Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lányok, ti mit csinálnátok...

Lányok, ti mit csinálnátok egyedül?

Figyelt kérdés
A párom már második hete ment el messzire dolgozni. Általában hétfőn hajnalban indulnak és szombat este érnek haza. (tehát csak a vasárnap jut nekünk). Annyira egyedül érzem magam, itthon vagyok egyedül egész nap. Nem nagyon van senki, akivel el tudnék lenni pár napot. Mindenki dolgozik és csak este ér haza. Félek, ha a baba megszületik is így lesz. Új munkát nem tudunk keresni,mert 3éves szerződése van. Mit tanácsoltok?

2015. ápr. 13. 07:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
Menj el te is dolgozni, ne ülj otthon
2015. ápr. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Táppénzen vagyok!!!! Nem zökkenőmentes a terhességem és erősen fizikai munkát végeztem előtte!!!!!!
2015. ápr. 13. 08:01
 3/11 anonim ***** válasza:
Keress otthon vegezheto hobbit, tanulj uj nyelvet vagy barmit ami erdekel. Esetleg online keress hasonlo szituban levo kismamakat es baratkozz. Kitartast es szep babavarast :)
2015. ápr. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nézz szét a környékeden, vagy kérdezd meg a védőnőt, nincs-e valami kismamáknak való program, tanfolyam, bármi, amit terhesen megtehetsz, kimozdulhatsz.

Hány hetes vagy? A helyedben még én sem ülnék otthon, mert ha megszületik a baba, na akkor még jobban be leszel zárva egy darabig.

Amikor itthon vagy egész nap, töltsd el az idődet babás dolgokkal, olvasgass, nézelődj a neten, szerezz be mindent ami kell, menj el vásárolni, babaruhákat nézegetni, akár turizni, bármi, az a lényeg, hogy minden napra találj ki magadnak egy-egy megvalósítható programot, amit a terhességed megenged. Jön a jó idő, sétálj sokat, szóval használd ki ezt az időszakot, amit még magaddal tölthetsz, szülés után már soha nem leszel egyedül.

Mondjuk, ha egy kis faluban laksz, mint én is, úgy elég nehéz bármit is csinálni, ha nincs sok lehetőség, de találj ki apró dolgokat, ha kell, kérdezd meg a védőnőt, ő mit tud ajánlani. Nálunk pl. szerveztünk a védőnő segítségével egy baba-mama klubbot, mert a picivel is ki kell mozdulni ám.

Sok sikert és minden jót neked.

2015. ápr. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Sokan rosszul közelítik meg ezt a dolgot, de megértem. Én is így vélekedtem régebben. Kétségbe voltam esve.


Tudod hogy kell felfogni? Bármit csinálhatsz. Új fejezet nyílik az életedben. Nem csak a baba miatt. Semmi program nincs a környéketeken? Vagy egy nagyváros? Merre laksz?

2015. ápr. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az előző válaszolók már jól összefoglalták, keress programokat, hobbykat, élvezd ki, hogy most még rengeteg idő jut magadra! :)

Én igazi barátnőkre leltem a neten, különböző babás fórumokon. Indíts olyan topicot amiben hasonló időben szülő anyukákkal csetelhetsz, vagy kereshetsz környékbeli kismamákat szintén fórumokon keresztül, akikkel szervezhettek közös programokat.


Az első és legfontosabb viszont tényleg az, hogy próbáld máshogyan megközelíteni a kérdést, mert a munkaideje kötött a párodnak, nem várhatod mástól, hogy "színesítse" a napjaidat, csak Te magad!

Boldog babavárást, jó egészséget Nektek!

2015. ápr. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, lemaradtak a fórumos linkek. :)


www.anyatanya.hu (kedvencem)

[link]

[link]

2015. ápr. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a jobbnál jobb ötleteket! :) Már szerveztem is magamnak programot. Minden másnap anyukáméknál fogok sütni-főzni,imádok a konyhában pepecselni. :) Turizni is szeretek, bár nem

mindig van türelmem hozzá. Pénteken, szombaton itthon fogok tevékenykedni, főzök a hétvégére és készítem vissza páromat a következő hétre, így vasárnap kicsit tudunk egymással is foglalkozni. A kérdésekre válaszolva 18.hetes vagyok és szolnokon lakom. Ez a nagyváros elég idegen számomra még, faluról költöztünk fel nem régen. Ott most nem lennének ilyen problémáim,mert kertészkedtem amikor csak időm engedte. Bocsánat,hogy hosszúra sikeredett csak szerettem volna,hogy teljes képet kapjatok a helyzetről!

2015. ápr. 13. 10:54
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is Szolnok mellett nőttem fel egy kis faluban, de Szolnokon jártam iskolában. Mennyire vagy veszélyeztetett? Ha ott élnék még és ilyen helyzetben lennék, akkor nagyokat sétálnék a Tisza parton, fagyiznék, elmennék a könyvtárba olvasgatni kicsit, plázába szétnéznék, vásárolgatnék a babának apróságokat, színházba mennék, illetve próbálnék összeismerkedni más, hasonlóan unatkozó kismamákkal :D Szerintem Szolnokon azért lehet ezt-azt csinálni, még akkor is, ha olyan falusi lány vagy, mint én :)
2015. ápr. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
OFF lesz,bocsi.Olyan aranyos vagy,hogy azt írod,Szolnok nagyváros.Hát,faluhoz képest valóban az.Én tősgyökeres bp.-i vagyok,és Szolnokon meghalnék konkrétan.Számomra az annyira kicsi lenne.De ha Te faluról jöttél,annyi,de annyi lehetőséget találhatsz ott,hogy ihaj!
2015. ápr. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!