Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Te elkezdenéd 4 hónaposan a...

Te elkezdenéd 4 hónaposan a hozzátáplálást ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Anyatejes a babám, jövőhéten lesz 12 hetes.

6 hetes kora óta nem kakil csak segítséggel!

Orvos szerint nincs ezzel gond, meg nyugtatott, hogy majd a hozzátáplálás megoldja!

Azt gondoltam, hogy 4 hónaposan elkezdem, hátha javul a helyzet, viszont minél tovább szeretném szoptatni!

Vajon ha csak napi 1x kap majd gyümit vagy főzeléket várható javulás?

Esetleg járt valaki így?


2015. dec. 6. 06:29
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Azert mert szenved mint a kutya! Tisztaba vagyok vele, hogy az is termeszetes ha csak 1x lenne egy heten! De neki minden nap kell csak valamiert nem tudja kinyomni ilyenkor jon a szelcso es jon puki es kaki is! Varni szoktam tobb orat is hatha sikerul de azert napokig nem hagyom! A doki is mondta, hogy szelcsovezzem!
2015. dec. 6. 10:25
 12/18 anonim ***** válasza:
40%
Az én fiam tápszeres volt, neki attól volt szorulása, nagyon sokat szenvedtünk. Anyukám tanácsára 3 hónaposan elkezdtem a hozzátáplálást. Először frissen facsart narancslevet kapott, ami segített rajta.Pár kanállal akartam neki adni, de benyomott egy csomót, üvöltött érte. Semmi baja nem lett, most lesz 4 éves.
2015. dec. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Ez jó! 😃 De narancslevet?
2015. dec. 6. 12:46
 14/18 anonim ***** válasza:
Ha nagyon "szenved", én adnék. Illetve fogok is. 8 hetes a kisebbik fiam, sajna csak tápszeres. Minden nap kínlódik a kakilással. Szinte csak szélcsővel jön ki. Próbáltunk mindent, több tápszert, Infacol, Angol víz, köményes tea stb. Szinte semmit sem használtak. Anno a naggyal is így volt, bár nála kevésbé jelentkezett a hasfájás. 4 hónapos kezdtem a hozzátáplálást gyümölcslével és megoldotta. Mondjuk nálunk a doki is javasolta.
2015. dec. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Ha megyunk legkozelebb megbeszelem a dokival. Mi is kiprobaltunk mar mindent de semmi nem hasznal! Mar jo ideje az espumisant, lactase comfortot, biogaia-t kap. Hasa ugyan ugy faj...!

Bizom benne, hogy legalabb 3 honapos korara elmulik, mar nem sok ido van addig!:)

De lehet az is baj, hogy nagyon moho es hiaba bufiztetem sokat szopi kozben es utan is, sok jut le a pocakba is.:(

2015. dec. 6. 17:31
 16/18 A kérdező kommentje:

Habar masfel hete ehymas utan 2 napig kakil magatol... En ezt nem ertem...:(

Aztan megint bedugult!

2015. dec. 6. 17:33
 17/18 anonim ***** válasza:
Akkor mikor ment neki nem maradt ki semmi az étrendedből? Ott is szét lehet nézni minek lehet székletfogó hatása. Vagy pont hogy olyat nem ettél, ami széklet lazító? Az anyatejbe minden átjut, hátha, bár gondolom próbáltad azt is. De az a maradék kis idő sem mindegy hogy telik el. Vitamin is pl fontos meg minden de ha magas vastartalmú még a miénket is megfoghatja, nemhogy egy babáét. Azért még hosszúak lehetnek azok a hetek 4 hónapos koráig.
2015. dec. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Hat en mar mindent kiprobaltam ami csak letezik! Meg a vas gyogyszerem se szedem mar jo ideje. Semmi olyat nem ettem akkor amikor sikerult neki, vagyis nem valtoztattam semmin!

Bizom benne, hogy ez a hasfajas elmulik azert 3 honapos kor korul, addig meg mar nem sok ido van...

2015. dec. 6. 23:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!