Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Anyukák ti mikor kezdtetek...

Anyukák ti mikor kezdtetek netes tuti babarecepteket készíteni? Engem furdal a lelkiismeret.

Figyelt kérdés

8,5 hós és leginkább bébiételezünk, meg kútfejből és gyk szerint :) csinálok ezt azt, grízes gyümi, rizs-zöldség-hús, mindig ami eszembe jut és a táblázat szerint bevezetendő, pl most jönnek a puffasztók.

de a neten olyan babaínyencségek vannak(mint pl az üvegesekben)meg amikról nem is hallottam (répapuding, meg alma-kukorica kása, lehet nem pontosan írtam)


valahogy nekem nincs ilyenekre ambícióm, kezdem úgy érzeni nem adok meg a gyereknek minden tőlem telhetőt, ezáltal meg ez nyomaszt belülről :(


2015. jan. 29. 00:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tököltem ilyesmivel. Eleinte egyesével adtam a kajákat, amíg rá nem érzett az ízére, aztán 10 hós korától magunknak főztem, lightosan, és abból evett, és azóta is azt eszi, amit mi, csak lassan már felnőtt módon, 1 éves múlt. Ne túráztasd magad feleslegesen!
2015. jan. 29. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Még terhesen kinyomtattam egy csomót.

De most kútfőből kutyulok, minden nap más zöldségből-gyümiből püré, kertem van így télen is tele a mélyhűtő, van választék. Néha kerül bele keksz, rizs, mikor mi. Mindent szeret, minden izgalmas neki, nem.hinném hogy sor kerül bonyolultabb receptekre.

2015. jan. 29. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
56%
Soha nem csináltam ilyen vackokat.
2015. jan. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A répapuding finom, azt csináld meg amúgy. Én csak így tudom a gyerekkel megetetni a répát, ha nem édes, az egész étel kuka, ha répás.


Amúgy én kb. 6 hónap körül úntam meg teljesen a bébiétel, tejpép, gyümölcs, de milyet köröket, azóta leginkább főzök neki. Amióta a sajtot, tejfölt, joghurtot, kefírt és a tojást bevezettük, kb. 7 hótól, azóta azt kapja amit mi általában csak neki való módon. pl tegnap rizses hús ecetes céklával - neki kiszedve a bors és a sok sózás előtt, gomba nélkül, nem ecetes céklával. Rakott zöldségek, neki kevésbé fűszeresen, zöldborsó főzelék, neki csak sült tojássárgájával stb.


Ínyencségeket azt kap, amit én is eszek, pl. tegnap meggy+túró krémnek keverve, márnapürével (mag nélkül) és puffasztott rizzsel. Általában nem netes receptek, de a májkrémet kiflivel szintén neten nézem, hogy kell csirkemájból, mi is szeretjük, a körözöttet is, ezek nem csak a gyereknek készülnek, de ő is eheti. 8,5 hósan már rengeteg mindent tudsz olyat főzni magatoknak is. Pl. túróval töltött zsömlét (neki tojás nélkül és nem tejbe, hanem hígított tejfölbe áztatott zsömlével) ami finom, magatoknak is jó és egyben el lehet készíteni.

2015. jan. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!