Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 3éves kisfiam nem hajlandó...

3éves kisfiam nem hajlandó leveseken kivül semmi más meleg ételt fogyasztani. Tejért még mindég ragaszkodik, pék termékeket, müzlit hajlandó megenni csak. Semmi gyümölcs, se zöldség, sem hús. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Aggódnom kellene? Cumis üveget sem tudom elvenni,4x próbáltam a leszoktatásról és sikertelenül.
2014. nov. 30. 23:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

milyen levest eszik amiben nincs se zöldség, se hús se gyümölcs?

tessék ezekkel levest főzni. híg főzelékeket. almát, banánt vágj kicsire és tedd ki. nem kell ennie, csak legyen előtte, hátha...

műzlibe rengeteg dolgok lehet tenni, aszalt vagy friss gyümölcsöket, mandulát, diót... péksüti szintén lehet zöldséges és gyümölcsös is! ezekkel be tudod vinni neki a megfelelő mennyiséget, de persze mindig tegyél ki neki olyan ételt is amit ti esztek, hátha megkívánja :)

tejre is szüksége van, napi fél liter az ajánlott felnőtt korig. nekem még az 5 évesem is iszik reggel, este kakaót :)

cumisüveggel sincs gond szerintem ha csak a kakaóra/tejre használjátok, más meg cumizik, tied meg cumisüvegezik. bár sokan megszólják, de ha a tiednek erre van szüksége akkor neki ez az "elókája", másnak meg egy maci ;)


ha meg oviba kerül, ott majd a többi gyereket látja ahogy megesznek mindent és remélhetőleg követi majd őket.

2014. nov. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
"elókája"... hát ez nem tudom hogy került oda, én alvókát írtam :D
2014. nov. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kb, mint az én fiam. Most 4 éves, pár étel van amit megeszik csak. 2 éves koráig tökéletes evő volt, mindent megevett, Bölcsis lett és elkezdődött az őrület :( . Azóta ovis, semmi sem változott sajnos. A tej az megy bármennyit meginna belőle. Gyümölcs az csak az alma (mondjuk legalább ezt megeszi), hús az csak és kizárólag a pörkölt hús , kenyér, köret nuku. Zöldség semmi. Pék termékek közül csak és kizárólag az általam sütött vajas kifli és kakaós csiga amit megeszik, de pl a sütiket sem eszi meg. Mi már mindenen túl vagyunk, doki, zsarolás, kényszerítés, könyörgés, nyalizás, lekenyerezés, semmi. Remélem nem marad ilyen :( elkeserítő, pedig tényleg mindent próbáltunk már. A súlya legalább a mienknek jó :) 18 kiló, legalább nem látszik rajta, hogy nem eszik szinte semmit. Annyit megtehetsz, mi is voltunk, hogy gasztro dokihoz elviszed, nincs-e valamilyen anyagcsere zavara, allergiája, intolerancia vagy esetleg valami hiánybetegsége nem alakult-e ki.


A cumis üveg szerintem csak azért nem jó, mert bekerül közösségbe és ott pohárból kell inni. Ebből a szempontból én a drasztikusság híve vagyok. Együtt kidobjátok a kukába, megnézitek amikor a kukásautó elviszi és onnantól kezdve nincs és kész. Esetleg vehetsz Neki külön mesefigurás poharat helyette.

2014. dec. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!