Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ha a WHO ajánlása szerint 3...

Ha a WHO ajánlása szerint 3 éves korig nem ajánlott tejet adni, mi a helyzet a növényi tejekkel, joghurtokkal, túrókkal?

Figyelt kérdés

Rizstej, mandulatej, kókusztej mogyorótej, zabtej, chia/mandula/szója/kókusz joghurt/túró/puding alternatívák, ezekkel mi a helyzet? Szabad adni? Ha igen, hány hós kortól ajánlott?


Megjegyzem nem személyes véleményekre vagyok kíváncsi, hanem hivatalos ajánlásokra, esetleg ha valakinek az orvos, védőnő mondott valamit, akkor arra :)


2016. máj. 26. 20:16
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
58%
Semmi, csak most éppen ezeket a vackokat akarják eladni, így a tehéntej a sátán. Megmondta a mindenegyben blog. Az alapján kell hozzátáplálni.
2016. máj. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

A nővényi italoknak csak a neve tej, mert állagban leginkább arra hasonlít (alkoholmentes, átlátszatlan többnyire fehéres vagy pasztell árnyalatú folyadék). Ízben, összetételben semmi köze a tejhez.

Akkor adhatod a gyerekednek, ha az adott gabonát vagy magvat már bevezetted.

2016. máj. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Akkor ha jól értem szója, rizs és zabtermékeket kb. 1 éves kortól, a mogyoró, mandula, kókusztermékeket kb. 2 éves kortól lehet. A chiával mi a helyzet?
2016. máj. 26. 22:27
 14/28 anonim ***** válasza:

A rizs nem allergizál. 4 hónapos bébiételekben is van sűrítőanyagként. Otthon főzött rizstejet már elvileg kaphatna is (vigyázni kell mert hasfogó) de a boltival még jobb várni, mert tengeri algától kezve minden cart beleraknak. Nekünk 8 hónapos kortól ajánlották gasztrón tejallergia miatt.

Kérdezted a savanyított tejtermékeket. Ezeket a babák is korábban kaphatják, mint magát a tehéntejet. Könnyebben emészthető. Fehérjedús, de kevesebb laktózt tartalmaz.

2016. máj. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Egyébként ma már mindenről bebizonyították, hogy miért egészséges és azt is higy miért nem :(
2016. máj. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

"hogy a tejet kifejezetten egészségtelennek állítják be újabban, de a tejből készült egyéb termékeket - sajt, túró, joghurt - nem. Mi a különbség?"

Erjedési folyamatok mennek végbe a tejben. Pl. joghurt: Az érlelési folyamat alatt a baktériumok a tejcukor egy részét tejsavvá alakítják át, a fehérje pedig megalvad. - Emiatt lehet már adni egy éves kor előtt is a gyerekeknek joghurtot, nem lesz törvényszerűen hasmenése, mint magától a tejtől.

2016. máj. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Kokusztejes - bananos bebietel Angliaban 4 honapos kortol van, a kokusz nem allergizal.

A mandula annal inkabb. Rizs adhato szinten

2016. máj. 27. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
42%

"a tej rossz, érteeem?" :D


na megyek le is tolom a reggeli muzlim 3 dl friss hazi tehentejbol mielott megissza a lanyom :)

2016. máj. 27. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
64%

egyebkent azt megneznem mi art tobbet a szervezetnek: ha valaki megiszik minden nap egy pohar tehen tejet, vagy ha valaki allandoan az elelmiszerek osszetetelen (a bio es szuper egeszseges elelmiszerek arany es azon gorcsol hogy mit eszik es mibe fog belehalni :D

konyorgom engedjetek mar el a whot, adj annak a szegeny gyereknek egy kiflit kerdezo reggel (akar gyurd meg elore a tesztat es csak bedobod 2-3 napotna a sutobe) adj neki melle 2 dl tejet meg egy kis hazi kolbaszt es eljetek boldogsagban aggodalmak nelkul :)

szemelyes pelda: en nem foglalkzom ilyenekkel, van kert, amit lehet megtermelek hobbibol, igyekszem peksegben friss aru venni de ez minden amit megteszek nem gorcsolok, es se en se a csaladom sose vagyunk betegek, a ferjem szuri a ceg 2 evente, tokeletes a laborja, en ismet varandos vagyok, igy tudom h minden rendben, a lanyom boldog kiegyensulyozott allergia sehol.

a sogornom hiper egeszsegesen akar elni - szakmaja is ez- (se hus se gluten se tejtermek) allandoan vezsi ezeket a meregdraga dolgokat kozben meg tiszta feszko hogy uristen mi lesz ha a gyerek eszik az oviban egy turorudit...

eredmeny: amellett hogy o idegbeteg, mindket gyereke full etelallergia (tejre, glutenra) allandoan betegek, a hazassaga romokban - persze lehet vitatkzni hogy a tyuk vagy tojas volt e elobb, de szerintem ha az ember boldog es eledetett, az az egyenes ut a hosszu elethez nem pedig az hogy mikerul a tanyerra....en sem veszem meg a 99 ftos ukran uht tehet,es ha tehetem magam sutom a kenyeret de azert ilyen szinten agoddalmaskodni meg reszketve nezni mt ir a who szerintem enyhe tulzas...

tanulnotok kene a 102! eves nenikemtol :) gondolhatod nem rizstejen elt....es koszoni jol van, keresztrejtvenyt fejt még :)

2016. máj. 27. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
41%

Utolsó: az, hogy valaki követi a who ajánlásait nem jelenti azt, hogy görcsösen azon izgul, mibe fog belebetegedni.


És nem értem miért negatívum sokak számára, ha valaki odafigyel az egészséges étkezésre. Erről a témáról is csak egyszer kell informálódni, aztán rutinosan megy a bevásárlás. Nem úgy kell elképzelni, hogy órákat a boltban vergődünk mi a bióbb, csak megnézzük mit veszünk, ennyi.


Én biztos nem fogok fehér lisztes kiflit, tésztát, zsíros kolbászt adni a gyerekemnek, ha te igen, a te dolgod.


Kérdező: rizstej, kókusztej mehet 7-8 hónaposan, gabonatej kb egy évesen és a magvak 2+.

2016. máj. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!