Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit csináljak? Nem akar enni!

Mit csináljak? Nem akar enni!

Figyelt kérdés
14hós kisfiam van.7hós koráig szoptattam akkor már pár ételt bevezettem neki és rendszeresen evett kiváltottam már két étkezést is neki.Amikor elment a tejem és tápszerre váltottam nem fogadja el a "normális"ételeket.Mindent kipróbáltam (tejpép,bébi étel,gyünülcsök,joghurtok,tejbegríz,zöldséges amit magunknak is főzök)egyszerűen nem hajlandó rendes mennyiséget enni.Pár kanál után a tápszer kell neki vagy egyből kiköpi amit adok.Próbáltam már azt is hogy nem adok tápszert akkor addig nem evett és inkább éjjel pótolta be.Szépen fejlődik egész éjjel alszik de engem nagyon zavar hogy nem eszik rendes ételeket.
2016. jún. 19. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Engeded neki, hogy ő saját magát etesse? Tehát ha odaadnád a kanalat neki? Vagy a kezébe nyomsz egy pogácsát, péksüteményt? Vagy pl ha együtt ennétek? Mi pl együtt eszünk,ha nem vagyok épp éhes akkor csak pár falatot teszek magamnak és szépen megkapja a kanalát, persze közben én is etetem és így most nagyon jó.

Vagy teszel valamit az etetőszékre? Eltereled, közben eteted?

2016. jún. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen oda is szoktam adni neki pl pogácsát volt hogy megette de most már csak eldobálja.Általában együtt eszünk.Kiváncsi is arra amit én eszek mindenből szoktam adni egy picit hátha vmi bejön.De ha vmi meg is tetszik neki akkor nem eszik belőle jóllakásig.
2016. jún. 19. 22:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet tudni, hogy ki mennyivel lakik jól. Ha jó kedvű, vidám, boldog kisgyerek, jól táplált, jó húsban van,erős akkor hidd el tudja mennyi kell neki.

Ha éhes eszik majd!! Éhen halni nem fog :)

Amúgy a melegben az án lányom is kevesebbet eszik, vagy csak nassolgat s többet iszik.. Tudja miből mennyi, kell neki.

2016. jún. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Félő, hogy főleg a szilárd vagy pépes ételek állagával van gondja, illetve lehet, hogy az ízekkel is. Nyelési nehézség is lehet a háttérben. Tápszeren kívül iszik mást is?

Nem egyszerű helyzet, főleg, hogy már ilyen régóta fennáll. Én egyelőre azt javasolnám, hogy kezdj el neki probiotikumot adni minden adag tápszerben. Ha elfogadja, itass vele mézes kamillateát minden nap. Ezek a bélflórájára kedvezően hatnak, és egy idő után remélhetőleg javulni fog az ételekhez való viszonya.

Ha pépes ételt adsz neki, higítsd fel kb. olyan folyósra, mint a tápszer, legyen teljesen homogén, és enyhén édes (mint a tápszer). Ugyanúgy próbáld kanállal adni neki, mint előtte. Ne légy türelmetlen, pár kanálnyi mennyiség is jobb, mint a semmi, lássa, hogy örülsz minden kanálnak, dicsérd meg.

Lehet, hogy újra kellene kezdened a hozzátáplálás folyamatát, azaz először répa, sütőtök stb., és kitapasztalni, mit eszik meg szívesen, ehhez keverni kis mennyiségben újabb ízeket.

2016. jún. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Arra gondoltam, hogy nem e a rágással, nyeléssel van gondja. Lehet, hogy egyszerűen kényelmes neki, hogy csak folyik a tápi, de azért megnézetném, hogy nem e valami szervi gond van.
2016. jún. 20. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hány óránként eteted? Lehet, h azért dobálja el a pogácsát, mert nem éhes. Az én lányom 5 óránként éhezik meg, akkor viszont bármit megeszik, mert éhesen ül az etetőszékbe és esze ágában sincs váélogatni?


Kap két étkezés között finomságokat, kis nasit, pudingot, tejszeletet ami a fogára való? Én nem adok soha, ezek csak arra jók, h elvegyék az étvágyát.


Nekem is volt egy időszak, h csak pár kanállal evett a lányom, de ez nem baj, nem kel felhajtást csinálni az evésből. Majd jön a következő evésidő, enni fog, hidd el, mert farkaséhes lesz. De csak akkor, ha nem kap gyümölcslevet, kekszet, satöbbit. Ha mégsem eszik, akkor kap tápszert, nem tragédia, a lényeg, h éhen halni nem fog és előbb-utóbb megjön a kedve a rendes ételekhez.

2016. jún. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!