Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan haladjak a babám...

Hogyan haladjak a babám hozzátáplálásával? Mit, mikor, mennyit, milyen sorrendben érdemes neki adnom?

Figyelt kérdés
Ma már kapott 3-4 kanál almalevet, amit jól fogadott. Most almát tervezek neki kb 1 hétig adni. Azt nem tudom az alma után mit? Jöhet a krumpli? Vagy meggy? Zöldségeket is be kellene neki vezetni...
2016. jún. 15. 20:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az elsők között adható: alma, barack, sütőtök, krumpli, répa. Talán a meggy is. Ezeket bármilyen sorrendben bevezetheted. Egyszerre mindig egy újat adj, de azt lehet variálni a már bevezetett dolgokkal. Pl. adhatsz almát krumplival, vagy almát meggyel is. A krumpli nem olyan jó magában, mert elég fullasztó. Legalább 3-4 nap teljen el két új étel között, hogy biztosan kiderüljön, ha valamire érzékeny a baba.
2016. jún. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nálunk alma, répa és sütőtök volt az elsők között, majd jöttek szépen a bébiételek. Én bolti bébiételt adok, Rossmannban rengeteg féle van, gyümölcs és zöldségpépek, tejpépek, vagy 4-5 féle márka..emellett még szoptatok plusz vizet adok. Teljesen jó a súlya, jól mozog. ügyesen fejlődik.
2016. jún. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy ezek az elsők, csak azt nem tudom hogy most adom az almát, akkor a következő is gyümölcs legyen vagy lehet a krumpli? Ha igen akkor azt is kóstoltathatom vele délelőtt?
2016. jún. 15. 21:46
 4/14 A kérdező kommentje:
Most látom hogy írtad hogy bármilyen sorrendben :D Bocsi :D
2016. jún. 15. 21:48
 5/14 anonim ***** válasza:
Google-ba beírod, hogy hozzátáplálási táblázat. Rengeteget kidob és nagyon jól le vannak írva.
2016. jún. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mindig délelőtt adj új ételt.
2016. jún. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) én is tudom, sőt láttam is rengeteg hozzátáplálási táblázatot! Csakhogy igazából engem a gyakorlati oldala érdekel a dolognak, nem az amit egy ilyen táblázat ír. Egyébként is ezekben a táblázatokban ott van hogy mit mikortól, és slussz.... Nincs leírva, hogy hogyan, mennyit, meddig, stb. De azért köszi :)
2016. jún. 16. 09:12
 8/14 A kérdező kommentje:

Igen, én is így tudom, délelőtt kóstoltassam az újat.

A kérdés, hogy amikor már nem új akkor csak simán délben, vagy délután adom neki, amíg ki nem váltódik az ebéd, vagy a többi étkezés? És ha a tízórai ki lett váltva, akkor az evés után kóstoltassam az újat, vagy esetleg a tízóraiba keverve?

2016. jún. 16. 09:19
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha már megszokott egy ételt, azt átteheted délutánra, kiváltod vele az uzsonnát, délelőtt pedig kapja az új ízeket. Ha pedig már eljuttok a laktatóbb dolgokig, pl. húsok, zöldségek, akkor azt már adhatod ebédre is.


Én úgy csinálom, hogy délelőtt valami újat kóstoltatok kis mennyiségben, délben adom a főzeléket, délután pedig valami gyümölcsöt.

2016. jún. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én 4,5-5 hósan kezdtem adni az almalevet. Kb 2 hétig szerintem. Aztán almapépet adtam 5 napig. Azután jött a sárgarépa, krumpli de nem szerette. Aztán adtam barackot, ezt is pár napig.Azután én banánt adtam 5 napig, de úgy, hogy csak a szélét, a közepét a magos részt nem adtam, mivel olvasni ezt azt igy a biztosra mentem, hogy nem adtam a közepét. Most 6,5 hós. Reggelre:mindig gyümölcs, vagy keverem vagy simán, ami van: Barack-almával, vagy csak barack, vagy csak alma+banán (ugyanúgy nem adom a közepét :D ). Délután: sütőtök+sárgarépa+krumpli(ezt is vagy simán , vagy keverve, ami van) kis tápszerrel keverve. Jelenleg ez a felállás.
2016. jún. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!