Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért megy ez ilyen nehezen?

Miért megy ez ilyen nehezen?

Figyelt kérdés

Kislányom lassan 9 hónapos, és az égvilágon semmit nem fogad el. Kb. 2-3 hónapos koráig gyönyörűen szopizott, 2 hónaposan majdnem 5 kiló volt (3 kilóval született). Aztán egyik napról a másikra lecsökkentette a szopikat, a hízása megállt, ill. 100-200 grammokat hízott havonta. Gondoltam a hozzátáplálással jobb lesz, de semmit nem eszik. 5,5 hónaposan kezdtem kóstoltatni, most ott tartunk, hogy max. 3 kanállal eszik valamiből, utána becsukja a száját. Már próbáltam mindent, egyáltalán nem eszik semmiféle tejpépet vagy gyümölcsöt (nagy ritkán almát). Főzelékből a rekord 50 ml volt egy nap alatt. Próbáltam én főzni, boltit venni, variálni az étel hőmérsékletével, hagyni egyedül próbálkozni (még véletlenül se tett ételt a szájába). Etettük műanyag, fémkanállal, ölben, etetőszékben, játszószőnyegen. Ha túl éhes csak szopizni akar, ha túl fáradt csak szopizni akar, ha lát valakit rajtam kívül akkor csak azzal akar játszani, egy rémálom ez az egész etetés. Még nincs 7 kiló, dokink cseszeget, hogy nem fejlődik, vérvételen voltunk, nem találtak semmit, azt mondta, hogy próbálkozzak.

Már annyiszor megfogadtam, hogy nem idegesítem magam, de nem megy :(

Mit tudnék még tenni? Vagy ha nincs ötletetek, nyugtassatok meg, hogy más is van így...

(Ja, cumisüveget se fogad el, csak rágcsálja, és ami a szájába folyik belőle, azt kiköpi.)


2014. nov. 14. 17:08
 1/4 anonim ***** válasza:

nem írtad, hogy ezt a rengeteg variánst milyen ütemben váltogattátok


úgy tudom először 3-5 napig csak is egyvalamit ehet, és szinte minden új ételt 1 hétre rá kell bevezetni és klehet keverni az előzővel

mindent csak lassan

plusz szerintem (az evésnek, nem a kóstoltatásnak)meg kel hogy legyen mindig ugyanaz a környezete, ha etetőszék, előke, kiskanál, kistál, akkor legalább hetekig így is maradjon, mert ez olyan mint az alvás, kell egy állandósság (fürdés, kajcsi, játék, alvás)


a baba összeavarodik az összevisszaságban

plusz a szülőktől kell látnia, hogy ez jó és a magabiztosságot, mert ha a szülő bionytalan, akkor ő is az lesz!


nálunk pl a legelején amikor nem akart kóstolni sem, azt a trükköt alkalmaztam, hogy amikor elsírta magát(amikor semmi különösebb nem történt, csak unatkozott, vagy hasonló semmiség)felemeltem, vigasztaltam és megkínáltam ezzel azzal, ebből tanulta meg azt, hogy ez jó dolog, az evés örömmel tölt el, én is nem bizonytalankodást, szorongást mutatok egy-egy kanál nyújtásakor, hanem mosolygok hogy hű de jó, ham ham, és figyeli is ám az arcom, minden apró reakciómat.

2014. nov. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

*a gyermek bízik olyan feltétlenül a szüleiben, hogy ha anya arcán öröm van ő is örül, ha anya kérdez, benne is csak kérdés lesz


vegyél fel egyfajta magabiztosságot, állandóságot, örömet, és ő magabiztosan, hozzászokva örömmel eszik majd


és türelem, türelem, lassan

2014. nov. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi egy kicsit elorebb tartunk, de nem sokkal.

Az en fiam 4 kiloval szuletett es 10 honapos lesz mindjart, de most erte el a 8 kilot. Szoval kb annyit (bar valoszinuleg meg kevesebbet) hizott sulyra, mint a te babad.

Nem tudom en sem mi lesz ebbol, cumisuveget o sem fogad el, lefejt tejet sem, nemhogy tapszert. 4 honaposan elkezdtem sinlaccal kinalni, mert akkor mar fogyott is (eleg ronda betegsege volt), azt nagy nehezen kb 1 honap alatt elfogadta, erre most meg 10 honaposan ott tartunk, hogy max a sinlacot izesithetem valamivel, csak ugy eszi meg a normal kajat, de sinlac muszaj. Vagy kiserletezhetek. Pl. Banant onmagaban nem eszi meg. Almat onmagaban nem eszi meg. De a bananos almat igen. Phjuuuu.

En mar nem fozogetek neki kulon; amit tudok a mi etelunkbol azt leturmixolom (semmilyen darabosat nem fogad el, oklendezik tole), egyebkent bebikajaval probalkozom.

Masodik gyerek, abban nincs hiba, hogy magabiztossagot lasson, sot a tesoja is itthon van, tehat egyszerre eszunk mindannyian, de ez sem hatja meg.

Amig a dokink nem aggodik, addig en sem, bar nem igen latom a fenyt az alagut vegen. Egy nyugtat meg, hogy egy allandoan mosolygo igazi vidam kiskolok, es nehany kivegelt eltekintve (kopp-kopp), csak par dolgot nyel be a tesotol, nem beteges.

De gebe, raadasul nagyon hosszu, igy meg feltunobb.

Az alvasa is remes volt 3-8 honapos kora kozt: fel, max 1,5 orankent ebredt ejjel, azota mar csak 2szer, ritkan egyszer. Remelem a kajakra is meg fog erni, egyszercsak azzal is konnyebb lesz.

Egyebkent extrem hasfajos volt az elso 3 honapban es a mai napig erzekenyebb a gyomra, gondolom ez is kozrejatszik.

2014. nov. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#3-as válaszoló köszönöm, kicsit megnyugtattál! Az én csajszim is boldog mosolygós baba, ezzel szoktam én is nyugtatgatni magam. Na meg nálunk mindkét nagymama nagyon problémás evő volt világéletében, nem tudom ez öröklődhet-e? :S
2014. nov. 18. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!