Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mennyire hallgattok a védőnőre...

Mennyire hallgattok a védőnőre hozzátáplálás terén?

Figyelt kérdés
Úgy etetitek a babát, ahogy mondják, hogy kell, vagy érzésre, ahogy nektek jól esik? Nem lehet baj belőle (ha ésszel), de másképp etetem, mint ahogy a védőnő mondja? Nem adok tejet korán, meg ilyesmi, csak mondjuk anyatejes babát 5 hónaposan kezdek hozzátáplálni, nem 6, pl. Vagy nem adok babakekszet, bolti kajákat, hanem én főzök, stb.
2014. márc. 9. 23:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem hallgatok se rá, se az orvosra, csakis az ösztöneimre.
2014. márc. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nagyvonalakban. Inkább abban hallgatok rá, h mit ne adjak még.
2014. márc. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ès ezt ô is tudja? Vagy neki bólogattok,aztán úgy éltek,ahogy akartok?
2014. márc. 10. 02:55
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyéves koráig havonta jött, elmondta a betanult szövegét, minden kérdésemre a betanult választ, ahogy "a főiskolán tanulták", ha valamit mondtam, hogy az interneten mást olvastam, att mondta, az internet hülyeség, ne hallgassak rá, csak ahogy ő mondta. Háztartásikeksz, stb... mondtam, hogy én sütök neki, az nem jó, mert úgy nem tudom, mennyi a fél kkeksznyi. Stb... csak bólogattam és hallgattam az ösztöneimre, sajnos nagyszüő már csak egy van, nem nagyon tanácsol semmit. A gyerek még nem volt beteg sisem, jól fejlődik, 2 éves múlt.
2014. márc. 10. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én hallgattam rá. Mindig elmondta, hogy mit adhatok már neki és mivel várjak még.


Én főztem a kislányomnak, nem kapott üveges bébiételt.

2014. márc. 10. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Minden baba más, ezért szerintem nem túl szerencsés mindenkinek ugyanazt a sémát alkalmazni. A lányom 5 hónaposan szinte kinézete a szánkból az ételt, ezért elkezdtem a hozzátáplálást. Minden rendben ment, 11 hónaposan magától elhagyta a cicit is. A védőnő nem értett ezzel egyet, sajnos pont akkor toppant be amikor a lányom hatalmas élvezettel ette az almapürét.. Végighallgattam, megbeszéltük hogy nem értünk egyet, azóta csak akkor jön/hív ha muszáj (státusz miatt). Nem mintha bánnám :)
2014. márc. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igazából mindig meghallgatom amit mond(3. babával vagyok itthon) de úgy csinálom,ahogy én szeretem,és ahogy már bevált. Bár gyanúsan szokott kérdezgetni,és mosolyog,szavak nélkül is értjük egymást.Neki az a dolga ,hogy tanácsot adjon,nekem meg az hogy türelmesen végig hallgassam. A gyerek jól fejlődik,ügyes,okos,aggodalomra semmi ok. :)
2014. márc. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hallgatok rá, mert követi a változásokat, sőt elmondja mindig, hogy régen hogyan volt, miért ajánlják most máshogyan, de nem vaskalapos, tehát ha valamire azt mondom, hogy én inkább egy kicsit előbb vagy később csinálnám, mert úgy látom, hogy jobb úgy, azt is elmondhatom neki, és elmondja róla a véleményét, de nem kötözködik. Figyelembe veszi a kisfiam egyéni eltérését, és például kapásból elmondta, hogy melyik ételek fognak, melyikek hajtanak egy kicsit, mert tudta, hogy ezzel gondja van a fiamnak. Én szeretem a védőnőnket, mert neki nem egy vagyok az ezer közül, hanem személyre szabottan próbál segíteni. Amit egyszer elmondtam neki, mindenre emlékszik, döbbenetes memóriával rendelkezik, pedig rengeteg csecsemője, terhes kismamája van, hatalmas körzettel, mégis emlékszik mindenre.
2014. márc. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Meghallgatom,aztán csinálom ahogy jónak látom.

Nálunk pl a védőnő csak a bébiételt preferálja,azt is csak 6 hónapos kortól.Én ehhez képest 4,5 hónapos kortól etetem mással is mint az anyatej és tápszer,és bébiételt még nem látott,én csinálok mindent (hatalmas kertünk van,mindenféle gyümölcsfával,tettem el fagyasztóba min denből,hogy amikor lehet ehesse,semmi nem permetezett).

Babaúszást ellenzi,szerinte árt a klór,mi mégis járunk minden héten,imádja a lányom,semmi baja tőle,gyerekorvos is támogatta az úszást.

2014. márc. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én hallgattam rá mert kb. egyeztek a nézeteink. Ebben is, szerencsére.
2014. márc. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!