Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 9 hónapos a babám, vettem...

9 hónapos a babám, vettem gabonapelyhet, de hiába főzöm 5 percig, majd ledarálom, darabos marad. Ki hogyan készíti el? Be kéne áztatnom főzés előtt esetleg?

Figyelt kérdés

2015. aug. 31. 10:20
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Vállalom, hogy én vagyok esetleg hülye, de a gabonapelyhet főzni??????????????
2015. aug. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

egészen pontosan milyen gabona?

a zabot például főzni kell, mert nem tudják megemészteni nyersen...de a kukorica pl, ha darabos is marad, szétmállik az ételben vagy legalább is gond nélkül megeszi.

2015. aug. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ebben van búzapehely, árpapehely, zabpehely, rozspehely.Mennyivel előtte kell az ételbe tenni, hogy megpuhuljon?Alul van 2 foga, nem tudná még megrágni, azért gondoltam, hogy főzni kell....
2015. aug. 31. 10:48
 4/10 A kérdező kommentje:
Alnatura, a DM-ben vettem.
2015. aug. 31. 10:49
 5/10 anonim ***** válasza:

az nem a gabona pép amit csak bele kell szórni az ételbe?

főzni? :O ha az amire gondolok, én csak rászórtam a gyümire egy keveset, a gyümölcs levét felszívta, egyből puha lett és már ette is. persze jól összekevertem.


szerinted mikor lesz kint a fogsora? majd úgy 2 éves kora körül... ;) hidd el, nem a fogukkal rágnak a babák, nyugodtan elkezdheted a darabosat adni

2015. aug. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

én a zabot 2-3 percig főzöm (egy evőkanálhoz kb. ötszörös vízmennyiséget teszek...) És nekem van egy aprító fejem az álló turmixhoz, és az gyönyörűen szétdarálja.

Szerintem arra ne várj, hogy belepuhul-szétmállik az ételbe mint a cornflakes...ez nem olyan, szét kell főzni és jól szétdarálni. Ha nincs ehhez megfelelő eszközöd (a botmixer erre nem jó, nem véletlen favorizálom az aprítót) akkor lehet kapni eleve őrölt zabpelyhet, vegyél inkább azt. Adhatsz hozzá búzadarát, kukoricadarát, és ugyanott vagy. Persze macerásabb mint ha veszel egy ilyen mixet, de ha nincs darálód, sose lesz olyan apró, és ezek nem oldódnak péppé az ételben, viszont látod majd a kakiban szemestül.

Mákdarálóval is próbálkozhatsz egyébként.

2015. aug. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!
2015. aug. 31. 11:57
 8/10 anonim ***** válasza:
és a zabkása? zabpelyhet megfőzől RIZStejben (a natúrban) és adhatsz hozzá gyümölcsöt
2015. aug. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
6-os vagyok..amit én csinálok végül is az is, csak én vízben főzöm, és gyümölcsöket adok hozzá. néha joghurtot.
2015. aug. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

9 hónaposan már simán ehet darabosat. Sőt, ha most nem kezded el, később gondok lehetnek a darabos étel adásával. Ráadásul ezek a gabonapelyhek abszolút nem nagy darabok, nyugodtan adhatod. Én is gyümölcsre szórtam rá, vártam kicsit, addig megszívta magát a gyümölcs levével, így felpuhult. Nekem nagyon imádta, a kedvenc a reszelt alma volt gabonapelyhekkel!

(és igen, az íny kiválóan alkalmas rágásra is)

2015. aug. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!