Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Van köztetek aki a sok beteges...

Van köztetek aki a sok betegeskedes miatt inkább itthon maradt a gyerekével?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdjük az ovit, most bolcsis, de ebben az évben sok betegeskedes volt, ami sajnos el is húzódott. 2-3 hét. Lassan ott tartok hogy nincs értelme dolgozni, mert egyrészt ott sem tolerálják a végtelenségig másrészt ez így senkinek sem jó. Van értelme itthon maradni, esetleg megoldani szeptemberig? Vagy az meg rosszabb ha kivesszuk a közösségből?

2016. máj. 2. 10:46
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:

13-as! Oviban sem betegeskedett többet?

Mert azért sokkal inkább fertőzésveszélyes, mint a bölcsi.

Különben engem is kiver a víz az "erősítsd az immunrendszerét, mert akkor nem lesz beteges..."


Sokkal több a betegség manapság, pl. itt a megyeszékhelyünkön december-március között stagnált a bárányhimlő (mint bejelentésre kötelezett fertőző betegség), azaz folyamatosan ugyanannyi a beteg! Holott normál esetben kéne lenni egy csúcsnak, majd szépen elmúlik a járvány.

Ugyanez van a többi betegséggel is, egyszerűen a globalizált világunkban, amikor pár óra alatt egyik európai nagyvárosból a másikba juthatsz, ugyanilyen gyorsan terjednek a betegségek is. A gyerekek immunrendszerének sokkal több időbe telik megedződni, mint mondjuk 20-30 évvel ezelőtt.

2016. máj. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
51%
Nem 18,nem ezt mondom.Azt mondom,hogy mi a "szűzmáriát" is kipróbáltuk,olcsót,drágát,luxus kategóriát,meg a rengeteg orvost +homeopatát,és semmit nem ért...csak az idő.Ezért van herótom az erősítsd az immunrendszert dumától.Nyilván nekem sem azért volt örökké beteg a gyerek mert cartam elmenni a gyógyszertárba vitaminért,elhiheted...
2016. máj. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
25%
de ha nektek bevált valami örülök,csak nem kell mindekit egy kalap alá venni.Szerintem mi úgy erősíthettük volna az immunrendszerünket,hogy a kedves anyukák nem viszik betegen a gyereket közösségbe,lévén ők dolgoznak...
2016. máj. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:
23. Például. Ezért is merült fel bennem amiért tanácsot kértem. Naivitás lenne azt hinni hogy mindenki full egészséges.
2016. máj. 2. 21:00
 25/40 anonim ***** válasza:
24%

13. vagyok.

Nem, az oviban már szinte semennyit sem betegeskedett a gyerekem. Még a főnököm is megjegyezte párszor, hogy ahhoz képest, hogy 2 gyerekem van, alig vagyok táppénzen :)


Azt ne felejtsétek el, hogy egy közösségben mindig terjednek a bacik és vírusok, nem kell ahhoz belázasodni, lebetegedni, mert sok kórokozó már a tünetek megjelenése előtt is fertőz. Tehát a dolgozó anyuka közösségbe járó gyereke tulajdonképpen egy potenciális vírushordozó még akkor is, amikor nem beteg :)

A másik pedig, hogy előbb-utóbb úgyis találkozni fog minden kórokozóval a gyerek, tehát ilyen szempontból szinte teljesen mindegy, hogy 2 vagy 5 évesen megy közösségbe.

Mondjuk nekem aztán teljesen mindegy, hogy ki mit csinál, csak segíteni akartam azzal, hogy leírtam, ami nekünk segített. Azzal viszont, aki inkább nem dolgozik és meg sem próbálja, nem tudok mit kezdeni és jót mosolygok azon is, aki azért lepontoz, mert leírtam a mi történetünket.

Remélem ez a legnagyobb örömöd az életben!

2016. máj. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:

Szerintem ha most ki is veszed, ahogy visszakerül az oviba kezdődni fog minden elölről. Most már hideg sincs és sajnos amíg az immunrendszere nem erősödik meg eléggé, ez lesz. Ez nálatok nehezebben megy.


9! Nem gondoltál rá, hogy szedjen immunerősítőt? Én kislányom is beteges lett ahogy bekerült az oviba, nem ennyire, de a kiscsoport elég húzós volt. Középsősen októbertől-februárig kapta az Immunotrofina szirupot, az sokat segített. Most nagycsoportos, és tavaly augusztustól-február végéig szedte a Broncho waxomot, és bevált. Tavaly júniustól nem volt beteg csak március elején. Receptre tudja felírni az orvos, kérdezz rá!

2016. máj. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:

26-os vagyok.


Most olvstam végig a hozzászólásokat, nyilván én is kapni fogok, mert az immunerősítést hoztam fel. Azért mert valakinél nem használt, attól a Kérdező gyerekénél még beválthat. Addig, amíg nem próbálok meg mindent, hogy a gyerek immunrendszere erősödjön, addig nem adnám fel a munkahelyemet. Hiába kaptok ettől hülyét, akkor is az immunrendsezre a gyenge. Ha nem tudsz utána elhelyezkedni, akkor mi lesz? Valjuk be, hogy a kisgyermekes anyukákért nem lelkesednek. De azért, mert valaki nem úgy gondolja, hogy maradjon otthon a Kérdező, mert én is mindent kipróbáltam és nem sikerült, akkor niylván Nálatok sem fog elég érdekesen hangzik!

2016. máj. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:
26. Köszönöm remélem felirja a doki.
2016. máj. 3. 14:27
 29/40 A kérdező kommentje:
Mindenben van igazság, sőt én meg egy allergiát sem zárnek ki, a fül orr gégészeten az egyik orvos pl arra gyanakszik. Illetve étel allergia is lehet, bár tejet ritkán iszik a gyerek, bár ez azért gondolom édes kevés. Mindenesetre imádkozom, hogy ne legyen az.
2016. máj. 3. 14:30
 30/40 anonim ***** válasza:

Nem feladni kell a munkahelyet,hanem lazán kivágnak ha nem tudsz egy hónapban csak 1-2 hetet dolgozni (ami amúgy tök érthető)

Mellesleg nagyon nem mindegy,hogy mikor találkozik a vírussal,mert ugyanazzal a vírusokkal a gyerekem 2 évesen folyamatosan kórházban volt,4 évesen meg már Hála Istennek nem! De nyilván mi speciális esetek vagyunk.

2016. máj. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!