Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ti mikor adnátok a főzeléket...

Ti mikor adnátok a főzeléket a helyemben 5,5 hónapos babának?

Figyelt kérdés

Tízórai gyümölcs, egy hete kap teljes adagot, tehát kiváltva

Utána kóstoltattam tejpépet uzsira, ebből két napja kap teljes adagot. Kiváltva


Főzelékkel hogyan kezdjek? Ebédre? Mehet egyből a teljes adag?


Mielőtt megkérdezitek, hogy miért sietünk. Nem sietünk ,még ha annak is tűnik. Szép lassan jutottunk el idáig. És a babám erősen refluxos, még a pépeset is kibukja, és emiatt kell picit gyorsabban haladnunk orvos tanácsára.


ő húsos főzeléket javasolt, ami okés, csak nem korai?


én személy szerint attól félek, hogy a sok édes miatt (alma, őszibarack, tejpép, banános tápszer), nem fogja enni a főzelékeket.


mi a tanácsotok?



2014. ápr. 9. 10:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, ebédre. Nem teljes adaggal, azt is kóstoltatva. Először hús nélkül, ha megismerte az ízt mehet bele a hús is. Keverd ismert ízzel, mint pl. krumpli almával, vagy répával.
2014. ápr. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Elhiszem, hogy orvosi utasításra teszed, de én a helyedben biztosan elvinném másik orvoshoz is. Nem értem, hogy miért segítene mindez a refluxon, viszont elég sokat lehet ártani a korai hozzátáplálással (bár sokan ezt nem hiszik el).
2014. ápr. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
mit lehet vele ártani? mi baja lesz ettől a későbbiekben? Én sem örülök ennek, de a tápszer felét kibukja, a pépesnél is bukik, de elenyészőt, ennek már nagyon örülünk. ennek ellenére te nem vezetnéd be a pépesebb ételeket?
2014. ápr. 9. 10:45
 4/12 anonim ***** válasza:

igen, az enyém nagyon bukós baba volt, átérzem a helyzetedet :-( szörnyű dolog :-(


ebédre adj neki, először csak zöldséget,pár kanállal, aztán ha megismerte az ízét, akkor husit is. keverd a krumplit répával, almával meg sütőtökkel, attól édes lesz a főzelék. Én így "ízesítettem" neki.

2014. ápr. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A hozzátáplálást 4 hós kortól be lehet vezetni tápszeres babánál. Ő már elmúlt 4 hós így nincs ezzel semmi gond, a kiváltásokkal várhattál volna még, de ha tartja a baba az ütemet akkor semmi gond nincs belőle. Ha már eteted mindegy, hogy darabos vagy pépes. Egyébként a gyomra miatt szokták mondani, de erről is megoszlanak a vélemények.
2014. ápr. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A tejpép az tápszeralapú csak más az állaga, így azzal nem ártasz semmit. A gyümölcs sem méreg, úgyhogy nem értem, hogy miért kell rémisztgetni, hogy ártanál a hozzátáplálással. Orvosi felügyelettel csinálod, így végképp nincs gond. A túl nagy óvatoskodás sem jó, régen 1 éves kor után lehetett a glutént bevezetni, erre kiderült, hogy így nagyobb a lisztérzékenység esélye, most már 4-7 hónap között ajánlják a glutént bevezetni. Egyébként tápszeres babáknál 4 hónaposan lehet kezdeni a hozzátáplálást. Én a helyedben ebédre kínálnám a főzeléket. Nálunk kb. két hétbe telt, mire teljesen kiváltottuk az ebédet, de még így is van, hogy valamiért nem igazán eszi meg, akkor kap utána tápszert. Húst csak fél éves kortól kezdtük el, de ha az orvos már most ajánlja, akkor pár nap után egy keveset tehetsz bele nyugodtan. Mi is orvosi és védőnői áldással álltunk neki 4 hónaposan tejpéppel uszonnára, majd gyümölcs jött keksszel tízóraira, és kb. 5,5 hónaposan kezdtük kiváltani az ebédet. Nálunk az állandó éhség miatt javasolták, hiába evett rengeteg tápszert, mindig éhes volt, 2 óránként evett, éjjel is állandóan kelt enni. 3,5 hónaposan elkezdett forogni, így rengeteg energiát használt el, valószínű ezért volt ilyen éhes.
2014. ápr. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

én sem vezettem volna be 6 hós koráig. Csak hogy tudjátok, az első babám is tápszeres volt és őt 6 hóban kezdtem el hozzátáplálni. De a kicsinél nem tudom megtenni, nagyon sajnálom, de tényleg nem.

:(

miért baj, hogy kiváltottuk? (a kérdéseim nem rossz szándékúak, tényleg kérdezem)

miért ne jó a gyomrának, mi baja lehet ettől később?

2014. ápr. 9. 10:58
 8/12 anonim ***** válasza:
Sinlacot meg a Nutritont próbáltad? segíthet a bukásnál. Sinlacot a gyümölcsbe, Nutritont meg a főzelékbe szoktam rakni. Sinlac picit segített nekünk is.
2014. ápr. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Jó ötlet, köszi, van Sinlacom és Nutriton-m is. (az utóbbiról semmit sem tudok, ajándékba kaptuk)
2014. ápr. 9. 11:59
 10/12 Tica0121 ***** válasza:
Én is ebédre adtam neki, először csak kóstoltattam, pár nap alatt ki is lett váltva. Kb ennyi idős volt a picim, amikor elkezdtem neki adni. És nem lesz semmi baja, ha adod neki. Ha már úgyis elkezdted hozzátáplálni, és az orvosod tud róla, akkor nehogy már egy itteni anyuka mondja meg látatlanba, hogy mit csinálsz te rosszul......
2014. ápr. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!