Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Harmadik étkezés kiváltása....

Harmadik étkezés kiváltása. Miket adhatnék?

Figyelt kérdés

Először is szépen kérlek Benneteket ne tirkoljatok le,hogy még csak a harmadiknál tartunk,bizonyos okoból később kezdtük,pihentettük a hozzátáplálást.Szóval a napunk úgy néz ki,hogy:reggel 1/2 7 tápszer 200ml; 9-1/2 11-ig szunya,180-200 gr gyümi esetleg kis kekszszel,babapiskótával;1/2 1-2-ig szunya;majd jó 200gr főzelék (mindenféle)+feltét;itt nincs szunya 😊;6,1/2 7 körül fürcsi,200ml tápszer;szunya;este 10;1/2 11 körül egy utolsó 200 ml tápszer. Most 30.-án lesz egy éves a lánykám 75cm és olyan 8,5 kg körül lehet.Nem túl nagy evő.Gondolkodtam már hogy "kényelem" szempontjából összébb húzom az étkezéseket,de az alvás miatt nem nagyon akar össszejönni.Szóval a fürdés utáni étkezést szeretném most kiváltani; mivel tehetném meg? Kenyeret,kiflicsücsköt, sajtostallért 😜 szokott "rágcsálni" ,bár még csak 4és fél foga van 😊.

Bocsi hogy hosszú lett.


2015. szept. 15. 14:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Tejtermékeket nem vezetted be? Uzsonnára adhatnál joghurtot, vagy túrót gyümölccsel.

Szerintem a 6 köröli fürdés korai. Nálunk mindig 8 körül van, nyáron kicsit később, ahogy sötétedik. Viszont fürdés után alvás. És reggelig alszik. És ebéd után kellene inkább aludnia.

2015. szept. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

hú de összevissza eteted, nem rosszindulatból mondom, de ez is lehet az oka, hogy ilyen kicsi súlya van, az étrendje gyakorlatilag egy fél évesé.


leírom, hogy 1 évesen a nagykönyv szerint hogy kéne kinéznie az étkezéseknek, aztán alakítasz rajta ahogy tudsz illetve ahogy a kicsinek jó.


reggeli már asztalnál, kis katonák, felvágott, nyers zöldség vagy kása, mellé tápszer.

10óra köztes étkezés, azután 1,5 órával kéne a következő étkezés, mert ennyi idő míg a gyümölcsöt megemészti, ugye az csak víz+cukor. tied pont 2 órát van ébren ekkor, szóval én kapásból be is tenném az ebédet délre, alvás elé, igazából a tiednek kimarad most az ebéd, alvás után meg korán uzsonnázik.

uzsonna 3-4 között, erre szokták a tejes étkezést javasolni, joghurt, krémtúró, kenyér kenőkkel.


vacsora meg 1 évesnek már duplán van, szóval amit te most ki szeretnél váltani az a vacsora. mert fürdés előtt van a szilárd étkezés, majd lefekvéshez még egy adag tápszer. igazából ez így 7 étkezés lenne, de 1 éves kora után már nem számít a tápszer étkezésnek, szóval azért kell ennyi idős korban átalakítani az étkezéseket.


arra figyelj, hogy nincs már ilyen, hogy 3 órák telnek el az étkezések között. a különböző ételeket különböző idő alatt emészti meg a szervezet, a 10órai és az uzsonna köztes étkezés csak, a 3 főétkezés közé kell betenni és azután nem telik el 3 óra, az uzsonna és a szilárd vacsora között is elméletileg csak 2 órát kéne hagyni.

2015. szept. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Teljesen egyet értek a 2-es válaszolóval, én is átszabnám a helyedben a napot, kiindulva a 11 hós fiam napirendjéből ezt tanácsolom:

Reggelire kapjon tápot, ha igényel mellé még valamit, akkor már kaphat szilárdat is, de én a helyedben ezzel még lehet várnék (előbb az uzsonna és a vacsora legyen meg, szerintem)

Délelőtt alszik egyet, ez oké, utána tízóraira gyümölcs (+ keksz), ez is rendben van. Viszont én ebéd előtt nem tenném le aludni, hanem előbb adnék ebédet, akkor is, ha csak két óra telt el a tízórai óta, a gyümölcsöt gyorsan emészti.

Így a délutáni alvás áttevődik ebéd utánra, utána délután lehetne uzsonna, ha jól látom, ez nálatok teljesen kimarad. Itt szintén gyümölcs, illetve joghurt, túró lehetne a menü, annyi, hogy kezdetben inkább tízóraira adnám a tejes dolgokat, hogy lásd, hogyan reagál a szervezete (ha eddig még nem vezetted volna be).

Náluk uzsi után két órával vacsora van, kenyér, zsemle belét picire tépkedem, kap rá vajat, sajtot, és remekül felcsipegeti a gyerek. Mehet mellé zöldség is, illetve mi majd most vezetünk be olyat, mint virsli, kefir, ezek is mehetnek vacsorára. Néha tejpépet adok. Fürdés után meg jöhetne a tápszeres vacsi, és lehet akkor a késő estit el is hagyná.

2015. szept. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!