Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Melyiket adjam, babatej, vagy...

Melyiket adjam, babatej, vagy tehéntej?

Figyelt kérdés

Egy éves múlt a babám, az esti szopi pótlásaként eddig tápszert kapott. Mostanában kezdtem el azon dilemmázni, hogy mivel folytassam. Mindkettőről lehet hallani rengeteg dolgot pro és kontra is. A tehéntej mindenképpen bio lenne, ha emellett döntök, az biztos. Mert a babatejet is tehéntejből készítik, és valahogy azon a véleményen vagyok, hogy mivel így meg úgy átalakítják, meg ki tudja mit csinálnak vele, hogy a végére egy teljesen mű dolog lesz belőle, nem? Tudom, a tápszer detto, de egy éves kor alatt nincs más lehetőség.

Mi erről a véleményetek, ti hogyan csináljátok/tátok?


2014. okt. 30. 15:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A férjem orvos, számtalan tanulmányt olvastunk vele közösen erről, én nem adnék tehéntejet két éves korig.
2014. okt. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én babaitalt (Junior 1-es) adtam a babámnak, én nem tudtam volna bio tejet sem szerezni, de nekem valahogy megnyugtató a tápszerrel kapcsolatban az, hogy az összetétele állandó, vitaminok, stb. mindent megkap belőle, amire szüksége van, és már úgyis csak reggel és este kapja. Én 3 éves koráig így is tervezem. Szereti is.
2014. okt. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Tejitalt. 2,5 éves a fiam, a reggeli tejitalt most váltottam le tejre, este még a tejitalt adom. Úgy gondolom 3 évesen fogom teljesen elhagyni.
2014. okt. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Első, miért döntöttetek a babatej mellett végülis?


Második, azok a vitaminok ott vannak, oké, de mégiscsak szintetikusak, nem?


Az a baj, minél többet olvasok utána, annál több ellentmondást találok :(

2014. okt. 30. 15:24
 5/11 anonim ***** válasza:
a mi orvosunk nagyon melegen ajánlotta, hogy kerüljük el a tehéntejet min. 2 éves korig, mi így teszünk
2014. okt. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


1. Mi a baj a szintetikus vitaminokkal?

2. Azért, mert minden tanulmány egyetértett abban (totálisan), hogy a tehéntej két éves kor előtti bevezetéséhez köthetőek felnőttkorban kialakuló gyulladásos bélbetegségek (ilyen van is a családunkban egyébként), ill. sokkal nagyobb eséllyel alakul ki az élethossz alatt valamikor érzékenység a tejfehérjével szemben, és egyikre sem vágyom különösebben.

3. Nem kapott tejitalt sem egyébként, mert nem szereti őket, ezért egy gasztroenetrológus ismerős tanácsára kalciummal és D vitaminnal dúsított gabonatejeket kap és multivitamint.


15 hónapos koráig HA tápszert ivott, utána ezeket. Olyan, mint a makk, és gyönyörűen nő. :)

2014. okt. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
előző válaszoló: a kalciumot és D-vitamint Ti keveritek bele? Vagy eleve benne van?
2014. okt. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Azt ki sem mertem írni, hogy egy éves korig én is HA tápszert adtam, mert mindenki néz rám elég furcsán, ha mondom....

Pár hete váltottam sima 3-as tápszerre, de valahogy ahhoz az időponthoz kötném az éjszakai csapnivalóan rossz alvását :(

Előtte aludt egész éjjel, most meg... nem is írom.

Ezért vagyok tanácstalan, mert HA-s tápszert csak nem adok 2 éves korig, vagy? Mi van, ha mégis, az baj lenne?

A növényi tejekben nem vagyok jártas, a rizs és szóját hallottam, hogy nem jó babáknak.

2014. okt. 30. 15:45
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem is mostanság múlt egy éves és ezen dilemmázom. A héten a dokim azt mondta, hogy mehet a tej, hígítva stb, nyugodtan. Tehát nem mondta, hogy babatej meg ilyesmit vegyek, hanem vezessem be már a joghurtot, sajtot (ezek meg is voltak már akkor) és mehet a tej, és nézzük, hogy nincs-e kiütés, hasmenés.

Ha fontos lett volna, akkor ajánlotta volna a babatejet.

Nos, én jövő hétig fogom eldönteni, mit teszek.

2014. okt. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

akkor vezesd vissza neki a Ha-s tápszert, már csak azért is, hogy megnézd, ismét alszik-e. Lehet a 3-s tápszertől fáj a hasa, vagy sok neki. Mondjuk egy-két hétre. Tesztelésképpen.

amúgy miénk is mostanság ébred éjszaka, pedig mi nem váltottunk semmit. Én a mozgásfejlődésre tippelek. (vagy fogzás, mert még csak 2 foga van)

2014. okt. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!