Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tápszeres babának fokozatos...

Tápszeres babának fokozatos étkezés kiváltását, hogy csináltátok?

Figyelt kérdés

Melyik idoszakban eloszor, mennyit, hany napig, mivel?

Koszonom


Reszelt almaval gondoltam kostoltatni.de meddig stb, kell e hozza adni vmit?


2015. nov. 8. 14:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Először mindenképp a tízórait érdemes kiváltani, kóstoltatni, mert ha bántja a pocakját, ne az éjszakát rontsa el.


Én 4 hónaposan kezdtem a reszelt alma levével, kb 4-5 babakanálnyit adtam neki az első alkalommal. Másnap már reszelt almát kapott, szintén 4-5 kanállal.

Most az a trend, hogy a glutént rögtön be kell vezetni, hogy ne legyen később allergiás rá, ezért a következő napon már egy fél almához adtam egy fél háztartási kekszet. Nem nagy evő a babám, úgyhogy 150 g-okat még most 6 hónaposan sem eszik meg egyszerre.

4-5 nap után adtam az almát őszibarackkal, majd krumplit, répát, fehérrépát, sütőtököt, céklát, ezeket jól lehet keverni akár almával is, ha jobban szereti az édes ízeket.


A tízórai után kezdtem esténként sinlac pépet adni, az én kislányom natúron is imádja, de lehet gyümölccsel is keverni, ez szintén 4 hónapos kortól adható.


Utána váltottuk ki az ebédet, az mindig főzelék. .


6 hónapos:


reggeli tápszer

tízórai gyümölcs keksszel turmixolva

ebéd főzelék cs. hússal pici olajjal, de utána még eszik tápszert, mert nem eszik meg egy teljes adagot

uzsonna pép

vacsora tápszer

éjjel még egyszer ébred, szintén tápszert kap

80-100 g-ot eszik meg egyszerre, ezért kap ebédre még tápszert utána.


Étkezés után mindig itasd meg, én vizet adok, de adhatsz teát vagy gyümölcslevet is.

2015. nov. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!