Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Olyan előfordulhat, hogy soha...

Olyan előfordulhat, hogy soha nem érkezik meg a sima levél a posta hibájából, és az ajánlott levélnél is ugyanez a helyzet?

Figyelt kérdés

Írnék kicsit bővebben a történtekről. Vaterán vásároltam mostanában több cuccot, ruhákat, ékszert különböző eladóktól. Van amelyik simán adta fel, van amelyik pedig ajánlott levélként. Megbízhatóak, jól állnak az értékelésben!

Egy szoknyát sima levélként küldtek már több mint 1 hete, de nem érkezett meg. Hol lehet? Mi lesz ha nem érkezik meg, visszaküldik a feladónak, vagy csak egyszerűen elnyelte a föld?? Ha nem érkezik meg, akkor amit kifizettem érte pénzt, annak annyi?? Kidobott pénz volt??

Ez az egyik ami érdekel.

A másik: Több cuccot pedig ajánlott levélként küldtek el. Van amelyiket 4 napja adták fel, ez sem érkezett még meg.

Ha ajánlottan adnak fel valamit az is elveszhet és "elnyelheti a föld", vagy az biztosan elő fog kerülni és megkapom?


Bocs, ha hosszú voltam, de tudni szeretném, hogy miért húzódik most ennyire ez az egész, máskor max 2 nap múlva mindig megkaptam mindent. Most pedig több dologra is pénzt költöttem és semmit nem kaptam még meg! Igaz, ebből 2 dolognak illett volna már megérkeznie...

Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. aug. 13. 17:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Sokszor előfordult már.Nem hallottál arról mikor egy postás lusta volt a leveleket kikézbesíteni és a kukába dobta őket pld?
2012. aug. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Velem még nem fordult elő ilyen.

Gondolom amit simán adtak fel azt soha nem tudnám már előkeríteni.

De amit ajánlottan, azt megkaphatom előbb-utóbb nem? Mert azt ki lehet "nyomozni".

És amit simán adtak fel, az nem kerülhet vissza a feladóhoz, ha nem érkezik meg ide se, meg vissza se, akkor valószínű a kukában végezte??

2012. aug. 13. 17:59
 3/6 anonim ***** válasza:
Előfordul sajnos, hogy valaminek lába kél a postások körében. Sima levélként feladni valamit mindig rizikós, és ajánlottként sem szabad értéknyilvánítás nélkül értékesebb dolgot feladni. Hogy ilyenkor ki állja végül a költségeket, az mindig megbeszélés kérdése. Nekem egyszer tűnt el így csomag, és végül is abban egyeztünk meg a feladóval, hogy felesben álljuk a "buktát".
2012. aug. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az ajánlott sem életbiztosítás. Főleg, amióta bevezették, hogy az ajánlott levelet is bedobhatja a postaládába aláírás nélkül, ha úgy ítéli meg, hogy a postaláda biztonságos.


Nekem nem jött megy egy ajánlott küldeményem. Bementem a postára, bejelentették, hogy ezt én személyesen átvettem. Na itt kicsit felment bennem a pumpa, mert nekem 1 személyi igazolványom van és belőlem is csak 1 van, tehát a hiba náluk lesz. 2 órás vita után felkísértek egy vezetői irodába, ahol előásták azt a kézbesítői papírt, amit alá szoktak íratni, és az volt rajta, hogy Levélszekrény útján kézbesítve. Magyarul bedobta a ládába. De nem dobta. Ott helyben panaszt akartam tenni de a nőci lebeszélt róla, én meg hülye fejemmel hagytam magam, mert készséges volt. Elkérte a számomat, pár nap és hív. 3 éve hív...

Közben 1-2 nap után írásban panaszt tettem a postánál, ahol első körben leráztak azzal, hogy a jogszabály megengedi, hogy bedobják és kész. Akkor már nagyon ki voltam borulva, ráadásul vaterás cucc volt, és az nekem is kellemetlen volt, hogy az eladót kergettem mindig a postára, hiszen a postánál csak az intézhet ügyeket akinél a feladóvevény van. Persze hiába is ment el, neki is csak annyit mondtak, hogy átvettem és kész.

Második körben visszartam, hogy ez nem indok, mert ide nem érkezett meg, valamit kezdjenek az üggyel és rendezzék számomra megnyugtatóan.

Ezután állítólag kijöttek megnézni a postaládámat (4 hónappal az eset után) és visszaírtak, hogy megtekintették a ládámat alkalmasnak találták a kézbesítésre ők helyesen jártak el és kész.

Szerencsére egy ismerős annakidején postán doglozott, és megmondta a tuti tippet: Írjam meg nekik, hogy az eset időpontjában a ládámat ismeretlenek felfeszítették, és a névtáblát eltávolították róla. Az esetet később észletem, és időt vett ígénybe, amíg helyreállítom az eredeti állapotot. Az eset időpontjában nem volt alkalmas a levélszekrény a kézbesítésre. Ezt ugye nekik kellene cáfolni, hiszen én bármikor találok 4-5 szomszédot aki tanusítja, hogy úgy volt...

Végül majd fél évvel később már nem tudtak mit kitalálni elismerték a felelősségüket, és fizettek 6000 forintot. De előtte az eladónak írásba le kellett mondania a javamra az ügyintézés lehetőségéről, hiszen ez őt illette volna meg, amiből engem kártalaníthatott volna. 8persze nem lett volna kötelessége.)

Szerencsémre lemondott elismerte ő is, hogy fél év levelezés utánajárás után ez engem illet már meg...


Tehát mocsok banda a posta. Persze mindig tudtak kész megoldást: jó pénzért kell "A címzett saját kezébe" szolgáltatást kérni, akkor nem dobják be. (Ez eddig alapból benne volt, de nem már nem...)

2012. aug. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nekem a postaládán nincs név (albérlő vagyok) és nem lehet bezárni se, bárki hozzáférhet tehát.

Viszont eddig még mindig bedobott a postás mindent, pl. ma is jött egy papír, (arról hogy pénzt küldtek nekem).

De a vásárolt cuccok nem jöttek még meg...

2012. aug. 13. 18:52
 6/6 anonim ***** válasza:

Sima levelet, ajánlottat felejtsd el, ha biztos akarsz lenni, hogy megkapja a címzett, nem érnek azok semmit se.

Tértivevényt használd, ha azt akarod, hogy megkapják, mert azt alá kell írnia az átvevőnek, és ez a bizonylat visszajön hozzád.

De értékes cuccnál még az se elég, arra van az értéknyilvánítás funkció, azzal nem mernek szarozni, mert ha baja lesz, akkor perkálniuk kell.

A többi kamu a jónépnek, mint az "elsőbbségi levél" és társai.

Nem véletlen, hogy hivatalokban is mindent tértivevénnyel küldenek ki, mert az ajánlott levél nem bizonyít semmit, csak annyit, hogy a feladó feladta.

2012. aug. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!