Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ételek bevezetése? De akkor...

Ételek bevezetése? De akkor most hogyan is?

Figyelt kérdés
Kislányom 5 hónapos, gyümölcsöket már kóstolgat pár hete, ízlik is neki, de még nem tudunk kiváltani egy tízórait, ezért két szopi között szoktam kóstoltatni.. úgy vettem észre, hogy estére a hasfájás tüneteit mutatja, nagyon sír, tekereg.. vmit biztos rosszul csinálok.. valaki tudna jó tanácsot adni? köszönöm
2014. aug. 28. 20:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Jol csinalod! Kostoltass, es majd kialakul! En tejpeppel valtottam ki eloszor a szopikat, hat honaposan mar babapiskota is lesz, akkor mar konnyebb!
2014. aug. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csak egyszer kóstoltasd, és a délelőtti uzsonnánál adj neki annyit, amennyit megeszik.
2014. aug. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Próbáld meg nem a szopik között, hanem a délelőtti szopi előtt közvetlen a gyümölcsöt kóstoltatni, és akkor nincs megterhelve a gyomra az evések között. Megkóstolja és utána jöhet a szopi. Illetve én megpróbálnám napokig ugyanazt a gyümölcsöt adni- leginkább banánt, vagy kevés alma-több banán turmixot adni neki. Nem tudom üvegeset adsz e neki, ha igen, akkor inkább csináld meg te otthon. Hátha a "hazait" jobban szereti majd. Ha továbbra is fennáll a probléma, kicsit hanyagold a kóstoltatást, és egy-két hét múlva próbálkozz újra.
2014. aug. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

jaaj, még nem kell ám kiváltani étkezést. ráértek :)


én 5 hósan kezdtem el játszásból, "színesítésből" adni a gyümiket, de úgy tisztességgel csak 10 hónaposan csináltam ebből rendszert. addig ráérés szerint, kedv szerint kapta a gyerek rendszertelenül a kóstolni valókat. nekünk a 7 órási ébredés után 1,5 órával, tehát 8:30-ra alakult ki az első kiváltott evés (amit még így 15 hósan is gyakran követ cicizés, tehát nem annyira kiváltott, de mindegy is, nem lóverseny ez) :)

aztán jött az alvás utáni ebéd, és a játszótéri uzsonna. most küzdök azon, hogy játszóból hazaérve ne cici, hanem rendes, rendszeres uzsi legyen :) na de nem is ez a lényeg.


szóval, ha tényleg szükségét érzed már, csinálhatsz rendszeresen úgyanazokban az időkben étkezéseket, bár ez az öt hónap inkább a TÁPSZERES babák rajtideje, nektek még bőven ráér. az anyatej kizárólag is 10 hónapos korig minden igényt fedez (de szerintem tovább is, mert elfogyott volna a gyerekem, sőt, a játszótéren pár gyerek elfogyott volna, ha nem fedezné még tovább a tejcsi az igényeket)


szerintem nem hasfájás, vagy ha mégis az, nem hinném, hogy pár kanál gyümölcstől, főleg, ha mondjuk reggel kapja, és este sír.


valami változott, változhatott. vagy te változtattál az étkezési szokásaidon, már annyira nem ügyelsz (én pl. ezidőtájt kezdtem a reggeli kávém adagját régi-régi 1,5 decimre visszaváltoztatni) szóval lehet, valahogy másképp eszel, valamit ehetsz, ami esetleg nem tetszhet neki,


vagy pedig egyszerűen csak "érik" a kicsi emésztőrendszere, és az jelentkezik.


nálunk éjjelente néha tekergett, kúszott a gyerek álmában, sőt, sajnos jött az újbóli éjjeli, álombéli betrottyolás is. a szoptatási tanácsadóm szerint ez a baba emésztőrendszerének a változása miatt volt.


nekem akkor tekergett, mikor büfi feszítette. én ilyenkor levettem a ciciről, és megvártam, míg kifújja magát (igaz, akkor 3 hós volt, mikor ez volt)

próbáld ki, hogy szopi után hasra teszed, hátha levegő nyomja.


lehet az esti sírás oka a túlfeszülés is. (főként kisgyerek melletti kisbabáknál van ilyen, mert a nagytesó rajcsúrózása túlfeszíti a picit, és nem tud aludni, ezért bömből a fáradtságtól)

a túlfeszülést úgy tudod megelőzni, ha relaxálásról szól az elalvás előtti pár óra. ez lehet az esti séta, a fürdő, egy jó nagy összebújás és maraton-cicizés, könyvnézegetés, képnézegetés...


az is lehet, hogy korábbra kell tenni a lefekvést.


ezeket próbáld ki.


gondolom igény szerint szoptatod. ha nem, mert próbálsz valami időtávot szabni szoptatási időnek, még az is lehet, hogy balhézik, hogy ő még szopizna. ugyanis ilyen öt hósan már kezd kialakulni az akaratuk, és egyre inkább kifejezik magukat. nekem a gyerek akkor csinált úgy, mintha hasfájna - pedig sose volt hasfájós - mikor kitaláltam, hogy rendszert vezetek be, mert sokat van cicin. na akkor sikoltozós, lábkapkodós sírása is volt. mikor felhagytam a kísérletezéssel, és elfogadtam, nekem cicimániás kisbabám van, többet nem volt keserves sírása a kicsikémnek

2014. aug. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!