Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért nem akar többet enni?

Miért nem akar többet enni?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6,5 hónapos tápszeres baba 5 hetes kora óta. Amíg csak tápszert kapott az éjszakák nyugodtak voltak, este kb. 8tól reggel 5-6ig aludt. 5 hónapos korában kezdtem a hozzátáplálást a szokásos zöldségekkel és gyümölcsökkel. Most úgy állunk, hogy reggel tápi kb. 200 ml, tízórai gyümölcs 80-100gr, ebéd főzelék (csikrehusival, krumplival vagy rizzsel dúsítva a zöldség), uzsonna tápi kb. 200-230 ml és estére is tápi 230 ml. Az éjszakák szörnyűek, van hogy megébred, visszarakom a cumit és alszik de van hogy enni kér, pedig 2,5 hónapos kora óta nem ébredt éjszaka 5 hónapos koráig. Mit tegyek? Álljak vissza, hogy csak 1 étkezésre kapjon kanalas ételt és még kínáljam meg tápival, a többi 4 étkezés pedig tápszer? Tudom hogy ez visszalépés az eddigiekhez, de így szerintem éhes marad a babám. Vagy maradjon a tízórai és az ebéd kanalas ahogy eddig és adjak neki tápit még mellé amennyit elfogad és majd változik az arány és eszik többet a kanalas ételekből? Mert most 100 grnál többet nem eszik meg. Ki mit tanácsol? Vagy milyen tapasztalata van?

2015. júl. 21. 11:58
 1/1 anonim ***** válasza:
32%
Az én kisfiam onnantól alussza teljesen végig az éjszakát (cumiért is csak nagyon ritkán kel), mióta orvosi tanácsra este is kap főzeléket. Ez vszínűleg így táplálóbb a számára.
2015. júl. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!