Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit csinálnátok másként, ha a...

Mit csinálnátok másként, ha a baba ezt csinálja?

Figyelt kérdés
Kisfiam február elején lesz 7 hónapos 2 hónapig vegyesen anyatejes és tápszeres, utána csak tápszeres volt. 4 és fél hós kora körül kezdtem a hozzátáplálást tejpéppel. Előtte almát próbáltam, de azt mindig kiköpte, a tejpépet viszont szívesen ette. Azóta evett almát, körtét, őszibarackot, répát, krumplit, sütőtököt, borsót, cukkinit rizzsel, brokkolit, banánt, próbálkozásként csirke és pulykahúst, céklát. Ezek közül az édeseket eszi meg igazán szívesen, de azt is inkább tejpéppel keverve, olyan, hogy önmagában is megevett valamit kétszer volt, az elég jó édes sütőtök volt, illetve cukkini rizzsel keverve, amiben só volt, mint utóbb kiderül. Alapvetően nincs bajom a sózással, de azért nem lenne jó, ha mindenbe viszonylag sok sót kéne tegyek, hogy megegye. A répát, céklát, banánt egyáltalán nem kéri, és a főbb problémám, amire végül is a kérdésem is irányul, hogy mit tennétek, ha az esetek nagy többségében visítás kísérné az étkezést. 2-3 hetente vezettem be egy új étkezést, újév óta 3 -szor (10-13-17 órakor) eszik. Ha úgy látom, hogy nagyon nem akarja és a sima tejpép se megy le, akkor tápszert kap, de nagyon rossz ez a nyűglődés és úgy érzem, nem jutunk előre. Mi lehet a baj?
2016. jan. 24. 15:36
 1/1 anonim ***** válasza:
1-2 hétig nem adnék neki szilárdat. az írásodból is azt veszem ki, hogy nagyon rá vagy erre görcsölve. nem szabad! egy 7 hónapos nem hal éhen ha csak tápszert kap napokig...
2016. jan. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!