Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor, mit adtok 5 hónapos...

Mikor, mit adtok 5 hónapos kisbabátoknak enni?

Figyelt kérdés
2 hónapos kora óta kap tápszert pótlásként az anyatej mellé. 1 hete sajnos drasztikusan csökkenni kezdett a tejem már sokkal több tápszerrel kell pótolni, ezért a védőnő a hozzátáplálást javasolta.
2014. márc. 26. 10:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Anyatejes a fiam, napi 5-6x eszik. Kétszer kap két evés között gyümit. Amiket már evett: alma, banán, sárgabarack, őszibarack, szilva, sütőtök.
2014. márc. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Anyatejes alapból, de 3 hónaposan már nem hízott, 4 hónaposan kezdtem hozzátáplálni. almát üvegreszelőn lereszelve kap, de attól szorulása volt, így azt mellőzzük. sütőtököt villával összenyomtam és tejjel keverem, répát szintén megfőzöm és összenyomom +tej. A héten fog barackot kapni bébi ételből. Ezeket tízóraira kapja. És uzsonára tervezem a tejpép bevezetését. Aztán ami majd jön gyümölcs azt kapja. Imád kanállal enni, nagyon tetszik neki az új étkezés forma. Szerintem a banán lesz a következő.
2014. márc. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Közben még annyi eszembe jutott, hogy azt gondolom mondták, hogy először a gyümölcs levét kell adni, 2-kanállal , aztán 2 nap múlva mehet a gyümölcs pép is és fokozatosan növelni az adagot 2-4-6-8 kanállal. És én írtam, hogy tejjel keverem a répát/tököt lehet főző vízzel is vagy baba vízzel-forralt vízzel is ha nincs tejecske.
2014. márc. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Anyatejesemnek napi 1x adok mast. Eddig: alma, barackok, szilva, banan, sutotok. Delutan kapja, kb 100g-ot eszik egyszerre.
2014. márc. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!