Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hagyjam rá vagy vegyem elejét...

Hagyjam rá vagy vegyem elejét hogy csak játszadozzon az étellel?

Figyelt kérdés

Babám az utóbbi időben konkrétan etethetetlen.

Eddig szépen "kanalazott" (=mármint hagyta hogy belelapátoljam az ételt, nyitotta a száját, lehúzta az ajkával a kanálról és le is nyelte), most viszont nem.


Kikapja a kanalat a kezemből, mindkét kezével beletapicskol, úgy nyomja a szájába (vagy a nyakába), rágja, forgatja a kanalat a szájában és 99 % mellé megy, épp csak egy minimálist nyel le.


Hagyjam, mert így tanul? Nem szeretném elvenni a kedvét vagy erővel megtömni...

Csak az a baj, hogy nem lakik jól, 10 perc után megunja (de utána se kanalaz), és dühösen követeli a kaját (ami ez esetben már a tápszer, mert a pép ilyenkor már nem érdekli).


8,5 hónapos


2016. máj. 15. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Én úgy csináltam, hogy "kanalazott", amíg meg nem unta, utána a maradékot belapátoltam. Most 2 évesem már szépen eszik, de ha elfárad belapátoltatja velem.
2016. máj. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Próbáld meg a 2 kanalas módszert! Kanalat neki is, mutasd, hogy mit csináljon, beszélj hozzá, közben meg 1-1 kanállal te is rakj a szájába. Azt próbáld ne hagyni, hogy beletapicskoljon az ételbe, mert akkor enni tényleg nem sok marad! Játszani, egyet te, egyet én, mutatni, megdícsérni, és finoman nem engedni a pancsolást az étellel.
2016. máj. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Nem szabad ráhagyni. Adj az ő kezébe is egy kanalat, a másikkal etesd te- Ha még így is csak játszik, akkor vidd el az asztaltól, és a következő étkezésig ne kapjon semmit. meg kell tanulnia, hogy az étellel nem játszunk.
2016. máj. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

adj neki egy kanalat (vagy kettőt, hogy mindkét keze foglalt legyen), hagyd próbálkozni, közben egy harmadik kanállal etesd meg :)

vagy azt is csinálhatod, hogy pl. gyümölcsnél adsz neki egy darab egész gyümit (alma), te meg a pépet kanalazod mikor épp a nyakába tolja akkor vanlehetőséged

2016. máj. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A 2 kanalat már próbáltam. Mindig az kell neki, amelyik nálam van. Ha cserélek vele, az pár pillanatra leköti, de ennyi.

Az egész gyümölcsre már én is gondoltam, de az akadályoz meg, hogy még egy foga sincs.

Megpróbálom a 3 kanalat. :)


Egyébként a tányérba nem endedem hogy belenyúljon, a kanalat fogja meg úgy, hogy könyékig trutyis lesz.

2016. máj. 15. 16:29
 6/8 anonim ***** válasza:
64%
akkor pláne miért félsz egy fél almától? leharapni fog híján úgy se tud, szájába se fér be. a magházat vágd ki és nyalogathatja kedvére :)
2016. máj. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
45%

8 hósan ugyan ezt csinálta a lányom. Nálunk se jött be a több kanál, mert vagy az kellett neki ami nálam van, vagy egyszerűen annyira eljátszott a sajátjával hogy nem evett :(

Én rááltam arra hogy letakarom a kezét textil pelussal!

Nálunk eddig bejött az esetek 90%-ában :)

2016. máj. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
89%
Én általában valami érdekes játékot adok a kezébe amit csak akkor kap meg ha eszünk, pl egy régi távirányító vagy ketcupos tubus. Ez annyira érdekes ilyenkor hogy simán nyitja újra a száját. Ha ez sem vállik be akkor általában nem éhes, és később próbálok meg mást. Igy nem szokott gond lenni. Most 10 hónapos múlt.
2016. máj. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!