Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Van itt olyan anyuka aki...

Van itt olyan anyuka aki üveges bébiétellel kezdte el a hozzátáplálást babájánál?

Figyelt kérdés

4 hós múlt a pici(tápszeres) és még csak 5,5kg 3,600al született.

A védőnő szerint vékonyka,de a hozzátáplálassal még várna pedig mondtam neki hogy alig eszik 120ml. A minap kaptam egy pár üveges bébiételt és megkóstoltattam vele hát mit ne mondjak olyan szépen kanalazta hogy öröm volt nézni, persze nem adtam neki 3-4kanalnál többet de ahogy nem kapott már elkezdett sírni. Ezek szerint ízlik neki mert másnap a megmaradt úvegből adtam neki megint most egy kicsit többet és szintén sírás lett a vége mikor abbahagytuk.

Most nem tudom mit csináljak így már nem hallgatnék a védőnőre mert ugy látszik a baba igényel már mást is tápszeren kívül.



Vélemények?


2016. febr. 8. 12:33
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
0%
Az enyém szinte csak üvegeset kapott, mert egyáltalán nem kellett neki, amit főztem. Féléves korára három étkezést kiváltottunk, az ő igényeit követtem. Most 9 hónapos, szépen eszik mindent (kiv. tej és tojásfehérje), most már a házikosztot is megeszi. Sosem evett meg egy egész üveggel, legalább 2-3 kanál még most is marad, ha véletlenül olyat kap.
2016. febr. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
50%

Én is ezzel kezdtem mind a kettőnél 4 hónaptól, de elég különbözőek még így testvérként is.

A legeslegelső gyümölcsnél (alma püré és zöldségnél sütőtök) csak 5 kanállal kapott, aztán tápszer, másnap pedig beverték az egész maradékot.

A nagyobbnak semmi gondja nem volt sosem, a kisebbnek a hasa ment az almapürétől a legelején.

Akkor azt nem kapott pár napig, evett mást másnap.

Ha nagyon vékonyka a tiéd, akkor én a tejpépekkel kezdeném a helyedben és ahhoz keverve adnám a gyümölcsöket rendre. Az sem baj, ha zöldséget majd csak 5 hónapnál kezded el. Meg igazából semmi nem baj, ha a babádat nézve kezded el a táplálást és az üvegre írt kort követed.

2016. febr. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Ezek szerint nem rontok el semmit ha üvegessel kezdek,de persze nem csak azt fog kapni. Még annyi kérdésem lenne hogy mikor adjam neki a kaját? Úgyértem hogy mikor etetés idő következik vagy a két etestés között vagy utánna? Nem akarom összevissza eteni.
2016. febr. 8. 13:35
 14/26 anonim ***** válasza:
Célszerű etetés előtt, akkor többet eszik belőle.
2016. febr. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

4. nap ragaszkodtam ahhoz, hogy ne egyen meg egy egész adagot de úgy sírt érte 5. napra jól bekajált almából. Semmi baja nem lett belőle! Már pár hete, azóta is (szinte) mindent szívesen eszik.

Én úgy gondoltam nem fogok főzni meg pépesíteni 1 babakanálért és üvegessel kezdtem de ahogy nagyobb adagot evett már elkezdtem neki csinálni a kaját. De van aki rendszeresen bébiételt ad a boltit, mindenkinek a saját kedve szerint kell ezt tudnia, én szívesen főzöm neki, másnak kényelmesebb a bolti.

2016. febr. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
66%
Én is üvegessel kezdtem. Május vége volt, már normális ízű almát sehol nem lehetett kapni. Hiába vettem pirosat, zöldet meg sárgát, párolva, főzve, lének, akárhogy. Elővettük a Hipp almapürét (pici üveges), alig akarta abbahagyni. Megkóstoltam, igaza volt. Sőt, az én gyerekeim rengeteg üveges kaját ettek, gyakorlatilag márkafüggetlenül. Semmi bajuk nem lett.
2016. febr. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Nekem a doki azt javasolta, hogy az anyatejhez adjak rizsport és az hízlalja szépen. Lehet kapni rizsport illetve 3 gabonaport (gluténmentes) a Holle márkából, azok nagyon jók. Én is ezzel kezdtem el hízlalni a babánkat. Ezzel kihúzhatsz még egy pár hetet ha akarod.

Folyamatosan növelt az adagot. Először csak egy kanálnyi amitől éppen csak sűrűbb lesz a tej (ez még mehet cumisüvegből). Aztán lassan áttértek a tejbegríz állagra amit kanállal adsz már.

2016. febr. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a többit.


Sok tápszeres babát 4 hónaposan kezdik el hozzátáplálni. Nem tudom, hogy miért, hiszen az anyatejeseknek 6 hónaptól ajánlják. Az, hogy szépen eszi, nem jelenti azt, hoyg elég fejlett is hozzá az emésztőrendszere. (Sőt, van aki szerint akkor érett a hozzzátáplálásra, ha már egyedül tud ülni.) Ha tehát emésztetlenül kijön belőle, akkor csak a helyet foglalja. Tehát nem fog hízni, sőt fogyni fog mert a helyet foglalja a tápszer elől. Az almának alacsonyabb is a kalóriatartalma, mint az anyatejnek, és gondolom a tápszerben még több lehet a kalória. Ha tehát 120 ml tápszertől nem hízik, még kevesebbet fog 120 ml almától.


Hogy miért csak 120 ml-t eszik, nem tudom. Lehet, hogy annyi fér belé egyszerre. Mi lenne, ha gyakrabban adnál neki?


Tehát a lényeg, hízni nem nagyon fog az elején a hozzátáplálástól. Az viszont jó jel, hogy szívesen elfogadja.

2016. febr. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Még valami. Mivel az elején nagyon kevbeset eszik, szerintem nem érdemes egy akkora üveget felbontani neki. Az viszont igaz, hogy egy negyed almát meg szintén nehéz leturmixolni.

Üvegesnél arra figyelj, hogy csak azt tartalmazza, amit éppen bevezetsz. (Tehát ha almát vezetsz be, ne legyen benne rizs vagy más) és ne legyen benne hozzáadott cukor vagy só. Sajnos sokban vannak ilyenek.

2016. febr. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

És még egy gondolat.

Az üvegeseket jobban ellenőrzik, mint a bolti zöldségeket, gyümölcsöket. Ha tehát biztos akarsz benne lenni, hogy nincsenek vegyszermaradványok rajta vagy benne, amit adni akarsz, akkor inkább üvegeset adj. Pl. én sokféléből üvegeset adtam emiatt, mert itt sehol nem lehet biot kapni. A

2016. febr. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!