Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Alig 3 és fél hónapos szoptato...

Alig 3 és fél hónapos szoptatott babám jó étvágyú és nagyon szereti az almapürét. Nem túlzás, ha egy étkezés csak almával helyettesítek? Mivel lehet még próbálkozni?

Figyelt kérdés
(Bár nem szeretem a gyakorikérdések.hu-t, mert általában több az extrém eset mint az átlagos és akkor sok off születik, de hátha okosabb leszek igy is.)

2015. jan. 4. 09:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
43%

Édes istenem, évtizedekig 3-4 hetes kortól már gyümölcslét, aztán gyümölcspépet kaptak a babák, 3 hósan meg főzeléket, ez tizedannyi allergiás meg beteg nincs köztük, mint a mai gyerekek között...


Kérdező, én eü szakközépben még így tanultam, és igen, a tízórai vagy az uzsi lehet gyümölcs. Semmi baja nem lesz. :)

2015. jan. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
52%

11 - ezt valamilyen statisztikaval is ala tudod tamasztani, vagy a hasadra utottel? Nem csak allergiat okozhat, hanem az emesztessel osszefuggo megbetegedeseket alakithat ki kesobbi eletkorban.


Illetve ne keverd azt, hogy regen nem annyira volt eszkoz diagnosztizalni bizonyos megbetegedeseket.

2015. jan. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
34%

3 és fél hósan BŐVEN megduplázta a súlyát? Az igen!!!! Fél éves korra kell megdupláznia a súlyát.

És a csak anyatejes babákat 5 hósan szokták elkezdeni hozzátáplálni, nem véletlenül.

Nagyon felelősségteljes a védőnőd is, tuti vmi kis fruska lehet... Grat...

Azt írod nem szereted a gyk-t. Ja, oké, de itt azért elég sok, tapasztalattal rendelkező anyuka van, akikre hallgatni kéne.

2015. jan. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
54%
Utolsó! Teljesen igazad van, de az én kislányom is bőven megduplázta 4 hónapos korára a súlyát, ez van ha a gyerek 2600 grammal születik....
2015. jan. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
71%

az én fiam is duplàzott 3 hónapra, fél évesen pedig triplàzott. 3 kg-mal született, fél évig csak anyatejes volt.


Kérdező: még vàrj a hozzàtàplàlàssal. Elég neki a tàpszer vagy anyatej. Nem indok a korai hozzàtáplàlàsra az hogy lesi a kajàdat, vagy hogy hogyan mozog màr ennyi idősen. A gyomor és a béldendszed érettsége viszont nem mindegy. Jó esetben emésztetlenül àtmegy rajta a kaja, rossz esetben pàr éven belül hasfàjós, szélgörcsös, étel intoleranciàs, allergiàs, savas, stb. lehet. Megér neked ennyit?


Milupa tàblázat amúgy nagyon jó, én azt hasznàltam.

2015. jan. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
14-es oké, igazad van, nem pici súllyal születettre gondoltam, hanem mondjuk olyan 3,5 - 4 , mint általában a mostani babák. A kórházban, ahol aug-ban szültem, szinte mindenkinek 3,5 feletti gyereke volt.
2015. jan. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
enyem is megduplazta, most 7 honaposan tobb, mint 9kg, pedig meg mindig szinte csak szopizik. Csak egy kis gyumit es egy kis fozeleket kap ...
2015. jan. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

akkor egyelőre kóstolgatás lesz, és csak lassan növeljük a dózist.

csak azért sürgetem mert 6 hónapos korra át kell állnunk (orvosi okok miatt)...

2015. jan. 6. 19:22
 19/20 anonim ***** válasza:
6 honapos kor utan is kaphat tapszert...
2015. jan. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

A három kilóval született babám most öt deka hijján öt kiló. Két hónapos.

Kérdező

Szerintem adj neki nyugodtan, de étkezést még ne válts ki.

És ne savas almát adj, inkább goldent, és mindig szoptasd meg utána. Így tuti nem "dugul el" a pici.

24n kétgyerekes

2015. jan. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!