Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ti mikor adnátok a főzeléket...

Ti mikor adnátok a főzeléket a helyemben 5,5 hónapos babának?

Figyelt kérdés

Tízórai gyümölcs, egy hete kap teljes adagot, tehát kiváltva

Utána kóstoltattam tejpépet uzsira, ebből két napja kap teljes adagot. Kiváltva


Főzelékkel hogyan kezdjek? Ebédre? Mehet egyből a teljes adag?


Mielőtt megkérdezitek, hogy miért sietünk. Nem sietünk ,még ha annak is tűnik. Szép lassan jutottunk el idáig. És a babám erősen refluxos, még a pépeset is kibukja, és emiatt kell picit gyorsabban haladnunk orvos tanácsára.


ő húsos főzeléket javasolt, ami okés, csak nem korai?


én személy szerint attól félek, hogy a sok édes miatt (alma, őszibarack, tejpép, banános tápszer), nem fogja enni a főzelékeket.


mi a tanácsotok?



2014. ápr. 9. 10:26
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

nekünk a Nutritont is felírta az orvos, lehet belőle zselét csinálni, rá van írva a dobozra, amit a tápszer előtt kanállal kellene megegyen a baba, elvileg sűríti a pocijában a tápszert., de nekünk sajnos nem ette meg :-( Ha cumisüvegbe raktam, akkor meg olyan sűrű lett a tápszer, hogy nem jött ki a lyukon... szóval és főzelékébe tettem, hogy jó sűrű legyen. Nem igazán használt, de nektek hátha bejön.

A Sinlacot pedig mivel édeskés, a gyümölcsébe tettem, ez is sűrít és finom is, ezt nagyon szerette, picit kevesebb volt tőle a bukás. De én azt is észrevettem pl. hogy sajátkészítésű főzeléket és gyümölcspépet kevésbe bukja vissza. Gyümölcsből pedig a barackos ételek jobban visszajöttek.

Én is nagyon el voltam keseredve, kipróbáltam már mindent, de igazából csak az segített, amikor felállt a babám és kapaszkodva elkezdett totyogni. Onnantól egyik napról a másikra megszűnt a bukás is, de akkor már 10 hónapos volt :-( Előtte én is korán hozzátápláltam, olyan sűrű főzeléket adtam neki, hogy megállt benne a kanál, aztán amint volt foga darabosat próbáltam, de amit elkezdett kúszni és egész nap a hasán volt, még rosszabb lett....Szóval kitartást!

2014. ápr. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

hát igen, nekem még nem kúszik, de már most egész nap a hasán van és hát jön ki belőle, tök mindegy mit eszik

nekünk is az 1 évet mondták.

kitartunk :)

2014. ápr. 9. 14:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!