Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Van itt olyan anyuka, aki...

Van itt olyan anyuka, aki kivárta a 1,5-2 évet a tej bevezetésével, pedig nem volt allergiás a családban?

Figyelt kérdés

A családban is ezt hallgatom, hogy miért nem adok tejet a fiamnak. 16 hónapos. A doki szerint várjak még vele. De minden ismerős a gyerek 1 éves korában bevezette már, és itt is csak ilyen kommentekkel találkozok.

Akkor miért mondja a gyerekorvos, meg a védőnő, hogy ráérek vele?

Tejtermékeket (túró, joghurt, vaj...) kap.



2014. aug. 23. 11:36
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Unokatesóm csinálja ezt, ő a gyerek 3 éves koráig akar várni a tejjel. Ő dolguk...

A lányom 20 hónapos, ha ételbe kell tej is, akkor úgy kap (pl. főzelék, palacsinta, rakott krumpli stb.), amúgy reggel-este még tápszert iszik. Egyrészt azért, mert nekem ez így olcsóbb és nem bírnám cipelni még a tejet is 2 naponta a boltból, másrészt valamitől ekcémás foltjai szoktak lenni néha.

2014. aug. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
2 év körül volt mind a két gyerekem, amikor tehéntejet kapott először, felesben higítva. A kicsi most 26 hónapos, forralt tejet kap reggelente, már nem higítom neki. Táplálékallergiás nincs a családban, másmilyen igen.
2014. aug. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
2 éves a lányunk és junior tejitalt kap reggel és este. Nem adok neki tejet és nem is fogok neki adni soha úgy, hogy minden nap kétszer több decit megigyon. Amíg reggel-este tejalapú italt kell adni, addig a tejitalt fogom neki venni.
2014. aug. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Akkor megnyugodtam.

Alapból mi sem iszunk nagyon tejet, alig fogy el a tégladobozos is 4-5 nap alatt. Havi kb 2-3 liter fogy csak el.

Én is tejitalt adok még reggel este, Milumilt. Nekem is kényelmesebb, és ez biztos nem romlik meg.

Kb 2 éves koráig akarok várni vele, de mindenki úgy néz rám, mint egy UFO-ra. Szerencsére a férjem rám hagyja, mikor mit adok neki. De anyósom néha kikerget a világból ezzel a témával...

2014. aug. 23. 12:04
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

2. vagyok: Nálunk 10-12 liter tej fogy egy héten. De sokszor használok kenyérsütéshez, főzéshez is, nem csak isszuk. Van egy 5 éves gyerekünk is, csak reggelire isznak tejet, de összesen több mint fél litert naponta.

Szerintem semmivel nem vagy elkésve, én másban is az inkább későbbi bevezetést preferáltam. Eddig egyik gyerekne se lett kiütése/allergiája semmitől. Szerencsére.

2014. aug. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Ez a te döntésed, ha valaki hülyének néz, el kell küldeni melegebb helyre.

Semelyik felmenőnk között sem volt allergiás, mégis a tejjel óckodtam én is. Nálunk a glutén ment 3 hónapos kortól, a tejalapú dolgok 8-9 hónapostól. Igazából semmit nem "kellett bevezetni". Bármit adtam megette, és nem volt gond. Tavaly nyáron töltötte a 18 hót. Addig reggel-este ment a tápi kávéval, kakaóval, vaniliás cuccal. Utána elkezdte keverni. Víz, tej, tápszer. Fokozatosan vontam ki a vizet-tápszer, maradt a tej, meg az ízesítés. És persze napközben sok gyümölcs.

Kb. két hónap alatt leszoktunk a tápszerről. (bár normál tejbegrízt, rendes tejből 1 éves kora óta ette).

Nem bántam meg, h így haladtam. Ahány ház, annyi szokás. Nem hagyom, hogy ilyen dolgokban meggyőzzenek. Meghallgatok bárkit, bárki véleményét, de én döntök!!!!

2014. aug. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Várhatsz nyugodtan, nem lesz tőle semmi baja, ha a tejitalt megissza. Nekem az a tapasztalatom, hogy a 2 éves kor nem a kóstolgatás ideje, nem nagyon szeretnek semmi újat se elfogadni, nem tudom, hogy akkor fog-e sikerülni.

Én 15 hósan vezettem be a tehéntejet, ennek az volt az oka, hogy anyatejes baba, és a terhességem miatt elment a tejem, a tejitalt pedig nem itta meg, bár mindegyikfélét kipróbáltuk. Muszáj volt valami tejalapú ital neki, így a védőnő tanácsolta, hogy nincs más, mint nagyon odafigyelve megpróbálni a tehéntejet. Nagyon nehezen itta azt is, eleinte csak a miénkből kortyolt 1-1 kortyot, majd 18 hónaposan, amikor megtanult egyik este önállóan inni, akkor megivott hirtelen 3 pohárral, azóta imádja és nem volt tőle semmi baja.

Ha megissza a tejitalokat, akkor 2 éves koráig mindenképpen vártam volna vele.

2014. aug. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Másfél évesen próbáltam, kislányomnak nem jött be, így tejitalt kapott 3 éves koráig. Kis súlyú, ezért a védőnők is ezt ajánlották. Mindent kapott, ami tejből készül, csak reggel és este kapott tejitalt.
2014. aug. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

fiam két éves koráig nem ivott tejet

akkor került bölcsibe,és ott kapott

itthon továbbra is tejitalt ivott még fél évig

tejterméket azt persze kapott

most 5 éves,napi két decit iszik reggel,de nem szívesen adom neki

2014. aug. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
64%
Lányom 2,5 éves koráig azopizott,2 éves korától kap rendszeresen tejet.napi 1 decit.ma már 4 éves mult,imádja a tejet.kicsi másfél éves de még nem kapott tejet.
2014. aug. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!