Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nem akar enni és nem nagyon...

Nem akar enni és nem nagyon hízik?

Figyelt kérdés
8 hónapos babám 7,07kg.nagyon keveset hízik havonta,ált.ban 20-30 dkg.igény szerint szoptatott,de a tejen kívül szinte minden ételt bevezettünk már neki!reggel anyatejet kap,ami tuti elég mert éjszaka nem kel fel így az egész este termelődött mennyiséget kapja amit van amikor vissza is bukja.tízóraira joghurtot,vagy kekszet,esetleg a pékségből valamit szokott kapni,délbe üveges bébi kaját kap(na amiből nagyon keveset hajlandó enni),uzsira gyümölcsöt,este pedig tejpépet kap+igény szerint szoptatom ami kb.napi 10x van.minden kajából hajlandó enni 2-3 kanállal,de utána köszöni szépen,elég volt neki,és sehogy se tudom belé diktálni.a védőnő már be akar minket fektetni a gasztroenterológiára!nagyon félek,és nem tudom hogy mit tudnék még tenni!

#nemevő
2016. máj. 9. 09:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
8 hónaposnak még korainak tartom,hogy egy étkezést pékárú tegyen ki.Még nem tud annyit enni belőle,hogy elég legyen a mennyiség.Én 8 hónaposan még csak a második étkezést váltottam ki.A védőnőm szerint 9 hós korára kell 2 étkezést kiváltani.Az üveges kaját meg nem minden gyerek szereti.
2016. máj. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod,de ha elolvasod nem az a jellemző hogy péksütit kap,és azért ezt nem úgy kell elképzelni hogy tessék itt egy kakaóscsiga,hanem van amikor kap egy kifli csücsköt amit rágcsálhat vagy pogácsát stb...de ezt10ből kb.1-2x kap.teljesen nem váltottam még ki 1 étkezést sem mert mindig kap utána cicit,azért kap ilyen sokszor"normális" kaját mert már nincs több ötletem hogy mit adjak neki amitől hízna,ja és természetesen én is kommunikálok a védőnővel és nem adok neki semmi olyat amit ne kérdeznék meg!
2016. máj. 9. 10:48
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a jelenlegi súlya nem annyira kicsi, persze függ attól is, hogy mennyivel született. A lányunk 8 hónapos súlyára nem emlékszem, de 1 évesen 8 kiló volt, 3100 gr-al született. Ő is keveset evett és keveset hízott, de mindig egészséges és energikus volt. Már majdnem 4 éves és semmi baja, a súlya is jó. Egyébként a tejpépek, gabonapépek, Sinlac/Sinemil hízlalnak a leginkább.
2016. máj. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3450-el született,mosolygós,boldog,vidám gyerek!én is úgy gondolom hogy nincs baj,de a bogarat azért beleültették a fülembe.tejpépet kap,de abból se kell neki sok
2016. máj. 10. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!