Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nem hamari a 3evés kiváltása?

Nem hamari a 3evés kiváltása?

Figyelt kérdés
Sógornőm azt tanácsolta hogy váltsam ki a 3.evèst a babocámnál.nem korai mèg 5hónaposnál?szèpen emèszt ès elfogad mindent. Esetleg próbáljam meg ès ha visszabukik akkor táp?
2014. nov. 6. 12:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Én 6 hós koráig nem váltanám ki. Sztem még ráér. Na meg több mindent 6 hónap után ebédre.
2014. nov. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 aHermann ***** válasza:

Szia!

A 3. étkezés az az ebéd? Nem feltétlenül kellene azzal kezdeni.

Mondjuk, ha már kóstoltatod, akkor meg lehet próbálni, hogy el-elhagyod a tápot/anyatejet, ha elég szépen evett (közel egy üvegnyi babaétel mennyiséget).

Ha tápszeres eleve hamarabb kezdődik a kóstoltatás/kiváltás.

Ha nem eszik eleget még adhatsz neki tápszert.


Nálunk anyatejes volt mindkettő gyerkőc. A nagynál 6 hónaposan kezdtük csak a kóstoltatást, mondjuk akkor már érdekelte a dolog (előtte 5,5 hónaposan köpött ki mindent). Elég hamar kiváltottuk a tízórait, aztán szépen sorban a napközbeni evéseket. 7,5 hónaposan már csak reggel és este volt szopizás.

A kicsi már bőven elmúlt 6 hónapos amikor egy-egy kanálnyi gyümölcsöt tudtam vele kóstoltatni. Nála lassabban váltottuk ki az étkezéseket.

2014. nov. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2014. nov. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!