Hagyjam egyedül enni?

Figyelt kérdés
6hónapos lányommal 1hónapja probálkozunk a hozzátáplálással. Elég nehezen tanulta meg hogy mit kezdjen a kanállal , hogyan nyeljen stb. Aztán volt mikor evett kisebb - nagyobb adagokat. Viszont mostanában ha én akarok adni neki enni , ahogy közeledek a kanállal a szája felé , jó erősem összecsukja a száját , nem akar enni. Viszont ha a kezébe adom a kanalat , mindig rakok rá egy kis pépet , s ő leszopogatja. Nem zavar az hogy fele mellé megy , hanem inkább azért van bennem a kétely hogy igy nem tud különbséget tenni majd az evés és a játék között. Mert szerintem csak játékbol szopogatja a kanalat.
2016. ápr. 18. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
38%

Túl korán kezdted hozzátáplálni. Ennek egyértelmű jele, hogy kitolja a kanalat a szájából.


Én ajánlom Neked a BLW módszert, nekünk bejött, egyik gyerekem nekem sem volt hajlandó pépeset enni, akkor álltunk erre rá, a többi gyerekemmel már csak így csináltam.

2016. ápr. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én a blw-től félek
2016. ápr. 18. 19:40
 3/5 anonim ***** válasza:

MItől félsz konkrétan? Már két gyerekem "felnőtt rajta".

Semmi félelmetes nincs benne.

2016. ápr. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát hogy valami megakad a torkánál
2016. ápr. 18. 19:56
 5/5 anonim ***** válasza:
27%

Soha semmit nem nyeltek félre a gyerekeim, kivéve a vizet, amikor mohón itták.


Idézek Neked egy keveset a "problémáról":

"A babák csak akkor válnak képessé arra, hogy a garatjukba juttassák az ételt, ha már képesek megbirkózni a nyeléssel is. Míg egy pürét lenyelni passzív folyamat is lehet: szinte nyelni sem kell, mert lecsúszik, ezzel az öklendező reflex is tompul, addig darabos ételt csak tudatosan tud lenyelni a pici. Mivel az öklendező reflexe is megmarad, nem kell azon izgulni, hogy ha túl nagy falatot nyel le, akkor tévútra mehet: ha valamit nem tud lenyelni, akkor egy mozdulattal visszaöklendezi és kiköpi. Ez érvényes a később szájba vett apró kirakó- és LEGO-darabokra is!"


Innen idéztem, érdemes az egészet átolvasni:

[link]

2016. ápr. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!