Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit adjak 16 hós babámnak...

Mit adjak 16 hós babámnak reggelire? Ti miket adtatok?

Figyelt kérdés
A felvágottat leszedi a kenyérről,a műzli és a tejpép nem kell neki sem a vajas-mézes és vajas-lekváros kenyér.Csak a felvágottat enné meg a virslit de ezeket nem adok neki csak hetente egyszer.Van valakinek ötlete hogy mit adhatnék neki amit megeszik mert nagyon nehéz kitalálni hogy éppen mit enne meg.Ja még a rántottát is szereti sajtal de azt sem ehet minden nap.
2014. nov. 12. 22:02
 1/5 anonim ***** válasza:

májkrém, kőrözött (baba változatban)

Miért csak heti egyszer kap felvágottat?

A virsli mellé kicsi falatokra csipegetett kenyeret adjál. A vajas felvágottas kenyeret kicsi katonákra vágva is megpróbálhatod. Kenyér helyett próbáljátok a kifli karikákat.

Tejbegríz, tejberizs, bár ezek inkább vacsorák nálunk.

Kalácsot lekvárral, vaj nélkül (én soha nem ettem meg a vajas-lekváros kenyeret, a vaj valahogy nem passzol nekem oda), mézet ennyi idősen én még nem adtam a fiamnak.

Másik nagy kedvencunk, tejföl, reszelt sajttal összekeverve, ez kenyérre kenve, kicsit rápírítok a sütőben, ez a sajtos tejfölös melegszendvics. De finom a sonkás sajtos melegszendvics is.

2014. nov. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
En elolvastam mibol vannak a felvagottak. Azota en is ritkan eszem.
2014. nov. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Adj Neki minőségi felvágottat, szalámit, amelyeknek magas a hústartalmuk, azokból ehet gyakrabban. Az én fiam 19 hós, már hosszú hónapok óta felnőttes reggelit eszik: vajas kenyér sonkával, paradicsommal, uborkával stb., sajttal, van, hogy joghurtot kanalaz hozzá, tejet iszik. Főtt tojást, bundáskenyeret is szokott kapni. És az nem baj egyáltalán, ha leeszi a szendvicsről a husit. Én alapból nem teszem a kenyérre a felvágottat, hanem mellé, plusz felvágok Neki a sajtot, zöldségeket. Azt eszik, amit kíván. Nagyon jó étvágya van a fiamnak.

Legyél picit lazább!:-)

2014. nov. 13. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én úgy adok neki felvágottat, hogy kicsi margarinos kenyérfalatkákat rakok elé,meg paradicsomot, sajtot stb.. azokat elkezdi enni és a husit én adagolom mellé, időnként odateszek neki pár apró darabkát, pont azért, mert akkor csak a húst enné, így viszont minden kerül a pocakba :)

Amit még nem írtak előttem,ha jól emlékszem, a kislányom nagyon szereti a lekváros vagy gyümölcsös túró is.

2014. nov. 13. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi úgy indítjuk a napot a 15 hónaposommal, hogy ébredéskor átvisszük az ágyunkba, ott kap 1,5-2 dl tejet. Mire elkészülünk felöltözünk én is éhes leszek, ez kb. 1 óra múlva van, de ha én eszek ő is akar, úgyhogy kap egy fél szelet kenyeret, eddig kockára vágtam, mostanában csak megkenem vajjal és odaadom neki, kockára vágott sajt, kicsire vágott lilahagyma mostanában, imádja. Felvágottat ritkán kap, nem vagyok híve, de mondjuk hetente egyszer adunk sonkát neki. Kenyérnek mi a rozskenyeret vagy glyx stb. ilyesmit kap, mert mi csak ezt esszük. Ebédre kap húst is a főzelékhez, de sokszor tészta van, mostanában sütőtök krémleves is megy pl. pirítóssal, de ezek már ebédre. Ma kolbászos sárgaborsófőzelék lesz kemény tojással. Bocsi, ez itt már off volt. Rántottát mi is szoktunk adni neki reggelire, főleg hétvégén, mert akkor a férjem együtt reggelizik velünk, és ő készíti. Múlt hétvégén pl. bundáskenyér volt lilahagymával.
2014. nov. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!