3 hónapos korában kapott almát,krumplit,céklát stb. Nekem jók a tapasztalataim a hozzátáplálással kapcsolatban, ti vagytok az elsők akitől rosszakat hallok erről, és legtöbb esetben nem is saját tapasztalat ha nem "van olyan ismerősöm aki korábban kezdte a hozzátáplálást". 1-2 válasz erejéig szívesen elolvasom az ellenkező véleményt, de nem érdekel a hittérítésetek, hogy szerintetek mi lenne jó a babámnak. Nem tudtok semmit sem a babámról, sem róla, se semmilyen körülményről. Hosszú tanakodás után a férjem én és a védőnőm is úgy döntöttük elkezdjük a hozzátáplálást. Hosszú mérlegelés volt, sokat gondolkodtunk, de így döntöttünk, ezen már semmi nem változtat, ezért kérlek titeket utoljára, hogy ne győzködjetek mert nem ez volt a kérdésem.
2014. febr. 25. 14:32
 12/24 anonim ***** válasza:
52%
Az a baj, hogy te is olyan szülő vagy, aki azt hiszi, hogy mindent jobban tudd. Egyik barátnőm is ezt csinálta. Folyton tömte a gyerekét a gyümikkel, a tápszert meg hanyagolta, mert az nem jó. Meglehet nézni a gyerekét. 2 évesen alig volt 10kg. Az nem egy divat, hogy 4 hónapos koráig nem táplálunk hozzá. Nem tud emészteni, te ezt felfogod a pici agyaddal??? Tönkreteszed már most emésztőrendszerét. De nem baj, jo ez igy, igaz? Sőt tudod mit? Holnaptól fogd a két kezét és sétáltasd is!! Hát mit árthatsz vele? Amugy meg, ha a védőnőf ezt annyira támogatja, mért nem őt kérdezed?? Nagy az isten állatkertje...
2014. febr. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
51%

Kérdezd meg az orvost és a védőnőt hogyan kezd el a hozzátáplálást!

Az, hogy 26 éve mi volt, az egy dolog, a másik vagy igaz vagy se. Volt olyan időszak is, amikor a Nap forgott a Föld körül, mégsem hisszük még ma is ezt, csak azért mert régen ez teljesen elfogadott volt. Az anyagcsere problémákra és allergiára meg, nem mindenki lesz cukorbeteg, aki nem ügyel a táplálkozására és nem is minden dohányos kap tüdőrákot, ettől még fennál a kockázata. A babád esetében attól még, hogy ismersz pl 5 embert kiknél nem volt gond, attól még nem biztos, hogy a saját gyerekednél nem lesz. Sajnálom, hogy neked ennyit ér a gyereked egészsége, hogy telibesz *rod a hozzáértők álláspontját, mert Te 2-3 hónapja hozzáértő mindentudó anyuka 26 évvel ezelőtti módszerek szerint neveled a gyereked.

2014. febr. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
kedves kérdezö majd ird le mit mondott az orvos és a védönö. Mindneképp az ö tanácsuknak megfelelöen kezd el.
2014. febr. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Egyszerűen csak kíváncsi voltam más szülő hogyan csinálta nekik mi volt a tapasztaltuk. Védőnő és orvos is áldását adta a hozzátápláláshoz, nem azért mert én erősködtem ha nem mert már végig zongoráztunk minden megoldást és ez a végső megoldás. A továbbiakban nem kívánom folytatni ezt a meddő vitát. Tudjátok, hogy hány hónapos a gyerekem? Tudjátok hány kilogramm? Tudjátok hogyan jutottunk erre a megoldásra? Tudjátok, hogy mennyi mindent kipróbáltunk már? Ma kapott 3 kanál alma levet, ezt kapja 1 hétig növekvő mennyiségben.(egyébként nagyon ízlett neki és semmi baja nincs tőle)Én gyerekem, én dolgom. Sajnos én valóban nem vagyok olyan tökéletes mint ti. És sajnálhatjátok a gyerekemet és a többi és a többi.
2014. febr. 25. 20:05
 16/24 anonim ***** válasza:
Az én gyerekeket szigorú gasztronómiai tanácsra speciális okok miatt 3 hónaposan kezdtem el KÓSTOLTATNI és 4 hónaposan hozzátáplálni. Nálunk nem jött be az alap sorrend. Kínáltuk több mindennel és ami ízlett neki abból ehetett többet. Kóstoltatási időben csak 2-3 baba kanállal kapott
2014. febr. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
51%
Először egy kanál, másnap kettő stb stb de neked aztán mondhatja az ember. Plusz amég létezik tápszer, addig nem a korai hozzátáplálás a megoldás. De a te gyereked, te fogsz majd vele szenvedni, nem én. .
2014. febr. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Talán egyszerűbb lett volna ha már az elején tiszta lapokkal játszok , de a városban kisebb fajta hírnévre tettünk szert nem akartam, hogy ránk ismerjenek. Kisfiam 4340g volt mikor meg született, uh alapján 3900g volt ezért hagyták, hogy megszüljem ami egy kínszenvedés volt, de kijött. Születésétől kezdve szinte 2 napig csak sírt, sokszor nem volt velem mert vizsgálták a súlya miatt, így keveset tudtam cicire tenni amitől persze nem volt elég tejem. Pár alkalommal kapott tápszert a kórházban, de főleg a szoptatást próbáltuk, de mivel nagyon éhes volt szükség volt a tápszerre. 6. naptól elkezdte kihányni a tápszereket, nem is fogadta el a cumisüveget csak cicizett, aminek nagyon ürültünk mert senki nem biztatott azzal, hogy valaha is sikerül csak szoptatnom, mert a nagy babák általában lusták. 1.5 hónaposan észrevettem, hogy csökken a tejem, kapott tápszert, de cserében ordított a cicimen, próbáltam tejet adni neki üvegből azt nem fogadta el, aztán már a tápszert sem fogadta el, 2 nap múlva már olyan éhes volt, hogy elfogadta ismét a cicit. Ez rendben is volt 2.5 hónapos koráig amikor megint csökkent a tejem hiába fejtem is , a fiam csak sírt, hogy éhes. Üvegből nem fogadott el tejet, a tápszert kihányta. Most 3 hónaposan 6930g tehát nem kicsi, a tápszertől csak hízna, a tejem kevés. Ezért döntöttünk így, hogy 3 hónaposan hozzátáplálást kap. Én magam nem voltam annyi vérvételen és vizsgálaton amennyin most voltunk a fiammal az elmúlt 3 hónapban. Sír mert éhes, de a dokik meg mondják, hogy híznia meg nem kellene mert elég nagyocska, de problémát nem találnak. Fejlődik ahogy a korához képet kell, sőt kicsit jobban is, nem cukor beteg, széklete, vizelete, gyomra, bele mindene rendben, tejem jó (még azt is vizsgálgatták). Elítélhettek a hozzátáplálás miatt, de sokkal nagyobb szükségem lett volna olyan anyukára aki hasonlóan járt mint én.
2014. febr. 26. 07:58
 19/24 anonim ***** válasza:
51%
Huha barátnőm fia 3 kg felett született és 4 hónaposan 8 kg felett volt, mégse mondták, hogy hagyja a dolgot, tápláljon hozzá. Meg a születési súlyához képest nem olyan durva. A Tommee Tippee cumisüvegek olyanok, mint a cici. Mi is abbol etettünk. A tápszert meg probálgatni kell. Mert ha elfogy a tejed és addigra a tápszert se fogadja el, akkor mit fogsz neki adni?
2014. febr. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Jó, megírtad a történetedet, de ezek alapján sem gondolom, hogy a hozzátáplálás lenne a megoldás! Elég fura orvosod és védőnőd van, ami sajnos nem ritka. A súlya nem olyan sok, hogy éheztetni kelljen szegényt. Ha eddig kevés volt neki, akkor ezután a gyümölcsöktől sem fog jóllakni. A másik pedig, hogy folyamatosan fejlődik pl. az agya...stb és ehhez a gyümik nem biztosítják a kellő táplálékot. Annyi féle tápszer van már, próbálgatni kéne tovább, melyiket nem hányja ki. A másik meg, szegény gyereket ennyi vizsgálatra elküldeni, csak mert nem kell neki cici helyett a tápszer...gondolom tápláló a tejed, ezért gyarapodott ilyen szépen + a kis szervezete szépen hasznosította azt a keveset is. Ettől még éhes lehet, max több pisit, kakit fog produkálni.

A súlyról pedig csak annyit, hogy az én babám 4 és fél hósan volt 7 kg, DE 2000 gr-al született csak, szopizni pedig 3 hós korától alkalmanként 60-100 gr között szokott, naponta 6-7- szer. Nekem is orvoshoz kellett volna rohangálnom, mégis mitől hízik?

2014. febr. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!