Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Érdemes lenne tesztelni, vagy...

Érdemes lenne tesztelni, vagy ne bolygassuk?

Figyelt kérdés

Egyetlen, családban előforduló ételérzékenység a laktóz intolerancia. Anyukámnál és nálam is 30 éves kor körül jött ki. Nála erősebben, nálam enyhén. Ő tejtermékeket tud enni, tejjel gondjai vannak.

Én mindent tudok enni, de ha mondjuk fél liter tejet lehúzok, jelentkeznek az intolerancia tünetei. A reggeli másfél deci tej a kávémban még nem okoz gondot.


Egy éves a lányom, tejet még nem kapott. Tejtermékektől semmi baja, másra se jelzett allergiát. Érdemes tejjel kóstoltatni, vagy inkább várjak és jóval később vezessem be? Ha igen, milyen tejet érdemes?


2015. jún. 2. 22:34
 1/1 anonim ***** válasza:

szerintem ezt beszéld meg az orvosotokkal, ő azért sokkal jártasabb ebben mint itt bárki.


nálunk 2 éves koráig egyáltalán nem kapott tejterméket se, mert az orvos szerint csak így tudtuk elkerülni az allergiát, ha egyáltalán nem találkozik tejtermékkel míg élettanilag nem érett rá. mi tápszert se kaptunk, teljes tejmentes diétán volt, sinlacot csináltam neki tápi helyett 1 éves kora után mikor már nem volt hajlandó cicizni. rendszeresen összeültünk a gyerekorvossal és egy bőrgyógyásszal, így született ez az "ítélet" :)

mondjuk nekem nem intoleranciám van hanem allergiám és nem csak a tejre hanem nagyon sok ételre...

2015. jún. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!