Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nagy hülyeséget csináltam,...

Nagy hülyeséget csináltam, hogy hallgattam a védőnőre? Miért tanácsolhatja ezt?

Figyelt kérdés
Fél éves lesz a fiam, tápszeres, ezért 4 hósan elkezdtük a hozzátáplálást orvossal és védőnővel egyeztetve, először tejpéppel, majd fokozatosan egyéb ételekkel. A védőnőtől kaptunk egy listát és recepteket is. Mivel a kisfiam nagyon szorulásos lett egyes ételektől, azt tanácsolta, hogyha gond van a kakival, akkor tízóraira adjunk egy mandarin vagy egy narancs levét a kisfiamnak keksszel (ez is rajta van a listán az 5 hótól adható gyümölcsök között). Így is tettünk, nincs is gond a kakival, minden nap szenvedés nélkül tud kakilni. Erre itt olvastam, hogy egy éves kor előtt nem lehet déli gyümölcsöt adni, pl. narancsot, mandarint. Én bíztam a védőnőnkben, mert mindig remek tanácsokat adott, segítőkész volt, erre kiderül ez. Gondot okozhattam?
2014. márc. 19. 12:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Az en babam is szorulasos, kiprobalnam a narancsot, hogyan adjam neki? Egyelore csak almat, barackot evett, 4,5 hos.
2014. márc. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

én előbb elolvasom, amit a la leche liga vagy az antalvali ajánl...

az én védőnőm annyi hülyeséget mond (nemsoká megy nyugdíjba) hogy minden javaslatát fenntartással kezelek.


nem mindegyik védőnő halad ám a korral, olvass szakértői oldalakat. (ne blogot, hanem olyat, ami hiteles szervezet, pl,. a la leche liga)


ne aggódj, nem lesz baja azért a babádnak :)


mi 6 hónaposunknak már adtunk mandarinlevet, kekszet mondjuk én csak 8 hónap után adtam neki... amig ki nem nőtt az első foga...


a mi korosztályunkban még nagyon kicsi babák még más furcsaságokat is ettek :) (6 hónapos kor alatt tejbegríz, húsleves, paprikáskrumli, tészta...)

2014. márc. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Dehogy csináltál hülyeséget.

A levét adod neki, semmi problémája nincs belőle, nem jelentkeztek allergiás tünetek és még a kakilás is rendben van tőle. Akkor meg mi a gond? Semmi.:)

Hidd el, hogy alapvetően tartod a hozzátáplálási táblázatot, tényleg figyelsz, hogy mit adsz neki, ezzel máris sokat tettél érte. Most képzeld el azokat, akik 1 éves koruk előtt, inkább fél éves koruk környékén krumplipaprikással, paradicsomos húsgombóccal és egyéb, nem babáknak való kajákkal etetik a gyereküket. Nem egy ilyet ismerek sajnos. Ehhez képes, akkor mi egy kis narancs vagy mandarin lé?:)

2014. márc. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

A narancsnál, mandarinnál a gyümölcs húsa okozhat problémát, már akinél okoz, a leve nem annyira. De amúgy szerintem is adható. Anyatejes babáknak 7-8 hós kortól írják a narancsot és mandarint, ha valamelyik baba tápszeres, ott értelem szerűen előbbre szoktak csúszni ezek a határidők.

3 táblázatot néztem meg most nagyhirtelen, mindegyik 7-8 hós kortól írja ezeket.

2014. márc. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 piroska és a farkas ***** válasza:
Igaz, hogy ez már régen volt, mert 30 is elmúltam, de nekem kiskanállal narancslét adott az anyukám ilyen koromban már és nagyon szerettem, szerintem nincs ezzel semmi gond, ha megviselné a babád gyomrát, azt szerintem észrevennéd.
2014. márc. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Én elöször 7 hósan csak a levét adtam neki kanállal,utána már a kifacsart sürüjét adtam.Most meg már megfogja a kis kezébe és szürcsölgeti a levét.
2014. márc. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!