Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Anyukák mit csinálok rosszul?

Anyukák mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

6,5 hónapos a babám, és még nem tudjuk kiváltani az ebédet. 3,5 hónapos koráig anyatejes volt. A kövegkező az étkezési rendünk:

Hajnal 4kor felébred és megiszik 100 ml tápszert

8-9kor reggelizik ismét tápszert eszik 100 ml

11 körül tízórai kb 80 gyümi (ez többnyire üveges, mert amit én reszelek neki azt köszöni nem kéri)

13 körül ebéd 70ml üveges főzi

15 körül 100 ml tápszert

16:30 körül az ebédből a maradékot megette 40 ml, majd még adtam neki gyümit abból kb 70 ml evett

19 körül vacsi kb 130 tápszer majd még mikor elalszik kb 60 ml tápszer

éjfélkor pedig kel ismét enni 100 ml tápszert

Tehát összesen kb 500-600 ml tápszert eszik naponta. Ez sok? Elég gyakran eszik. Nem bír ki nappal 3 órát. Ha megvárom a három órát akkor nem fogad el semmi kanalasat, mert sír. A saját készítésű ételeket egyáltalán nem eszi meg, így üvegeset veszek.

Már vettem neki babakekszet, ma például az volt tízóraira. Vettem tejpépet is, de azt sem igazán eszi.

Mit csináljak máshogy?

A védőnő egyáltalán nem segít, családba nincs pici baba, és barátok körébe sem.


2015. júl. 20. 10:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem csinalsz semmit rosszul. 6,5 hosan nem is kellene meg kivaltani ebedet. Ami feltunt, hogy sokszor iszik kis adag tapit. Nem tudna tobbet inni? Lehet az jobban eletlitene. Esetleg azt probalbam meg...
2015. júl. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%
Nem ertem, miert akarod annyira rakenyszeriteni a tapszerre? A noverem lanya 8! honapos es'meg mindig vegyesen szopik, de tapszert egyaltalan nem eszik, csak bebietelt felturvozva frissen fottel? Apad el a tejed? Vagy valami mas sajat komforterzeted miatt akarod rakenyszeriteni? Ha van tejed szerintem neki sokkal jobb lenne cicizni. Nem beszelve arrol, hogy sokkal kevesebb a macera, egeszsegesebb, es kevesbe lesz mischlenbaba meretu a gyerek. (Kivancsi vagyok mennyi ido alatt pontoznak le 0-ra)
2015. júl. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Utolsó ... a tipikus ősanya aki minden tud.


Kedves Kérdező! Van 2 nagyon jó könyvem pdf-ben a hozzátáplálásról. Ha dobsz priviben egy mailcímet szivesen elküldöm.


Kimásoltam, igaz 8 hósra vonatkozik a kérdés:

"Hányszor egyen és mennyit? (8hó)

Ebben a korban naponta 5ször eszik a baba változó mennyiséget. Ami biztos, hogy

legalább 500 ml tápszert egyen meg 1 éves korig, emellett a többi ételből, amennyit

elfogad, meg tud enni. Ő jól tudja szabályozni a mennyiségeket, mindenből annyit eszik,

amennyi jólesik neki."

2015. júl. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3,5 hónapos koráig szopizitt, azóta nincs tejem, így tápszert kap. Kedves 1-es, már próbáltam és nem tud többet meginni. Elég macera igy egy napunk. Kb semmi napirend, folyton itthon vagyunk, mert 2 óránként kb etetés van. csak szülőkhöz, rokonokhoz tudok menni vele, ahol van mikro, hogy melegíteni tudjak, mert ebbe a nagy melegbe ugyebár nem tarthatom kint sokáig sem a bébiételt sem a gyümit. Fogalmam sincs mit tegyek, de már elég nyomasztó a 4 fal között.

A védőnő annyit mondott, hogy 6 hónapos korra ki kell váltani az ebédet tápszeres babáknál. igaz ez?

2015. júl. 20. 11:12
 5/9 anonim ***** válasza:

Vegyél egy kis félliteres termoszt, én is abból etetek ha megyünk valahova. Kis dobozkában viszem a tápot, bárhol be tudom kavarni.

Csak ehető hőmérséklettel rakd bele a vizet, mert napok mire kihűl :D


3.

2015. júl. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2-es valaszolo no comment.
2015. júl. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem (csakis az én véleményem/tapasztalatom) nem szabad ilyen határokat, szabályokat szabni, hogy 6,5 hós korára ki kell váltani az ebédet.

Annyi de annyi egyéb körülmény van, ami a hozzátáplálást befolyásolja:

- éppen milyen évszak van (pl. ebben a kánikulában sok felnőtt alig eszik szilárd ételt, csak a folyadékot, vagy folyékony ételt vesznek magukhoz, miért ne lehetne a babánál is ez?)

- nekem már 5 éves a fiam, de ha visszaemlékszem, én még 6 hósan éppencsak bevezettem a gyümölcsleveket, püréket. Igaz, nekem anyatejes volt, de ugyanaz a tápszer is.

- aztán jött a napi egy tört krumpli anyatejjel, vagy esetedben tápszerrel keverve, mindez azért, hogy a kaja állaga is sűrűsödjön, majd 7 hósan kezdtem neki adni darabosat.

-mindig a gyerek igényeit kell követni, hidd el, egy gyerek sem halt még éhen önszántából!

- az üveges bébiételeknél pedig én arra figyeltem (ez egy nagyon jó tanácsa volt az igen tapasztalt védőnőnknek), hogy ne legyen benne hozzáadott cukor és só, mert az hozzászoktatja a gyereket a bolti ízhez, és így a házikoszt soha többet nem kell neki. Nagyon durva egyébként, hogy bébiételekbe is raknak!

Vissza lehet szoktatni a házikosztra, kicsit macerás, de megoldható.

Egy a lényeg: hallgass a saját és a gyerek ösztöneire!

2015. júl. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nem értem mi a gond, hisz délbe főzeléket eszik. Jó sokszor eszik, de hát még csak fél éves! Én lányom ilyenkor anyatejet evett és egy pici gyümölcsöt és gyümölcslevet meg vizet. Pont nyáron volt fél éves és akkor már 1-2 deci vizet megivott. Lehet, hogy szomjas a babád, próbálj neki adni vizet meg gyümölcslevet étkezések között (én lányom tavaly nyáron imádta a sárgadinnye levét). De semmi gond szerintem, eszik majd szilárdat, ha igénye lesz rá.
2015. júl. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

AZ én lányom ennyi idősen csak anyatejet kapott, nemhogy főzeléket meg tízféle gyümit... (pont 6 hósan betegedett le így akkor nem tudtam elkezdeni a hozzátáplálást, csak fél hónappal később)

Attól még mert tápszeres nem vagy lemaradva és nem muszáj kiváltani az ebédet teljesen, viszont a helyedben biztos hogy ritkábban, legalább 3 óránként adnék csak neki enni, legalábbis kb 3 napig megpróbálnám. Ha nyűgösködik próbáld lekötni, játszani vele.

2015. júl. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!