Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elfognak ezek a gondolatok...

Elfognak ezek a gondolatok múlni valaha? Miért kell minden este lelkiismeret furdalást éreznem, kezdek bele betegedni.

Figyelt kérdés
2 hónapja szültem, azóta nem telt el úgy nap hogy ne úgy feküdnék le hogy lelkiismeret furdalásom van. Túl sokat hagytam aludni, túl sokat etettem vagy túl keveset. Nem sikerült betartani azt a napirendet ami neki jó és emiatt később aludt el. Nem foglalkoztam vele eleget, nagyon sokat foglalkoztam vele ezért nem tudott aludni. Elegem van már :( Sose lesz olyan nap hogy nyugodt legyen a lelkiismeretem? Pl sose hagyom sírni, de van hogy nincs erőm és nem tudok rögtön ugrani főleg éjszaka. Szeretem,imádom ő a mindenem és megkeserít a gondolat hogy nem vagyok neki elég jó..Egy tündér mosolygós baba szeretnék jó anya lenni, de ezek az esték kikészítenek :(
2015. jan. 5. 22:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó anya leszel!! Vagy! Szerintem az, aki kételkedik néha önmagában, és önvizsgálatot tart, máris jobb, mint aki azt hiszi minden jó, amit csinál, és mérhetetlen önhittségében lubickál.

Csak nyugi! Nyugodj meg! A túlzott aggodalmaskodás nem tesz jót! Talán kéne valaki a közvetlen környezetetdből, akire felnézel a gyereknevelés terén, és aki megnyugtat, hogy jól csinálod! Ha sokat aggodalmaskodsz, megérzi a baba. Ne tedd, lazíts! Anyuka, nagymama, testvérek, apuka mit mondanak?

2015. jan. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezzel a görcsösséggel teszel rosszat neki.


Altatásban, etetésben olyan nagyot hibázni nem lehet. Tedd lejjebb a mércét, nem neki teszel rosszat, hanem valamilyen külső mércének akarsz megfelelni. Ez pedig görcsösséghez és stresszhez vezet.


Pont az ilyen beszámolók miatt én szentül megfogadtam, hogy lazán veszem az egészet. Este ha a baba még ép és a életben van, akkor sikeresnek ítélem azt a napot.


Így is tettem és én is teljesen kiegyensúlyozott vagyok, a baba is. Most már nyolc hónapos, jókedvű, sírni szinte soha nem halljuk. Ha mégis, akkor általában azért, mert fejbevágta magát egy keményebb játékkal.


Szóval vedd lazábbra, mert egyetlen dologgal tehetsz rosszat neki: ha csupa görcs a légkör.

2015. jan. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Hú, kérdező, te már pszichiátriai eset vagy.
2015. jan. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az első két válaszolónak a segítséget! :)
2015. jan. 5. 23:35
 5/8 anonim ***** válasza:

Talan egy picit meg van az a bizonyos szules utani depresszio... Probalsz jo lenni, a legjobb.


De a babak sem idozitesre vannak beallitva. Amig mosolygos, biztos, hogy jol csinalod a dolgod. Fel a fejjel!

2015. jan. 6. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, lazíts!! Gondolom első kisbaba, ilyenkor sok kétely van - de hidd el, hogy egyszerűen nem tudsz nagyon hibázni még ilyenkor. Eszik-alszik-van tiszt ruha, tiszta pelenka, ezen kívül anya ölelő karjai és szerete -ez kell a kicsinek. Az írod, hogy tündéri mosolygós a babád. Gondolod, ha rosszul csinálnál valamit, akkor ilyen lenne? HIdd el, hogy mindent jól csinálsz!!


Jól csinálsz mindent, és ne hagyd, hogy bárki bármiben kétségek közt hagyjon. Ha te magad ostorozod magad folyamatosan az nem tesz jót!! Nyugodj meg tényleg. Ha nem tudsz, és nem múlik el ez az érzés, akkor szerintem kérj segítséget.

2015. jan. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon is lelkiismeretes, jó szülőnek tűnsz, a leírtak alapján. Csak lazítanod kellene kicsit, ne vedd annyira tragikusnak , ha nem annyit evett, nem úgy jött ki a napirend, mert tapasztalaotból mondom, nagyon sok minden fog még változni hónapok alatt, rá fogsz menni akkor idegileg. Egy vissza nem térő időszak ez, amig kicsi még, és ha tudod élvezd ki minden pillanatát. (Én sajnos nem így tettem, sokat stresszeltem szinte minden miatt, és másfél évem ment rá,hogy rádöbbenjek, most lassan vissza kell menjek dolgozni és alig élveztem ebből az itthon töltött időből valamit is).
2015. jan. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hú, én is ilyen voltam és vagyok még most is, pedig a kisfiam maholnap fél éves lesz. :)

Nemrég kezdtük a hozzátáplálást, szóval most épp azon parázom, hogy elég-e, amit eszik, szereti-e, adjak-e még neki, vagy ne, mert túletetem. Nem hagyom-e délután sokéig aludni? Jó, ha néha engedem, hogy mesét nézzen? Utálni fog-e, amiért orrszívózom az orrát, most, hogy beteg? Miért nem tudok napirendet tartani?

Szerintem nem az a gond, hogy ilyen kérdések megfordulnak a fejünkben, hanem az, ha ezek a gondolatok elhatalmasodnak. Élvezd a babáddal töltött időt. Szeresd nagyon. Még neki is tanulnia kell téged, ahogy neked is őt. Nem lesz semmi baj. :) De jó lenne, ha apa melléd állna és erősítene téged, hogy jó anya vagy.

2015. jan. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!