Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Jól csinálom vagy gyorsítsunk...

Jól csinálom vagy gyorsítsunk bele?

Figyelt kérdés

9 hónapos a kisfiam.


Eszi már a gyümölcsöket:

banán

alma

őszibarack

Univer bébiételben is ilyeneket, hogy Trópusi gyümölcsös, alma-sárgabarack-banán, stb.


Eszik:

sárgarépa, krumpli, cékla, sütőtök, borsó, csirkemell, pulykamell, csirkemáj (ritkán), rizs.


De ezeket megfőzve, összepürésítve, turmixolva.


Sok helyen olvasom, hogy már azt eszi egy ekkora baba, amit a szülők, pl. rizses hús, stb.


Ma a bablevesből vettem ki zöldséget,répát és levet, összenyomkodtam, azt ette, de ugye ebben volt petrezselyem, hagyma-fokhagyma, kis olaj is.


Jól haladunk, vagy nem jól csinálom, és tényleg nem kell így túlaggódni?

Valaki írta a múltkor, hogy 8 hónaposa kiflit és virslit vagy májkrémet reggelizik, ahhoz képest nagyon el vagyunk maradva.


2014. nov. 22. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:

a fűszeres "felnőtt" ételeket 1 éves korig kerülni kellene..

a húskészítmények sem egészségesek(virsli, párizsi és tsai)


ezt a 3-at én kombináltan követem

[link]


[link]


[link]



a rizses hússal nem értem mi a baj, a húst már bevezetted, a rizzsel meg kezdeni is lehet a hozzátáplálást jó korán

2014. nov. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy csak a felsorolásodból maradt ki, de sokkal többféle ételt adhatnál már neki, és ez nem az egészségtelen májkrém.

Pl.: szilva, meggy, gesztenye, körte karfiol, tök, kelbimbó, spenót, sóska, brokkoli, zöldbab. Az ezekből készült főzelékek mind mehetnek "felnőttesen".

Túró, tojássárgája, joghurt, kiflivéget is adhatsz rágcsálni.

2014. nov. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy egy 9 hónaposnak felnőtt ételeket kellene ennie. Lesz alkalma rá még bőven. Szerintem jól csinálod.
2014. nov. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A főzeléket hogyan?

Pl. az jó, ha brokkolit megfőzöm, és saját főzőlevével, vagy tápszerrel besűrítem?

Így gondoljátok a "főzeléket"? Vagy lisztes habarással?


Szilvát, körtét evett már, azt kifelejtettem.

Babakekszet is szoktam reszelni az almájába, bébiételben evett már paradicsomos burgonyát, azt is szereti.

2014. nov. 22. 15:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egy 8-9 hónaposnak semmiképp ne lisztes habarással csináld. Én csak összefőztem a dolgokat, hagytam rá kis levet és mixeltem. Én ennyi idős korban tettem alá kis fokhagymát, zödfűszereket is, hogy mégis legyen valami íze.
2014. nov. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy pici liszt mehet bele. A főzőlé és a tápszer hígítja nem sűríti. Ha még nem akarsz lisztet, krumplival sűrítsd!
2014. nov. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!