Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Van itt olyan anyuka aki...

Van itt olyan anyuka aki üveges bébiétellel kezdte el a hozzátáplálást babájánál?

Figyelt kérdés

4 hós múlt a pici(tápszeres) és még csak 5,5kg 3,600al született.

A védőnő szerint vékonyka,de a hozzátáplálassal még várna pedig mondtam neki hogy alig eszik 120ml. A minap kaptam egy pár üveges bébiételt és megkóstoltattam vele hát mit ne mondjak olyan szépen kanalazta hogy öröm volt nézni, persze nem adtam neki 3-4kanalnál többet de ahogy nem kapott már elkezdett sírni. Ezek szerint ízlik neki mert másnap a megmaradt úvegből adtam neki megint most egy kicsit többet és szintén sírás lett a vége mikor abbahagytuk.

Most nem tudom mit csináljak így már nem hallgatnék a védőnőre mert ugy látszik a baba igényel már mást is tápszeren kívül.



Vélemények?


2016. febr. 8. 12:33
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó köszönöm a részletes valaszodat, nos azt hogy megemészti ez ételt nem tudom megállapítani csak azt hogy míg csak tápszert evett híg volt a pelusban a cucc most meg jóval vastagabb,természetesen a korának megfelelöt adtam neki igaz alma-körte-s.tök kombinációját de szeretném az ízeket külön-külön megkóstoltatni vele a közeljovöben.

Természetesen nem várok hízàst 2-3kanáltól de az megnyugtató hogy nem utasitotta el az ételt. Ülni egyedül még nem tud de ölben szépen tartja meg magát ülve de viszont már kibujt 2 foga, én azt hallottam már ekkor is el lehet kezdeni a hozzátáplálást.

De inenntől.megpróbálom a babám igényeit követni ☺☺

2016. febr. 8. 18:45
 22/26 anonim ***** válasza:
Azt, hogy megemészti-e, nagyon egyszerűen tudod megállapítani: ha nem emésztette meg, akkor pont ugyanúgy jön ki, mint ahogy bement. Összetéveszthetetlen.
2016. febr. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Lehet én vagyok a hülye de hogy állapítsam meg mivel pépeset eszik és pépeset is sz*rik eleve ráadásul zöldet mert hipo allergén tápszert kap. Szóval ezidáig nem vettem észre semmi szokatlant a pelusban csak azt hogy egy picit sűrűbb volt a cucc.
2016. febr. 9. 21:23
 24/26 anonim ***** válasza:

pl. a sütőtök közel olyan állagú és színű, mint ami bement :)

Az alma meg darabos, vagy megy a hasa tőle - akkor nem igazán neki való még, mert az alma hasfogó amúgy.

A répa viszont részben emésztődik csak meg, attól nem kell megijedni, ha visszaköszön valamennyi.

Ha nem emészti meg, tuti észre fogod venni. Nem a megszokott zöld lesz és az fog eszedbe is jutni róla, hogy emésztetlen. Ha nem ilyet látsz a pelusban, akkor minden rendben van :)

2016. febr. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Tudod, hogy ezt nehéz elhinni, de tényleg NEM lehet összetéveszteni. Úgy néz ki a pelusban, mint a kanálban.
2016. febr. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Köszi a felvilágosítást :)

Nem vettem észre semmi szokatlant eddig akkor szerintem minden rendben van az emésztésével.

2016. febr. 10. 10:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!