Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ha a WHO ajánlása szerint 3...

Ha a WHO ajánlása szerint 3 éves korig nem ajánlott tejet adni, mi a helyzet a növényi tejekkel, joghurtokkal, túrókkal?

Figyelt kérdés

Rizstej, mandulatej, kókusztej mogyorótej, zabtej, chia/mandula/szója/kókusz joghurt/túró/puding alternatívák, ezekkel mi a helyzet? Szabad adni? Ha igen, hány hós kortól ajánlott?


Megjegyzem nem személyes véleményekre vagyok kíváncsi, hanem hivatalos ajánlásokra, esetleg ha valakinek az orvos, védőnő mondott valamit, akkor arra :)


2016. máj. 26. 20:16
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
62%
Saját véleményem az,és nyugodtan le lehet pontozni,hogy évezredek óta isszuk a tejet.A maundula tej,rizstej és társai olyan újkeletű dolgok,hogy nem tudjuk hogyan hatnak majd a szervezetre 50 év múlva.A szója konkrétan káros lehet,meg is mondták,hogy gyereknek ne adjuk mert a hormon rendszerére lehet hatással,gyakorlatilag meddőséget okozhat.A kókusztejről is olvastam már negatív véleményeket.Én egyébként nagyon szeretem a kókusztejet,és a mandulatejet,sokkal finomabb mint a tehéntej,ennek ellenére csak néha iszom,a gyerekem pedig tehéntejet kap.Ettől maximum csak allergiás lehetne,aztán legfeljebb akkor nem iszik tejet (de már 5 éves,szerintem nem lesz gondja tőle) de a többi dologtól ki tudja mi baja lehet évek múltán.
2016. máj. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
21%

1. A szójától nem lesz senki meddő. Egyrészt ázsiában a középkor óta mindennapos étel - és ha jól rémlik, a Kínaiaknál mintha pont a túlszaporulat lenne a gond ;)), másrészt a népszerű tévhittel ellentétben nem ösztrogént tartalmaz, hanem izoflavonokat, melyek szerkezetükben hasonlítanak, denem okoznak hormonális problémákat.

2. Ha a hormonokkal gond van, akkor a tehéntejjel elég nagy probléma áll fen. Vagy te úgy gondolod, hogy a borjaknak szükséges mennyiségű növekedési hormonok az emberre nézve egészségesek?

3. A magtejről valóban nem bizonyították még, hogy jó-e vagy kártékony, de a tejről igen hogy ártalmas. Én ezért inkább elkerülöm a saját étkezésemben is.

4. Őszintén szólva nem tudom elképzelni, hogy a darált mogyoró/mandula+ víz kombinációjában mi lenne káros.

5. Valaki írta az algákat a rizstejben. Ez miért gond? Az alga kiváló vasforrás és b12-t is tartalmaz...

2016. máj. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

2. Ha a hormonokkal gond van, akkor a tehéntejjel elég nagy probléma áll fen. Vagy te úgy gondolod, hogy a borjaknak szükséges mennyiségű növekedési hormonok az emberre nézve egészségesek?



Nem mindenki hormonos tejet itat a gyerekével,a bolti tej meg ugye nem is igazi tej ;)

Ilyen alapon húst se adj a gyerekednek,csak azt a tyúkot amit te etetsz,és vágsz le,mert a bolti hús,aztán tényleg tele van nyomva mindenfélével.

Sehol nem olvastam hivatalos ajánlást,hogy a bolti tej KÁROS,akkor nem adnák a bölcsődékben sem,azt az étrendet pedig dietetikusok állítják össze who ajánlás alapján.

Persze jönnek ilyen olyan cikkek nem hivatalos forrásokból,hogy a tej káros,de ezek nem megalapozottak.

2016. máj. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
45%

Utolsó, ha a bölcsiben a who ajánlása szerint állítanák össze, akkor nem adnának 3 éves korig tehéntejet... Most pont magadnak mondtál ellent!


És ugye nem gondolod komolyan, hogy aki ügyel az egészségre bolti húst vesz? Csak helyi, bio minősítésűt vásárolunk és max. Heti 2x kerül az asztalra.

2016. máj. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
30%

20: mindenre szükség van, mindenféle táplálékra - az állati zsírra is - csak mértékkel...jó minőségű, házi kolbászról beszélünk, nem a 800 Ft-os tescós változatról, ami tele van zsírrögökkel meg szeméttel.


a whohoz való görcsös ragaszkodást pedig akiknek inge, azok vegyék magukra..én is figyelek rá mit eszem, mint írtam kertem van, pékségbe járok 3,5es tejért, vagy házhoz kecsketejért, kis gazdaságba, disznó vágásból veszem szomszédtól a színtiszta sonkát, szalonnát, bolti felvágottak, májkrém helyett...ez szerintem egy ésszerű dolog....

DE ha valaki csak azért nem ad ezt azt helyből a gyereknek, mert a who azt mondja, ráadásul sík ideg a gondolattól hogy amit ezek helyett ad, az egyébként vajon jó e, az szerintem inkább lazítson mert az aggodalma többet árt mint az a két karika kolbász vagy 1 pohárka tej.

2016. máj. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Valaki be tudná linkelni ide a WHO oldalán lévő ajánlást? Nem más oldalét, hanem közvetlenül a WHO-t, ahol ezt a tejes dolgot megemlítik.
2016. máj. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak, akik a kérdésre válaszoltak.


A kérdés arról szólt hogy a növényi tejet mikortól lehet adni, nem arról, hogy egészséges-e a tehéntej!


Mindezek ellenére köszönöm a segítő válaszokat, szerencsére sokan tényleg a kérdésre válaszoltak.

2016. máj. 27. 19:42
 28/28 anonim ***** válasza:
Elég jó bölcsitek lehet, ha a who ajánlása alapján állítják össze az étrendet, nem tudom milyen dietetikusok lehetnek ott, de a miénkben a parizer és a májkrém a téma, nem tudom ezeket ki ajánlhatta.... vagy a miénkben nem a who alapján készítik az ételeket. Hetente kapnak alkoholos krémmel töltött, E-számokból összeállított piskótaszeletet is. A joghurtban csak festék van, gyümölcsöt nem látott, de annyit már elértek, hogy nem a 12 %-os gyümölcslevet adják, hanem 100 %-ost.
2016. jún. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!