Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Van köztetek aki a sok beteges...

Van köztetek aki a sok betegeskedes miatt inkább itthon maradt a gyerekével?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdjük az ovit, most bolcsis, de ebben az évben sok betegeskedes volt, ami sajnos el is húzódott. 2-3 hét. Lassan ott tartok hogy nincs értelme dolgozni, mert egyrészt ott sem tolerálják a végtelenségig másrészt ez így senkinek sem jó. Van értelme itthon maradni, esetleg megoldani szeptemberig? Vagy az meg rosszabb ha kivesszuk a közösségből?

2016. máj. 2. 10:46
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
54%

65%, nem érted, hogy a gyerek attól edződik, hogy találkozik a vírusokkal?

Nem azért lesz erősebb a szervezete, mert 1-2 évvel idősebb, hanem mert már immunis lett arra a betegségre!

Ezen az elven tehát tök mindegy, hogy mikor találkozik vele, mert így is-úgy is beteg lesz tőle (kivéve persze, ha erős az immunrendszere, mert akkor legyőzi).


Nekem kicsit olyan érzésem van, hogy anyukák emögé az indok mögé bújva nem akarnak dolgozni, de ne legyen igazam...

2016. máj. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
Nincs is igazad.Legalábbis esetemben.Azért viseli jobban mert kisebb korban szűkebb volt a gégéje,mint 3-4 meg 5 évesen.Ennyi!De már írtam mi speciális esetek vagyunk.Viszont éppen ezért kivételek is,hogy ne lehessen mindenkire ráhúzni ugyanazt ("erősítsd az immunrendszert,meg így is úgy is ha közösségbe kerül stb)
2016. máj. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:
31.azert az megvan hogy szerinteda munkáltatok ezt tolerálják hogy egy évben több alkalommal min. 2 hétig ne menj dolgozni? Úgy látszik nem érted mi a gond..
2016. máj. 3. 21:52
 34/40 A kérdező kommentje:
Neked amúgy az edződes hogy állandóan antibiotikumot szed az véletlenül nem az immunrendszert teszi tönkre?
2016. máj. 3. 21:59
 35/40 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező nyugi,mindig az okoskodik akinek két havonta egy hetet beteg a gyerek,vagy ovi kezdés után gyorsban lebetegszik 3-szor majd utána szinte soha.Az ilyen emberek el nem tudják képzelni milyen az amikor két-három hetet beteg a gyerek,otthon vagy vele,majd 3 napot egészséges,megy közösségbe,és aztán ismét ugyanott vagytok,hogy beteg.Az orvosok meg széttárják a kezüket,mert minden vizsgálat jó,hogy majd kinövi anyuka,kitartás.E mellett a sószobától kezdve az összes immunerősítőt kipróbálja az ember és csak kidobott pénz.
2016. máj. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:
Próbálok rajonni hogy mitől van ez, mert eddig nem volt. Beteg gyerekek, gyenge immunrendszer, nagy orrmandula, esetleg allergia, rossz étkezés, új vírusok? és az a durva tényleg hogy szét tárják a kezüket a dokik és amikor mondod finoman hogy most már menni kéne dolgozni, történjen már valami, meg te vagy a szar anya.
2016. máj. 3. 22:28
 37/40 A kérdező kommentje:
Frankón kinevetett a fül orr gégész doki hogy mit keresek egy szimpla virusos náthaval ott (vajon mit), amikor az magától gyógyul. Ja és megvartuk amíg mind a két füle begyulladt.
2016. máj. 3. 22:30
 38/40 anonim ***** válasza:

Nekem nem kell mondanod,mi végig jártuk az összes orvost,mert nem akartam elhinni,hogy nincs a háttérben valami más betegség vagy rendellenesség ami kiváltja.Szerencsére ki fogtunk egy nagyon lelkiismeretes doktornőt aki az immunológiától kezdve a nyeléses röntgenig mindenhova beutalt minket,de legalább megnyugodtunk,hogy nincs baj,és tényleg kinövi.Egyébként most lesz 5,és most szeptembertől tudom azt mondani,hogy annyit beteg mint egy átlag ovis (szeptembertől kezdve idáig 5-ször volt beteg,ebből egy volt hosszadalmasabb akkor 2,5 hétig otthon volt)

Nekem is lejátszódott már minden a fejemben: lelki okok,miattam van,kifertőtlenítettük az egész házat,bio tisztítószerek stb,teljesen bele lehet csavarodni az ilyenbe.De már a múlt ez,szerencsére.

Én még mindig azt mondom,te vagy az anyja,csak a megérzéseidre,belső hangodra hallgass.Ha meg tudod oldani,és tényleg így gondolod jónak,maradjon veled otthon,azon a már nincs 4 hónapban.Ha meg nem tudjátok megoldani az is teljesen érthető.

2016. máj. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:
38.Koszonom a biztatást. Ez úgysem egyik pillanatról a másikra történik mármint a döntés. Tudom türelem játék, de tehetetlennek érzem magam, mert az antibiotikummal a tüneteket fedjük el. Azon csodálkozom hogy eddig miért nem mondta senki az orvosok közül hogy mielőtt az orr mandulát kivetetnenk próbáljunk meg egy immunerősítős kúrát felirt dologgal.
2016. máj. 3. 23:02
 40/40 A kérdező kommentje:
Csak azért mert most nagyon raalltak a vegyük ki gyorsan, majd az mindent megold.
2016. máj. 3. 23:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!