Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 8 hónapos babtoknak mennyi...

8 hónapos babtoknak mennyi tápszert adtok/adtatok naponta?

Figyelt kérdés
Ma voltunk dokinál és a védőnő a mérésnél azt mondta hogy kevés neki a napi 2x 180ml tápszer és hogy 3x adjak neki.Eddig jó volt így ahogy etettem,szépen fejlődik,nincs semmi baj vele csak ő szerinte hogy szüksége van a fehérjére meg stb azért adjak neki több tápszert?Amúgy már nagyon sok mindent megeszik,husit is kap,meg kezdtük a tej termékeket is.Szerintetek?
2014. márc. 24. 17:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Ilyen korában a mi védőnőnk napi 0,5 litert mondott, ami kb annyi, mint amennyit neked mondtak. Az én kisfiam viszont nem volt hajlandó meginni, napi 2-3 dl-t jó ha bele tudtam tukmálni.
2014. márc. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi,este próbáltam már én is 210-et csinálni neki de nem eszi meg,elég neki a 180,napközbe viszont jó ízűen megeszi a pépes kajákat.Heti 3-4 alkalommal kap tejpépet is abban is hasonló tápértékek vannak szerintem mint a tápszerben.
2014. márc. 24. 17:51
 3/6 anonim ***** válasza:
8 hónaposan még legalább 3x, de sokszor 4x evett tápszert a lányunk. Egyszerre nem evett 180 milinél többet.
2014. márc. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Úgy tudod növelni az adagot, hogy keversz valamennyit a rendes ételébe is. Pl. főzöl krumplit és keversz hozzá, tápszert és kész a "krumplipüré". Vagy én sima zabpelyhet is szoktam tápszerbe tenni és keverek hozzá még 1-2 kanál gyümipépet, azt imádni szokta. Általában kb. 60-at tudok hozzácsalni, de akkor ha már pl. napi 3x eszik rendeset, akkor az már 3x60(180) meg is van. Én 8 hósan adtam neki először túrót, azt is megcsináltam tápszerrel meg kis gyümivel "krémtúrónak".
2014. márc. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi a tippeke,valószínű nálunk is az lesz akkor.hogy a kajába csempészen,olyan szépen eszik kanállal nem akarom most újra napközbe is cumiztatni,marad a reggeli és esti.
2014. márc. 25. 07:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk általában 2*200 milliliter reggel és este eszi de van olyan hogy éjszaka felkel és akkor benyom 200 millilitert.
2014. márc. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!